Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Smarowalnica do łańcucha

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    U mnie też tak jest, z dodatkową blaszką - jak muszę zdjąć koło (np guma) to najpierw odkręcam dwie dziesiątki i ściągam blaszkę z dyszą, dzięki czemu jej nie krzywię, co wcześniej zdarzało się praktycznie za każdym razem. Po założeniu koła wsadzam na miejsce osłonę z blaszką i niczego nie muszę na nowo ustawiać. . Ale w DLu taki patent nie przejdzie Zapewne nie tylko w nim.

    Komentarz


      Zamieszczone przez jaro1979 Zobacz posta
      U siebie do montażu dyszy wykorzystałem uchwyt osłony łańcucha przy zębatce. Dyszę złapałem dwiema trytkami pod osłoną, potem tylko wygiąłem dyszę w stronę zębatki. Na razie się to jakoś trzyma.


      wes przylutuj do tej rórki 2 konektory oczkowe i przykrec ja pod te dwie sruby od osłony. MAm tak u siebie i działa swietnie juz w drógim motocyklu.

      Komentarz


        Po lekkim zmodyfikowaniu układu udało się zZIPować wszystko do jednej małej obudowy 46x35x22mm



        Najgorsze to kupić przewód 4 lub 5 żyłowy o odpowiednim przekroju. Na razie zastosowałem jakiś trochę nad wyrost, w dodatku ekranowany.
        Nie zmieściły się oczywiście dwa dodatkowe przekaźniki do sterowania czujnikiem luzu - zrobię osobną malutką skrzyneczkę, którą będzie można użyć też do innych celów.

        Komentarz


          P4080108.jpgP4080103.jpgP4080105.jpg
          P4080109.jpg


          tyle udało mi się zmontować z tego co wyczytałem tu na formu

          wiem, że mogłem dać mniejsze pudełeczko to ktore będzie gdzieś przy kierownicy, lub na lewym plastykowym boczku koło zegara, ale akurat nie było mniejszych, pozostaje mi jeszcze przyszlifować ten dłuższy potencjometr...

          ogólnie zastanawiam się gdze dać zbiorniczek oleju, podpowiedzi i wskazówki mile widziene
          Ostatnio edytowany przez Marcin-Słupsk; 2667.

          Komentarz


            Ja miałem pod bakiem przy wlewie oleju do ramy. Całkiem niezłą robota no i dałeś diode d3 tak jak polecałem. Bedziesz pan zadowolony

            Komentarz


              Zamieszczone przez scorpion Zobacz posta
              Ja miałem pod bakiem przy wlewie oleju do ramy. Całkiem niezłą robota no i dałeś diode d3 tak jak polecałem. Bedziesz pan zadowolony
              oooo tak nie da się ukryć i zawsze to przyznam byłeś moim mentorem przy tej robocie, jeszcze raz dzięki sąsiad

              Komentarz


                spoko ocenie robote jak sie spikniemy gdzieś w okolicy

                Komentarz


                  Ja wywaliłem u siebie tzw. pojemnik narzędziowy i tam dałem zbiorniczek, a zawór gdzieś w okolicach lewego podnóżka pasażera - wtedy już niedaleko do wahacza
                  Nie maszyna lecz chęć szczera zrobi z Ciebie ADWENCZERA!!!

                  Komentarz


                    Ja zrobiłem to tak.
                    FOTO1.jpgFOTO2.jpgFOTO3.jpgFOTO4.jpg
                    Ostatnio edytowany przez remartus; 2781.

                    Komentarz


                      Też zbiorniczek mam w tym miejscu.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        Moze ktos zapodac dokladny schemta i liste podzespolow? Albo przykleic gdzie to? Moze wiki? Na pewno ludzia sie przyda na przyszlosc.

                        Kamyk
                        ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                        Komentarz


                          wszystko jest opisane w temacie - budujemy własną olejarkę

                          Komentarz


                            Ja wiem Ale jak bylo by na wiki to wszyscy od razu by mogli to znalezc. Oczywiscie jest wyszukiwarka To po prostu byla luzna propozycja.

                            Kamyk
                            ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                            Komentarz


                              dziś przeniosłem się do moto i to co zarejestrowano to :
                              - miejsce mocowania układu sterującego będzie na plastyku obok zegara po lewej

                              Zdjęcie0010.jpgZdjęcie0011.jpg

                              - jako że na kierownicy mam ciasno, a przy ramie też ciasno i przy skręcaniu tego poprostu nie widzę miejsce mocowania zbiorniczka na olej wybralem w miejscu narzędziówki, którą miałem i tak połamaną:

                              Zdjęcie0003.jpgZdjęcie0005.jpgZdjęcie0006.jpg

                              - zbiorniczek trzyma się jak przyspawany, niestety aby go napełnić konieczne będzie zdejmowanie kanapy, ale przecież napełnia się go nie aż tak często (z tego co tu czytałem), ponadto z zewnątrz jest niewidoczny i dobrze zasłonięty

                              Zdjęcie0008.jpg

                              - jako że elektrozawór musi być niżej od zbiorniczka to naprawde ciężko było mi znaleźć na niego miejscówkę, wybrałem kawałek miejsca koło akumulatora, a dalej rurka jakoś poleci w stronę tylnej zębatki, (dodam, że całkowicie zeszlifowałem jedno ucho metalowe od elektrozaworu aby głębiej wchodził - nie wiem czy nie zeszlifuję drugiego ucha choć i tak nie przeszkadza do bocznej osłony)

                              Zdjęcie0002.jpgZdjęcie0009.jpg

                              jedno co mnie zastanawia to czy olej nie będzie miał problemów ze spływem ze zbiorniczka jest jakieś 10 cm wyżej (albo i więcej) od elektrozaworu

                              do dyszy przy zębatce jeszcze nie doszedłem, może poradzicie jakieś sprawdzone dobre rozwiązanie, z tego co czytałem to do wyboru:
                              - końcowki długopisów
                              - rurki mosiężne/miedziane
                              - plastykowe modelarskie
                              - inne... ?

                              odpowiedzi mile widziane

                              Komentarz


                                rurka miedziana chamulcowa podajaca olej na zebatke przy łąńcuchu z przylutowanymi oczkami które przykrecasz pod sruby zgarniacza gałezi przy tylnym kole działą w drógim motocyklu bez problemu....

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X