Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stuku, puku gdzieś na dole przy przyśpieszaniu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Stuku, puku gdzieś na dole przy przyśpieszaniu.

    Czołem,

    Wczoraj coś zaczęło pukać podczas przyśpieszania na dole Tereski - coś jakby w okolicach dolnej rolki łańcucha. Częstotliwość stuknięć nie zwiększa się w miarę zwiększania km/h czy prędkości obrotowej. Na postoju, gdy moto stoi na stopce centralnej, i teście na odpalonym silniku stukanie/pukanie nie występuje.
    Mam wrażenie, że stukanie pojawiło się po wymianie opon - a może po prostu po zamianie kostek mitasa na metzelery karoo3 więcej słyszę

    Czasem w trakcie jazdy zdarzyło się, że drugi bieg wyskoczył... Może mieć to związek z powyższym?

    Tereska kupiona tydzień temu od Tomus z forum.
    Ogólnie śmiga aż miło ale to stukanie...

    Ktoś coś podpowie zanim jeszcze znajdę czas na odstawienie Tereni na przegląd? (poleca ktoś serwis w okolicy Piaseczna?)

    Pozdro,
    Rafet

    #2
    Brak jednej rolki w lancuchu
    Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
    Loud pipes save lives...
    https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

    Komentarz


      #3
      Zerkne...

      Komentarz


        #4
        Przyjrzałem się łańcuchowi i jest/był ok. Pozornie jednak. Skrzypiał i trzeszczał przy poruszaniu nim... Czyli podstawa Nasmarowanie Castrolem w sprayu wyciszyło stukanie. Dobrze, że nic nie rozkręcałem albo nie wstawiałem maszyny do serwisu

        Komentarz


          #5
          Sprawdź jeszcze zębatkę przednią czy i ile ma zębów bo też pewnie się kończy.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Piwo się należy :-P
            Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
            Loud pipes save lives...
            https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

            Komentarz

            Pracuję...
            X