Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Smarowalnica do łańcucha

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    a ktos testowal to cudo?
    v-oila mototec
    czy to to samo urzadzenie co z postu JABOLa?

    Komentarz


      #17
      Usunięte na żądanie użytkownika

      Komentarz


        #18
        haha rootolf zapomniał dodać że ten sam olej co smaruje łańcuch smaruje mu też opone

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez Siwy Zobacz posta
          Czy stosowanie oleju Hipol80W90 nie ma wpływu na oringi łańcucha?
          Nie stwierdzono złego wpływu. Producent zaleca stosowanie oleju 80w90, natomiast Hipola polecali na forum Afryki.

          Zamieszczone przez bladyxtz Zobacz posta
          haha rootolf zapomniał dodać że ten sam olej co smaruje łańcuch smaruje mu też opone
          oj tam od razu oponę smaruje
          Miałem za mocno odkręcone smarowanie łańcucha, więc leciało na oponę. Po skręceniu smarowania już nie brudzi opony, chociaż felga jest trochę brudna.
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez J A B O L Zobacz posta
            Dokładnie tak jest .., a to subtelne kapnięcie można potraktować jak wskaźnik oleju.
            Poza tym bez ściągania rękawiczki ........ pada deszcz przełączasz na 2 bieg ; wpadasz w teren/piach wyłączasz. Do normalnej szosowej jazdy mam ustawioną 1 i skręcone prawie na minimum.
            Chain spraye są bardzo dobrym rozwiązaniem i żaden problem psiknąć łańcuch przy tankowaniu ale trzeba pamiętać o myciu łańcucha, a to niestety większość ignoruje.
            Nie koledzy!!! Jak wpadacie w teren to otwieracie oliwiarkę na maksa żeby się mył z piachu i błota i tym samym odrzucał syf z łańcucha.
            podrozemotocyklowe.com

            Komentarz


              #21
              Usunięte na żądanie użytkownika

              Komentarz


                #22
                Hejka, wypadł po awarii temat olejarki wykonanej przez Scorpiona a ja wpadłem na pomysł aby zrobić sobie oliwiarkę bezwładnościową na bazie kroplówki, mam w związku z tym pytania:
                -jak dozowany jest olej na łańcuch w olejarkach elektronicznych i sterowanych podciśnieniem (czasowo czy ilościowo)
                -czy na przykład ustawienie około jednej kropli na minutę wystarczy do odpowiedniego smarowania łańcucha
                -czy dysza wylotowa może być wykonana z odpowiednio grubej igły stosowanej w medycynie o średnicy załóżmy 3mm
                kiedyś ktoś wrzucał linka jak wykonana jest taka olejarka z kroplówki lecz po awarii nic z tego nie zostało, muszę coś wydumać bo smarowanie spreyem mnie wkurza a niestety okazyjny scottoiler z allegro przeszedł mi koło nosa bo ktoś przelicytował mnie o 2 zł kiedy ja uczciwie pracowałem na kawałek chlebka i coś do niego oraz na tego scottoilera (nie ma sprawiedliwości na tym świecie).

                Komentarz


                  #23
                  Ja miałem dyszę z rurki mosiężnej o średnicy zewnętrznej 2mm (do kupienia w każdym markecie budowlanym za grosze) i do tego elektrozawór ze sterownikiem czasowym- czas otwarcia eletrozaworu 2sekundy, interwały od 30sekund do 7 minut.
                  Ale muszę ciutkę zmniejszyć czas otwarcia, bo czasem potrafi pochlapać koło

                  Komentarz


                    #24
                    Elektrozawór ze sterownikiem czasowym co to i skąd to.

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez przeszczep Zobacz posta
                      Ja miałem dyszę z rurki mosiężnej o średnicy zewnętrznej 2mm (do kupienia w każdym markecie budowlanym za grosze) i do tego elektrozawór ze sterownikiem czasowym- czas otwarcia eletrozaworu 2sekundy, interwały od 30sekund do 7 minut.
                      Ale muszę ciutkę zmniejszyć czas otwarcia, bo czasem potrafi pochlapać koło
                      Piszesz o olejarce od Pawła z forum TA?
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #26
                        NIee, piszę o olejarce, którą zrobiliśmy z Baranem przy wódce w jeden wieczór KOszt zamknąć się mógł w 100zł U nas wyszło trochę drożej, bo eksperymentowaliśmy jeszcze z różnymi częściami
                        Miałem się zabrać za robienie tutoriala jak sobie coś takiego samemu zrobić, ale ostatnio czasu mi mocno brakuje
                        Generalnie cały układ opiera się na sterowniku czasowym ne555

                        Komentarz


                          #27
                          Nie no za 137 zł na alllegro mogłem mieć ori Scottoilera więc nie chcę się babrać w kombinacje z elektroniką a po sezonie ponowię polowanie ale chcę teraz wydać nie wielką kasę max 5 dyszek a nóż może wyjdzie coś ciekawego wtedy nie będę inwestował w konkretną oliwiarkę.
                          Ciekawy link, przynajmniej można zobaczyć co potrzebne jest aby zrobić całą magistralę olejową http://www.wilkuj.cba.pl/informacje-techniczne.html
                          Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                          Komentarz


                            #28
                            ciekaw jestem z czego zrobiliscie ta olejarke za 100 pln skoro sam zawó kosztuje 40 pln i trzeba zapłacić za przesyłke.... nie licząc o innych czesciach...

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez przeszczep Zobacz posta
                              NIee, piszę o olejarce, którą zrobiliśmy z Baranem przy wódce w jeden wieczór KOszt zamknąć się mógł w 100zł U nas wyszło trochę drożej, bo eksperymentowaliśmy jeszcze z różnymi częściami
                              Miałem się zabrać za robienie tutoriala jak sobie coś takiego samemu zrobić, ale ostatnio czasu mi mocno brakuje
                              Generalnie cały układ opiera się na sterowniku czasowym ne555
                              a masz schemat tego układu na ne555? kiedyś polutowałem układ na standardowej płytce drukowanej ale nie mogłem go skalibrować rezystorami( mam gdzieś program do obliczeń)- jakieś małe interwały mi wychodziły. Poza tym takie to mi brzydkie wyszło, że kupiłem motooilera z akcji forumowej Koszt elektroniki wyszedł chyba poniżej 15pln, a olej był w zbiorniku na płyn hamulcowy od fiata 126p z jakiegoś szrotu za 5 pln
                              Ostatnio edytowany przez xieciu; 8.
                              Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                              Komentarz


                                #30
                                schemat jest na stronie producenta, ale mam też chyba na kompie - wieczorkiem postaram się poszukać.
                                Jeżeli kupujesz nówkę elektrozawór to płacisz rzeczywiście 40-50zl
                                Ja kupiłem 2 elektrozawory na allegro od opla Astry (chyba). Elektrozawory boscha, po 12 czy 14zł sztuka, układ sterowania czasem - 15-20zł, zbiorniczek (tu trochę przepłaciliśmy ) wyrównawczy od łady - 15zł, przełącznik obrotowy 6cio pozycyjny - chyba z 5zł, pudełeczka na elektronikę - po jakieś 3zł. trochę rezystorów i kabelków - powiedzmy 10zł, no i wężyki do puszczenia oleju - kilka zł, jakies trytytytki, gluegun, śrubki i insze pierdoły mam na stałe w domu

                                ed:
                                A wyszło nam drożej, bo w pierwszej wersji, sterowanie miało być dwoma potencjometrami tak, żeby oddzielnie sterować czasem otwarcia i interwałami, ale potem doszliśmy do wniosku, że bez sensu mieć sterowanie czasem otwarcia, i wystarczy jak będzie taki sam dla każdego programu.
                                Czasu interwałów wziąłem ze strony www.wilkuj.cba.pl tak jak kolega wyżej podał
                                Ostatnio edytowany przez przeszczep; 2694.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X