Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz 750 gaźniki od ducati

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    Zamieszczone przez mario_xt600 Zobacz posta
    Ofca a jak z dynamiką ,jest jakaś odczuwalna zmiana na minus czy nie ma różnicy ?
    Mario, gadałem z Lemurem (ma ten sam zestaw co ja) i jest podobnie. Tzn. kultura pracy o niebo wyższa, odpalanie zero problemów, kopcenie na czarno - brak. Spalanie - trasa asfalt do 120 z tobołami 5,1, teren (szutry, lasy - do 6).
    To plusy.
    A minusy, na 5 ponad 5 tys. rpm nie chce się za bardzo już kręcić, maksymalna prędkość to około 140. Brakuje jej zapewne już paliwa i trzeba by powalczyć ze składem mieszanki. Mnie nigdy nie zabrakło mocy w terenie, nie zgasła na trudnych podjazdach, nie zakrztusiła się.

    Dla mnie bilans dodatni i to bardzo!!

    A pokrótce - dynamika pewnie suma sumarum jest nieco gorsza niż była, ale oddawanie mocy jest teraz aksamitne

    Komentarz


      #92
      Gadałem dzisiaj z włochami zarówno o B148 jak i B111 i mam kiepskie wieści:

      They do not exist anymore. Our supplier has finished them.
      Regards
      Bosisio Motori
      U nas w kraju za gaziory teraz bagatela 1500 zł więc poszukam źródełka

      Komentarz


        #93
        Zamieszczone przez mas3 Zobacz posta
        Gadałem dzisiaj z włochami zarówno o B148 jak i B111 i mam kiepskie wieści:



        U nas w kraju za gaziory teraz bagatela 1500 zł więc poszukam źródełka


        Poszukaj kompletnych zestawów naprawczych, na forum pisali jak nazywa się firma.

        Komentarz


          #94
          Mam pytanie do kolegów, którzy montowali gaźniki b111 do ST. Część osób pisze, że ma problemy z regulacją, że niby wszystko super, ale jednak coś jest nie tak. A to dusi się na wysokich obrotach, a to nie chce jeździć szybko.... Czy komuś, po przekładce udało się ustawić te gaźniki, żeby było jak trzeba? Normalne osiągi, normalna praca silnika?
          K

          Komentarz


            #95
            qba przeczytaj cały wątek, zwróć uwagę na posty Kalosha, oraz to, że jak pisze Mas3 gaźniki są już niedostępne, chyba że te z allegro za 1500.

            Komentarz


              #96
              Zamieszczone przez Pablo1972 Zobacz posta
              Mario, gadałem z Lemurem (ma ten sam zestaw co ja) i jest podobnie. Tzn. kultura pracy o niebo wyższa, odpalanie zero problemów, kopcenie na czarno - brak. Spalanie - trasa asfalt do 120 z tobołami 5,1, teren (szutry, lasy - do 6).
              To plusy.
              A minusy, na 5 ponad 5 tys. rpm nie chce się za bardzo już kręcić, maksymalna prędkość to około 140. Brakuje jej zapewne już paliwa i trzeba by powalczyć ze składem mieszanki. Mnie nigdy nie zabrakło mocy w terenie, nie zgasła na trudnych podjazdach, nie zakrztusiła się.

              Dla mnie bilans dodatni i to bardzo!!

              A pokrótce - dynamika pewnie suma sumarum jest nieco gorsza niż była, ale oddawanie mocy jest teraz aksamitne
              U mnie ładnie kręci nawet wysokie obroty, a prędkość maksymalna spokojnie 180km/h, więc może masz coś skopane z regulacją - u mnie jazda jest taka sama jak na tamtych gaźnikach ale spalanie teraz bardzo malutkie. Fakt jest że jak jest zimny silnik i długo nie odpalany to na zimnym trochę muli na wyższych obrotach, ale później jak się nagrzeje jest super

              Komentarz


                #97
                no przeczytałem wszystkie posty i dlatego mam niejasność. Gaźniki się skończyły, jak kupiłem ostatni set od Włocha (oczywiście, ostatni był droższy . Teraz czytam, że ST jedzie max 150 i się zastanawiam, czy przekładać, bo moja jeździ dużo szybciej, tylko pali za dużo.
                Widzę, że Michallres pisze co innego. Pytanie, gdzie skąd biorą się różnice. Mam b 111.

                Komentarz


                  #98
                  Michallres dobrze pisze, licznikowe 180 nie stanowi problemu.
                  "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                  Komentarz


                    #99
                    Kwestia jest prosta, Michallres chyba Łukasz wkładał Ci gaziory bez regulacji, czyli z pudełka i wio? Podobnie było u mnie, czyli trzeba by wyjąć i porównać ustawienia.
                    N

                    Komentarz


                      jak ustawić było pięknie opisane na forum.

                      ja 180 to się Teresą*bałem ale 160 na tych "nowych gaźnikach" to było i mogło pewnie by pójśc dalej.
                      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                      Komentarz


                        Na obecnych oponach i tak nie jeżdżę szybciej niż 120, ale przy zimowym przeglądzie pokuszę o zmianę regulacji, zapamiętując obecne ustawienia.

                        Komentarz


                          czy ktoś dokopał się do tanich gaźników mikuni? teraz tylko 1 firma ma monopol na ebay i allegro i cenę wali kosmiczną....

                          Komentarz


                            Czeczen, nie są już dostępne

                            Komentarz


                              Wczoraj były... poniżej tej oferty są po 140€

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X