Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak się nagrzeje niepali na jeden cylinder xtz 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    To czeka cię wymiana alternatora lub regeneracja starego.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
      To czeka cię wymiana alternatora lub regeneracja starego.
      Dopiero co przechodziłem ten temat we hondzie 2.2 cdti, nowy "alternatore" blisko 800 euro. ;-(

      Znalazłem bardzo ciekawy link do diagnostyki alternatora w XTZ http://wiki.xtzclub.pl/xtz/wiki/doku..._ladowania_xtz

      Czy do regeneracji trzeba wymontować stary, czy można jechać i serwis zrobi na gotowo ?

      Może znacie, polecacie jakiś Mistrzów od tematu elektryki co by obadali alternator na okoliczność jego słabego ładowania..
      Ostatnio edytowany przez Jean; 4213.

      Komentarz


        #18
        Trudno powiedzieć, myślę że to kwestia dogadania i ceny oraz chęci.

        Komentarz


          #19
          witam wszystkich panowie wymieniłem w xtz cewkę zapłonową przewody regulator napięcia na nowy cewka jest używana przez 150 km było dobrze ale się skończyło znowu przerywa .ma ktoś jakiś pomysł co znowu.?

          Komentarz


            #20
            A jakie napięcie masz na aku w chwili jak przerywa?
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #21
              nie wiem junak wymiany robił warsztat

              Komentarz


                #22
                WIęc dobrze by było to sprawdzić bo może od temp brakuje mu prądu i dlatego tak się dzieje.
                Przede wszystkim zmień warsztat albo oddaj jeszcze raz skoro nie usunęli awarii.
                Jeśli masz wątpliwości podjedź do lublina do skóry, oni tam mają pojęcie co i jak ale jak sam widzisz trzeba szukać a to w tym wszystkim jest najdroższe i czasem najtaniej wychodzi podmienianie części.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  skóra to spore koszty sam się do tego dobiorę zobaczę co tam nie styka z warsztatu do warsztatu a każdy chce regulować gaźniki jakąś wiedzę motoryzacyjną mam jak coś nie będę wiedział to zapytam pozdrawiam
                  Ostatnio edytowany przez czans; 4184.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X