Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz 750 gaźniki od ducati

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Xtz 750 gaźniki od ducati

    Postanowiłem założyć ten wątek bo dużo osób pyta jak przełożyć bebechy w nowych gaźnikach
    A więc dziś doszła paczuszka i od razu wziąłem się do pracy.
    Zanim zaczniesz tą operację, miej przy sobie pomocnika i trochę czasu. Mi się zeszło 4.5 godziny.
    Trzeba się uzbroić w cierpliwość i trochę narzędzi takich jak śrubokręty, przecinak, dwa płaskie klucze 10'' ampul 4'' klucz 8" gwintownik M4 imadło
    Dobrze porobić zdjęcia starych gaźników na wzór bo i one będą rozebrane
    Nowe gaziory trzeba rozpołowić, rozkręcić dwie szpilki które łączą gaźniki i lekko je rozjechać, rozpiąć suwak od ssania i uważać na sprężynkę małą między gaźnikami od ośki przepustnicy bo jest mała i łatwo ją zgubić to samo dotyczy dystansów między gaźnikami
    Jak już je rozpołowimy sobie trzeba zbić dekielek z boku gaźnika, jest pod nim zabezpieczenie osi przepustnicy u mnie nie było problemu z tym fantem.

    20150616_180557.jpg

    Zdejmujemy zabezpieczenie a pod nim jest plastikowa podkładka bardzo cienka. Odkładamy sobie na bok i przechodzimy do kolejnej operacji wyciągania przepustnicy. Ładnie zabezpieczyć imadło szmatami deseczkami, czymkolwiek aby tylko nie powgniatać gaźników. UWAGA! przygotować się na szok bo Japońce małe i nie pozorne a śruby dokręcają jak Pudzian. W nowych gaźnikach poszło łatwo lecz w starych jedną śrubę potraktowałem wiertarką z wiertłem 3,5" i przecinaczkiem. Jak rozwierciłem łeb to przecinaczkiem pukałem w lewą stronę i odkręciłem ją.
    20150616_180542.jpg
    Przepustnica z nowego gaźnika, franca jedna, na styk z lekkim oporem wyszła przez gardziel gaźnika i powędrowała do starej ośki gaźnika, która oczywko już jest włożona do nowego gaźniczka. I tu zrodził się problem który rozwiązałem wywalając plastikowe grube podkładki(białe) z prawej strony osi przepustnicy pod sprężyną naciągu i zastąpiłem je tą cienką podkładką ze starego gaźnika która była pod dekielkiem zaślepiającym oś przepustnicy. Dlaczego ? Dlatego że oś ze starego gaźnika jest o jakieś 4mm krótsza od nowej.
    Widać na zdjęciu(JEST TO OŚ NOWEGO GAŹNIKA)
    20150616_180641.jpg
    A po przekładce wygląda to tak
    20150616_190852.jpg
    Kolejny krok to obrócenie tych fajek. Jedną trzeba obrócić o 180 stopni drugą o 90 wystarczy rzut okiem na stare gaźniki i wszystko wiadomo u mnie poszło dosyć lekko
    20150616_191326.jpg
    Kolejny krok to gwintowanie. Ja wziąłem wkrętarke, wiertło 3.5mm i rozwierciłem trochę mocniej te dziurki, potem poszedł w ruch olej i gwintownik 4m trochę się nabluzgałem ale dałem radę. Dobrze mieć taki fajny płyn który zapobiega odkręcaniu się śrub. Zastosowałem go po nagwintowaniu jak i przy śrubkach przepustnicy.
    20150616_192403.jpg
    Ze starego gaźnika trzeba odkręcić mocowanie linek gazu i przykręcić do naszych nowych nagwintowanych otworów
    20150616_192346.jpg
    Teraz zostało nam już zjechanie do kupy oba gaźniki, trzeba pamiętać aby w dobre strony ustawić trójniki, pamiętać o dystansach i tej małej sprężynce, potem suwak od dyszy ssania i szpilki. Zostało ustawić skład mieszanki, wkręcić do końca śrubki i wykręcić 2.5 obrotu, aż miło popatrzeć jak równo są śrubki wykręcone.
    20150616_205231.jpg
    Przełożyć ze starego gaźnika śrubę wolnych obrotów. Po skończeniu operacji zostały mi owake elementy.
    20150616_211509.jpg
    Teraz mała rada. Jak się złoży gaźniki do kupy to lepiej wywalić to żelastwo które jest przykręcone do komory pływaka i poluzować wszystkie śruby od komór pływaków. Są tak mocno dokręcone że znów poszedł w ruch przecinak, nie daj Boże w trasie zaglądać tam to za Chiny by się nie odkręciło tych śrub. Jeśli wykonało się te czynności to przysługuje piwko

    Mam nadzieję że choć troszeczkę komuś pomogłem

    #2
    Brawo za super fotorelację
    Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
    Loud pipes save lives...
    https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

    Komentarz


      #3
      Pewnie to zrobiłeś ,ale nie napisałeś w fotorelacji o zabezpieczeniu przed odkręceniem, śrub w osi przepustnicy
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        Napisałem żeby użyć tego płynu do zapobiegania odkrecaniu się śrub. Można też przecinakiem zabić gwint ale to moim zdaniem mija się z celem bo w przyszłości chcąc zdjąć przepustnice rodzi się poważny problem :-)

        Komentarz


          #5
          Napson, dzięki za świetną robotę.
          Innych, którzy mają to za sobą poproszę o weryfikację postu Napsona, ewentualne uwagi, spostrzeżenia i przerobię to na wiki.
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #6
            w moich ducati gaznikach, zgodnie z podpowiedziamy Lojka, zabilismy srubki.

            Bardzo tez ciezko poszlo wykrecanie rurek (jedna sie polamala) a do wykrecenia tych srubek z oski musielismy uzyc mini-szliwierki bo nie dalo by rady tego inaczej ogarnac. mam tez zdjecia do swojej fotorelacji, ale nie mam czasu tego ogarnac (ledwo koncze relacje sprzed dwoch lat).
            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

            Komentarz


              #7
              Co taka zmiana gaźników daje w XTZ750?

              Komentarz


                #8
                Taka wymiana gaźników daje święty spokój . Są i będą tacy kierownicy Super Tener którzy walczą z nadmiernym spalaniem beni, walczą na wszelkie sposoby i nie zawsze z sukcesem bo gaźniki w dwudziesto i ponad dwudziestoletnich motocyklach to truposzczaki których już nie da się i nie opłaca reanimować, wtedy ratunkiem jest zapodanie nowych gaźników. I co się wtedy dzieje zapytasz, otóż Teresy zaczynają palić w granicach 5,5 l/100 km, chodzą kulturalnie, nie kichają w gaźniki nie gasną bez powodu, można powiedzieć zachowują się jak św. pamięci Michael Jackson po kuracji w namiocie tlenowym .

                Komentarz


                  #9
                  Ja właśnie wróciłem z testowania gaźników. Trochę późno ale to było silniejsze ode mnie :-D powiem krótko, BAJKA! Nie szarpie, nie kicha nie prycha i na każdym biegu w całej skali obrotomierza nawet nie jęknie tylko płynnie przyśpiesza. Nie sądziłem że jest tak dobrze. O spalaniu się nie wypowiadam bo jeszcze go nie sprawdziłem ;-)

                  Komentarz


                    #10
                    A jaki jest koszt takiej imprezy? I od jakiego konkretnie modelu ducati i gdzie można zamówić ?

                    Komentarz


                      #11
                      Napson, kawał dobrej roboty!
                      Na pewno pomogłeś! Dzięki!



                      Właściwe sa te na niebieskim tle, a nie na czerwonym tego samego sprzedawcy.
                      Ostatnio edytowany przez zz44; 3558.

                      Komentarz


                        #12
                        A czy to nie są te same gaźniki??

                        Komentarz


                          #13
                          te same

                          Jeszcze odnośnie tych gaźników to czuć delikatny spadek mocy, już przód do góry jest ciężej poderwać nie strzelając ze sprzęgła. Ale coś za coś, wolę trochę mniej mocy (tyle ile jest teraz w zupełności wystarcza) ale święty spokój i przyjemną jazdę
                          Ostatnio edytowany przez napson; 2998.

                          Komentarz


                            #14
                            Kiedyś na allegro były za 899, ale chyba gość stwierdził, że skoro tenerowcom one pasują to i tak kupią za 999

                            Komentarz


                              #15
                              ja juz mam, ale jak widze cene na ebayu to sie wkurzam jaki ja jestem jednak glupi, ze nawet nie sprawdzilem na ebayu ceny przed zakupem swoich

                              tak czy owak, nawet za 1000 sie to oplaca.
                              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X