Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przerywa menda...POMOCY !

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Przerywa menda...POMOCY !

    Witam

    Od pewnego czasu zauważyłem problem z przyspieszaniem od 2 do 3 tyś obr/min. Mianowicie problem występował tylko i wyłącznie na rozgrzanym prawidłowo silniku i tylko przy powolnym odkręcaniu manetki w tym przedziale obr.
    Postanowiłem się tym zająć prawie profesjonalnie:
    -wyczyściłem gaźniki oraz wymieniłem iglice ssania(mocno zużyte)
    -sprawdziłem poziomy paliwa ok 6-7mm od kreski.
    -wymieniłem świece, przewody,fajki
    - wyregulowałem zawory (2 ssące prawie podparte)
    - ładowanie prawidłowe

    Po tych zabiegach jest lepiej, ale mimo wszystko gdy ST osiągnie temp. ok 1/2 skali problem powraca.
    Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły czy trzeba po prostu do tego przywyknąć i cały czas kręcić do odciny +
    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
    Dodam jeszcze, że spalanie trasa 120-130 z plecaczkiem to ok 6,5 -7l

    #2
    Może ktoś z forumowiczów pomóc ?

    Komentarz


      #3
      Witam, miałem podobnie a mianowicie silnik przerywał gdy jechało sie 70-80 km/h na ostatnim biegu czyli około 3 tys obrotów ze stałą prędkością.
      świece były czarne, Ponadto spalanie było zawsze powyżej 7/100. Powymieniałem w gażnikach iglice ssania, rurki emulsyjne, iglice, oringi na dyszach, dysze wolnych obrotów na mniejsze, generalnie wszystko którędy mogła sie benzyna przelewać. Spalanie spadło, problem zniknął. Także w moim przypadku była to po prostu za bogata mieszanka, i na takich wolnych obrotach silnik zalewało i wypadały zapłony, stąd to szarpanie.

      Komentarz


        #4
        Kolego mastodont7 a wymieniając iglice wymieniłeś też rurki emulsyjne? Jeśli iglice był mocno wytarte to i rurki emulsyjne także, poza tym tak robek_ck napisał oringi, uszczelki, iglice ssania razem z uszczelniaczami.

        Komentarz


          #5
          Iglice ssania i ich uszczelniacze wymieniłem, rurki emulsyjne sprawdzałem - nie widać żadnych przetarć.
          Nie wymieniłem o-ringów i uszczelki pod dyszami (takie labirynty).
          Myślicie, że to one mogą być przyczyną ?.

          - - - Zaktualizowano - - -

          Ciekawi mnie tylko fakt, że dzieje się tak dopiero przy mocno rozgrzanym silniku ?

          Komentarz


            #6
            a swiece jak?
            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

            Komentarz


              #7
              nowe 2 komplety , zastanawiam się nad cewką. Ostatnio pozamieniałem kable. Nawinę parę km i sprawdzę czy znowu ta sama świeca jest czarna.

              Komentarz


                #8
                jeżeli problem pojawia się/nasila po nagrzaniu to dokładnie przyjrzał bym się układowi zapłonowemu: świece, fajki, kable, cewki - moze gdzieś są widoczne przebicia?

                Komentarz


                  #9
                  hej,
                  ostatnio miałem u siebie w warsztacie podobny problem tyle że z samochodem ale silnik to silnik....

                  owy samochód miał 2 cewki, po 1 na dwa cylindry...

                  po nagrzaniu się silnika wypadał zapłon na 2 cylindrach, gdy zimny wszystko było ok - do momentu jak silnik się nie zagrzał i nie zwiększyło się ilości włączonych odbiorników (światła,radio,klima itp)-wówczas zapłon wypadał
                  wziąłem najzwyklejszy atomizer z wodą i "popsikałem" jedną z cewek, gdy ją schłodziło silnik pracował prawidłowo i wystarczyło wymienić wadliwą cewkę więc może przyjrzyj się cewkom bliżej

                  powodzenia

                  Komentarz


                    #10
                    " Nawinę parę km i sprawdzę czy znowu ta sama świeca jest czarna. "
                    jak świeca jest czarna to moim skromnym zdaniem układ zasilania-gaźniki, to co pisałem wcześniej. A może dziać się tak dlatego tylko na ciepłym gdyż jak silnik jest już gorący to mieszanka staję się bogatsza za względu na mniejszą gęstość powietrza które wpada do cylindrów. U mnie problem ten własnie się nasilał podczas jazdy na dużych wysokościach lub w dużych temperaturach, a jeśli oba te składniki się połączyły to dochodziło do tego że czasem jechałem tylko na jednym cylindrze.
                    Oczywiście alfa i omega nie jestem ale miałem dokładnie tak samo, obejrzyj dokładnie jeszcze raz rurki emulsyjne i iglice które w nich pracują.
                    Ja wydałem na części do gażników ok 500 zl, ale teraz wszytsko pracuje jak trzeba, nie widać żadnego wpływu wysokości i temperatury na pracę silnika, a spalanie oscyluje koło 5/100.

                    Komentarz


                      #11
                      Dzięki za pomoc w weekend zdejmę jeszcze raz gaziory i zamówię kpl. naprawczy. Marunio układ zapłonowy jest jak nowy wszystko wymienione, przebicia nie ma - sprawdzałem atomizerem. Jeszcze tylko cewki nie jestem pewny ale raczej wydaje mi się, że to jednak gaźniki leją.

                      Komentarz


                        #12
                        Tak na przyszłość to osobne części do gaźnika jak i całe zestawy naprawcze można kupić z katalogu kedo.com. Mają dealera w Polsce, firma ze szczecina bodajże ale teraz dokładnie nie pamiętam

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez robek_ck Zobacz posta
                          " Nawinę parę km i sprawdzę czy znowu ta sama świeca jest czarna. "
                          jak świeca jest czarna to moim skromnym zdaniem układ zasilania-gaźniki, to co pisałem wcześniej. A może dziać się tak dlatego tylko na ciepłym gdyż jak silnik jest już gorący to mieszanka staję się bogatsza za względu na mniejszą gęstość powietrza które wpada do cylindrów. U mnie problem ten własnie się nasilał podczas jazdy na dużych wysokościach lub w dużych temperaturach, a jeśli oba te składniki się połączyły to dochodziło do tego że czasem jechałem tylko na jednym cylindrze.
                          Oczywiście alfa i omega nie jestem ale miałem dokładnie tak samo, obejrzyj dokładnie jeszcze raz rurki emulsyjne i iglice które w nich pracują.
                          Ja wydałem na części do gażników ok 500 zl, ale teraz wszytsko pracuje jak trzeba, nie widać żadnego wpływu wysokości i temperatury na pracę silnika, a spalanie oscyluje koło 5/100.
                          Cześć, odświeżam temat.
                          Wymieniłem iglice i uszczelki i problemy się dopiero pojawiły, nadal kopci na czarno, spalanie skoczyło do 7,2, było w okolicach 6.
                          Jakie części konkretnie wymieniałeś?
                          Te zestawy naprawcze z kedo.com po zakupie moto już miałem założone, czyli koło 15 tkm wstecz.

                          Komentarz


                            #14
                            Witam, mam podobny problem, i mam pytanie. Czy dzieje Ci sie tak pod obciążeniem, czy na postoju przy dodaniu gazu i utrzymywaniu obrotów w przedziale 2-3,5 tys obr silnik również przerywa? Moj motor po rozgrzaniu pod obciążeniem właśnie w takim przedziale obrotów mocno przerywa i dopiero raptowne odkręcenie manetki pomaga na szarpanie. Po krótkim czasie jednostajnej jazdy problem powraca. Dodam ze wszystkie oringi w gaźniku zostały wymienione, razem z iglicami ssania, natomiast rurki emulsyjne, i dysze pozostały stare. Przewody wysokiego napięcia nie maja przebicia i są założone nowe świece. Czy moduł bądź inny element elektryczny mogłyby mieć wpływ na takie zachowanie sie motocykla? Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego w domowych warunkach?

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X