Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Teresa zawiodła po raz pierwszy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Teresa zawiodła po raz pierwszy

    Witam,

    dziś po odpaleniu od razu zauważyłem, że coś jest inaczej-odpaliła od strzała jak zawsze, jednak normalnie po kilku sekundach na ssaniu wchodzi na jakieś 3.000 rpm na najwyższym stopniu ssania, wtedy ssanie daję niżej, na ostatni stopień i chodzi koło 1.500 rpm pięknie, po jakiejś minucie chodzi już bez ssania. Dziś na maks ssaniu ledwie trzymała powyżej 1.000 rpm, myślałem, że to przez to, że kraniki były zamknięte i paliwo jeszcze nie doszło dobrze. Wyruszyłem w drogę, po przejechaniu około 5 km zaczęła szarpać, strzelać w tłumik, wreszcie chodzić na 1 gar i zgasnąć na obwodnicy
    Szczęście, że zjazd był za 50 m. Dopchałem ją do zatoczki. Zero reakcji na kluczyk, kontrolki nawet się nie zapalały, totalny brak prądu. Pomyślałem oczywiśie o reglerku, który dopiero co wymieniłem na nowy, że pewnie padł.Chcąc się dostać w bardziej bezpieczne miejsce, tocząc się (było z górki) wrzuciłem 2 bieg, zapłon i zagadała. Światła oczywiście wyłączone. Dojechałem tak boczną drogą prawie do domu-zabrakło jakieś 2 km. Objawy jak wyżej.
    Miałem kilka spraw do załatwienia. Wracam po moto po 5 godzinach samochodem z kablami rozruchowymi. Zanim je podpiąłem przekręciłem kluczyk, rozrusznik zakręcił jak szalony, silnik odpalił i dojechałem do domu, ostatnie metry już tylko tocząc się bo silnik zgasł 300 m przed chatą. Musi to mieć jakiś związek z elektryką-kiedy już zaczynała przerywać zgasiłem postojówki (jest noc) i zaczęła jechać ''normalnie", o dziwo tocząc się przed domem na luzie przez ostatnie metry rozrusznik kręcił jak wściekły. Wykluczyłbym więc ładowanie i akumulator. Help
    Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

    #2
    Akumulator z rana 13v, ładowanie 14,3.
    Odpaliła bez problemu, słychać jednak, że silnik gubi pojedyncze zapłony. Wcześniej nawet na zimnym silniku płynnie przyspieszała, teraz lekko szarpie. Nie odważyłem się nigdzie dalej jechać aby sprawdzić kiedy zgaśnie...
    Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

    Komentarz


      #3
      Jakie masz świece? Nie dymisz na czarno?

      Ew. do sprawdzenia: cewka, przewody, fajki - jaką masz iskrę?

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez wojtekk Zobacz posta
        Jakie masz świece? Nie dymisz na czarno?

        Ew. do sprawdzenia: cewka, przewody, fajki - jaką masz iskrę?
        Przed wykręceniem świec odpaliła bez problemu, jakby wczorajszego dnia nie było.
        Przejechałem jakieś 5 km, nic się niepokojącego nie działo.
        Świece jak w książce-czarna otoczka, szarobrązowa elektroda.
        Iskra jedynie trochę słabo widoczna, różowa. Nie powinna być niebieska?

        Moto nie dymi.
        Jak sprawdzić cewkę?
        Ostatnio edytowany przez pio; 3504.
        Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

        Komentarz


          #5
          ST działa w kratkę.

          Ostatnio odpaliła bez problemu, jazda testowa 5km jakby nigdy nic.
          Dziś odpaliła od strzała, ale po chwili okazało się, że nie chodzi jak trzeba. Po dodaniu gazu strzela, dusi się, chodzi na 1 gar, nie wchodzi powyżej 3.000 i gaśnie i już nie odpala.

          Iskra jest.

          Jak kiedyś mawiali znachorolodzy dwóch kółek 'jak iskra jest to paliwa nie ma'. Powoli zaczynam wątpić, że problemy mają jakiś związek z elektryką a objawy sprzed tygodnia może jakoś przypadkowo się nałożyły czasowo na kłopoty z paliwem?

          Najgorsze jest to, że czasem jest normalnie i ciężko będzie zdiagnozować co jej dolega.
          Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

          Komentarz


            #6
            Jak zimna pali od strzała. Chodzi na ssaniu i na początku nawet wkręca się na obroty. Po około 3 min przerywa i gaśnie. Nie odpala już ��
            Ktoś miał już taki przypadek?
            Iskra jest nawet jak już nie chce odpalić
            Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

            Komentarz


              #7
              Na biegu? Na kazdym biegu tak samo? Na neutralnym biegu?
              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

              Komentarz


                #8
                Biegi nie robią różnicy
                Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

                Komentarz


                  #9
                  A próbowałeś odpalić na "plaka" wtedy jak już zgaśnie? Albo wstrzyknąć trochę benzyny pod świecę? Jeśli zagada, to wina na 90% leży po stronie zasilania.

                  Komentarz


                    #10
                    Dziś już nie odpaliła normalnie tylko na jeden gar. Kiedy silnik jeszcze chodził ściąłgąłem fajki i okazało się, że prawy cylinder nie działa.

                    Raczej układ zasilania można wykluczyć-ściągnąłem airbox i na samostarcie lewy cylinder pali, prawy niet.
                    Ewentualnie membran nie sprawdzałem jeszcze ale to raczej nie ich wina?

                    Zamieniałem świece miejscami, nic to nie zmienia.

                    Pozostają kable? Fajki?
                    Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

                    Komentarz


                      #11
                      miałem to samo u mnie padło jednak na świece, kupiłem nowe świece i lata, imo kup nowe świece fajki i kable i będzie spokój na długo

                      Komentarz


                        #12
                        Czy jest jakaś alternatywa fajek do tych z kedo za 50 eurosów za sztukę?
                        Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

                        Komentarz


                          #13
                          Przeczytaj to:

                          Sporo ciekawych informacji na podobny temat, w 29tym poście masz podany model fajki- na allegro znajdziesz, ewentualnie dalej przeczytaj i masz następny model fajki- polecam przeczytanie całości.

                          Komentarz


                            #14
                            Dzięki
                            Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

                            Komentarz


                              #15
                              Wczoraj Teresa ożyła. Wymiana przewodów zapłonowych i fajek załatwiła sprawę.
                              Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X