Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompa paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Pompa paliwa

    Panowie czy jest w stanie ktos wytłumaczyć komus kto troszke ogarnia mechanike jak dziala i po co jest pompa paliwa w St doczytałem tylko ze jest mechaniczna. Pragne poznać swoje moto dość dobrze dlatego moje pytanie. Z góry dziękuję.

    Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

    #2
    Pompa jest po to, żeby nalać paliwo do gaznika, ktory jest wyżej niż bak.

    Działa tak samo jak w pile spalinowej. Tłok w silniku zasysa powietrze, robi się podciśnienie, to wygina membranę w pompie. Po jej drugiej stronie jest paliwo.
    Tłok w silniku chodzi w gorę i doł, podciśnienie w ten sam rytm, membrana się wygina, a jak się wygina to popmuje. Tak samo jak w pompce do kol popmpujac poruszasz tlok, tak w tej do paliwa tlokiem jest ta membrana.

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Krzsiek Zobacz posta
      Pompa jest po to, żeby nalać paliwo do gaznika, ktory jest wyżej niż bak.
      Nie gaźnik jest wyżej tylko lustro benzyny w baku jest niżej niż poziom paliwa w gaźnikach.
      Wtedy grawitacyjnie nie poleci benzyna do gaźników.

      Zamieszczone przez Krzsiek Zobacz posta
      Tłok w silniku zasysa powietrze, robi się podciśnienie, to wygina membranę w pompie. Po jej drugiej stronie jest paliwo.
      Tłok w silniku chodzi w gorę i doł, podciśnienie w ten sam rytm, membrana się wygina, a jak się wygina to pompuje. Tak samo jak w pompce do kol pomppujac poruszasz tlok, tak w tej do paliwa tlokiem jest ta membrana.
      Myślę że prosciej się nie da tego wytłumaczyć, wpisz sobie w google pompa membranowa to znajdziesz więcej szczegółów. Najciekawsze jest sterowanie membraną oraz na jakiej zasadzie jest przepompowywane paliwo, to jest wykonywane przez zaworek jednokierunkowy w pompie.

      Sejo poczytaj najpierw trochę więcej w necie i dopiero zacznij zadawać pytania bo tak to jest pytanie o wszystko i o nic.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Panowie w internecie jest wiele glupot ja pytam specjalistow😁 a wytlumaczyliscie bardzo sensownie. Dziekuje za odpowiedz.

        Wysłane z mojego Orange Sego przy użyciu Tapatalka

        Komentarz

        Pracuję...
        X