Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

1994 rok technicznie igła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] 1994 rok technicznie igła

    Wizualnie troche mniej, plastiki srednio wygladaja ale mi nie przeszkadzalo, moto szykowane od podstaw zawoqs, rozrzad, zawory, lozyka, tuleje etc... Projekt robiony przez 2 lata w zeszlym roku zrobilem 800km w tym roku 8000km zmieniony olej i regulacja zaworow 3 tyg temu, na wszystko kwity i zdjecia, olejarka, grzane minetki, stelarz rumuny, male gmole, nowa szyba i deflektor, mocniejszy kompletny naped, ogolnie nie wymaga wkladu poza kosmetyka wiecej info na tel bo komp mi padl i z telefonu wrzucam ogloszenie, sprzrdaje lub zamienie na Honde XR400, chce cos lzejszego na upodlenie w terenie, na codzien mam duzego kloca do wozenia i teresa praktycznie stoi i umiera z nudow... Cena to 9000 bez negocjacji, w moto siedzi jakies 18000
    Tel 60235312trzy

    - - - Zaktualizowano - - -

    Kufer centralny jest, narzedziowka jest, nowy regiel jest, wrzuce fotki jutro jak bede mial dostep do kompa, przebieg niby 68000,

    - - - Zaktualizowano - - -

    Opony k60 przebied przod 8800 tyl 8000km
    Regulator, klocki, tarcze przebieg 8000km

    #2
    IMG_7003.jpgIMG_7012.jpg

    Komentarz


      #3
      kilka lepszych fotek Teresy z 2014r

      IMG_3989.jpgIMG_3993.jpgIMG_5921.jpg

      Komentarz


        #4
        może trochę lepszy opis, (sory za posty ale nie wiem jak edytować te... posty)

        przygotowana do dalekiego podróżowania, wymieniony we wrześniu olej i filtr oleju, wyczyszczone i wyregulowane gaźniki,
        wymieniony olej i uszczelniacze w lagach,
        tylni wahacz, kiwaczka, oba koła, dostały nowe łożyska i tuleje wraz z uszczelniaczami,
        nowe łożysko główki ramy, rama sprawdzana nie pokrzywiona,
        nowy uszczelniacz wałka zdawczego,
        przednia opona Heidenau K60 Scout z dętką wymieniona,
        tylnia opona Heidenau K60 Scout z dętką wymieniona,
        wymienione wszystkie tarcze i klocki na nowe,
        szczęki hamulcowe wyczyszczone i zregenerowane co poprawiło hamowanie,
        wyregulowane luzy zaworowe i wymieniony łańcuszek rozrządu,
        nowy akumulator, wymieniony napęd z zębatkami na wzmocniony DID, nowa linka prędkościomierza,
        W motocyklu wymienione zostało praktycznie wszystko co było istotne i konieczne to spokojnego i bezpiecznego podróżowania,

        - akcesoryjne szersze podnóżki
        - kolektor ze stali nierdzewnej
        - stelaże pod kufry boczne i kufer centralny (rumuńskie)
        - 2 gniazda zapalniczki
        - wskaźnik napięcia
        - podgrzewane manetki oxford
        - olejarka łańcucha CLS (mikroprocesorowa)
        - akcesoryjny mocniejszy ślizg, rolki łańcucha i płetwa,
        - instalacja i przełączniki halogenów lub innych akcesoriów
        - nowa długa szyba z deflektorem
        - stopka centralna nie obniżająca prześwitu
        - stalowe poszerzenie i ciężarki kierownicy
        - nowy regulator Tourmax'a
        - przewody hamulcowe w stalowym oplocie
        - narzędziówka Motokeg
        - wyświetlacz biegów
        - poprawiona instalacja elektryczna

        zamiana już odpada mam coś innego na oku, śmiało można dzwonić, pytać, oglądać, myślę że jeszcze z raz lub dwa się nią przejadę po mieście, zatankuje i Tereska idzie pod koc na zimowanie.

        Komentarz


          #5
          Ona ma hamulce bębnowe prócz tarczowych skoro zregenerowałeś to nowe okładziny na te " szczęki hamulcowe" nabiłeś ? Popraw na zaciski bo dziwnie wygląda.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            haha dzieki, cos mi sie poj.....
            a jak to edytować ?

            Komentarz


              #7
              Mam pytanie do fachmanów z tego forum... Ile tysi km średnio wytrzyma tylna tarcza hamulcowa? Tu widać że była zmieniana.
              A koledze życzę powodzenia przy sprzedaży bo mam wrażenie że łatwo nie będzie.

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez Roper Zobacz posta
                Mam pytanie do fachmanów z tego forum... Ile tysi km średnio wytrzyma tylna tarcza hamulcowa? Tu widać że była zmieniana.
                A koledze życzę powodzenia przy sprzedaży bo mam wrażenie że łatwo nie będzie.
                Wszystko zależy jak często używasz tylnego hamulca i w jakich warunkach, jeśli jeździsz tylko po asfalcie czyli w większości tylko przedni hamulec to myślę że tylna tarcza powinna wystarczyć spokojnie na jakieś 80-100 tyś. Jeśli często używasz tylnego hamulca jak ja a do tego jeździsz po błotach i ogólnie w terenie to około 50-70 tyś. wytrzyma,zakładając oczywiście że po drodze nic się nie zdarzy np. zapieczony zacisk, przedwcześnie zużyte klocki, wtedy blacha od klocków załatwi ją szubciutko albo się skrzywi ale nie słyszałem żeby komuś to się zdarzyło. Moja Tenera ze mną nakręciła grubo ponad 30 tys. w tym czasie wymieniłem dwa razy tylne klocki przy czym kilka tysięcy przejechałem na klockach z którymi ją kupiłem a więc praktycznie teraz jeżdżę na trzecim komplecie a przednich jeszcze nie wymieniałem bo maja jeszcze sporo mięcha. Tylna tarcza jeszcze kilka, kilkanaście tysięcy zrobi, myślę że do wymiany będzie się nadawała może przy następnej zmianie klocków. Przy zakupie motocykla tarcza miała lekkie ślady zużycia czyli kilka, kilkanaście tysięcy nakręciła.

                Komentarz


                  #9
                  OK. Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Tak myślałem ale wolałem się dopytać. Thx

                  Komentarz


                    #10
                    Moja opinia jest nieco inna nić robkrl: na asfalcie sam przedni wolałbym nie ryzykować, ale pewnie mamy inny styl jazdy. Zmiana tarczy może mieć i takie powody, że np. się zwichrowała. U mnie tak było. Budowanie zbyt wiele teorii w 20 letnich motocyklach może być złudne. Np. że lusterka nieoryginalne (pewnie dzwon! A ja zmieniłem z innych powodów itp).

                    Kolego Roper - mówisz, że łatwo nie będzie. Na pewno nie będzie - ale jeżeli serwiso robiony z głową to kup golasa do serwisu, zrób serwis i doposaż to zobacz jaka kwota wychodzi. Jak dla mnie to dobra cena.

                    Komentarz


                      #11
                      dobrze prawisz kolego, ja kupiłem golasa w zimę, moto od razu poszło w mak do modernizacji, mam spisane jakieś 95% swoich wydatków, na 80% rzeczy mam kwity, sprzeda się czy nie jak to się mawia żreć nie chce, podziwiam ludzi którzy chcą kupić Super Tenere w 'salonowym' stanie za 5900pln, każdy kto tutaj ujeżdza 'Tereskę' i jeździ dużo to swoje kilka tysięcy włożył, mi się koncepcja zmieniła, miało być coś małego, jakieś małe enduro, ale finalnie bierę nową Afryczke i szkoda żeby Tereska stała pod kocem.

                      Komentarz


                        #12
                        Panowie, nie mówię że to dużo czy mało, czy jest tego warta czy nie... Mad, tyle chcesz? OK. Tyle wsadziłeś? OK. Twoje moto, Twoja kasa i możesz z nim wszystko. Możesz je nawet spalić jeśli będziesz miał taki kaprys i nic nikomu do tego. Kwestia tylko czy znajdziesz kogoś z kasą kto podzieli Twoje zdanie i Ci tą kasę odda.
                        Każdy ma prawo do swojego wyobrażenia, i kupujący i sprzedający. Kwestia tylko czy znajdzie się ktoś kto podzieli nasze zdanie. Jak nie to zostajemy z moto w garażu. I tyle. Kolega z pod Poznania już długo trzyma moto w ogłoszeniach za 2 tysie mniej i nic. "Doinwestowane"! Dlatego życzę powodzenia dla Mad bo pewnie łatwo nie będzie. Musi trafić swój na swego a przy takiej cenie i plastikach łatwo nie będzie. Życzę koledze szybkiej sprzedaży.

                        Komentarz


                          #13
                          pospawany boczek, odmalowane gmole (dla marudnych )
                          cena bez zmian

                          Komentarz


                            #14
                            takie cos na baku żeby kolana miały lepszy zywot jak bak zimy to gdzie kupowane? chyba ze robota własnoręczna.

                            Komentarz


                              #15
                              to takie cuś że jak masz chude przeszczepy jak ja żeby dziury nie zrobić w baku
                              żartuje, nie wiem, było już, napisane ma na tym chyba CSS lub CCS nie pamiętam.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X