Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulator napiecia xtz 750 czy tdm 850

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Podstawowa sprawa to odpowiedni stan instalacji elektrycznej, regler grzeje się bo ma między innymi za zadanie przetworzenie nadmiaru energii elektrycznej wytworzonej przez alternator w energię cieplną i wypromieniowanie tego przez radiator czyli obudowę. Przy sprawnej instalacji elektrycznej kiedy prąd przepływa od źródła do odbiornika bez strat powstałych na połączeniach przewodów czyli kostkach, złączkach, wsuwkach, bezpiecznikach, regulator praktycznie nie grzeje się może być ewentualnie ciepły. Ale jeśli mamy zgnite, zżarte korozją połączenia elektryczne, przegrzane przewody to to co płynie z alternatora przez regulator do odbiorników kumuluje się w nim i zaczyna się afera ze smarzeniem i topieniem izolacji a w skrajnych przypadkach do uszkodzenia regla, modułu zapłonowego, spalenia żarówek, pożaru. Alternator w ST ma coś ponad 300 W, co wystarcza do zasilania wszystkich odbiorników w seryjnym motocyklu, plus zapas który można wykorzystać do zasilania dodatkowych odbiorników typu nawigacja, jakieś woltomierze, amperomierze, grzane manetki, grzana odzież, wtedy regulator pracuje optymalnie i radzi sobie, ale już teoretycznie problemem mogą być reflektory ledowe które potrzebują mniej mocy by świecić, zastępując nimi tradycyjne halogeny czy zwykłe żarówki bańkowe, powodujemy że regler ma przez to więcej roboty bo musi uporać się z większą ilością energii.

    Komentarz


      #32
      A ktoś wie dlaczego regulatory w motoryzacji działają tak jak działają? Tzn dlaczego wytracają nieużywaną moc, zamiast zwyczajnie stabilizować napięcie bez obciążania źródła?
      Co gdybym ten tyrystorowy regulator który "zwiera" fazy alternatora zastąpił np przetwornicą impulsową?

      Komentarz


        #33
        Ale co to miałoby na celu, nadwyżki energetyczne trafiają do akumulatora a dopiero jeśli ten jest naładowany resztę załatwia regulator.

        Komentarz


          #34
          Dobra, już po miesiącu od awarii wziąłem się za diagnostykę braku prądu w moim XTZ.
          Wszystko wskazuje na to że mój alternator nie produkuję prądu.
          Czy oprócz wtyczki pod bakiem jest jeszcze jakieś miejsce, które w "głupi" sposób może doprowadzić do nie działania alternatora.
          Mam drugi dół silnika z (tak mi się wydaje) kompletnym alternatorem - czy mogę sprawdzić działanie tego alternatora?
          Czy najłatwiej zacząć od podmiany altka?

          Komentarz


            #35
            Pomierzyłeś rezystancję uzwojeń? Można to zrobić bez rozbierania silnika

            Komentarz


              #36
              w alternatorze który mam zamontowany w motocyklu, tak przemierzyłem - na 2 pomiarach wyszło (chyba) 24 ohm, 3 pomiar okolice 0 ohm;
              w alternatorze dawcy, nie (czy mogę to zrobić sprawdzając rezystancje na pinach w kostce?)

              Szukam pomocy tutaj na forum, ale nie znam się na elektryce, często mylę pojęcia i popełniam szkolne błędy, więc jak napisze coś bez sensu, to z góry przepraszam

              Komentarz


                #37
                Co prawda piszę z głowy o alternatorze z 660, ale wątpię żeby w 750 był jakiś kosmos. Wychodzą Ci 3 przewody (u mnie białe). Każdy z każdym powinien mieć 20parę ohm. Możesz pomierzyć kostkę bez rozbierania silnika

                Komentarz


                  #38
                  Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
                  Jakoby najlepszy regiel na rynku, ale kilka opinii negatywnych również słyszałem. Regulator sam z siebie nie pada, szukaj przyczyny.
                  Jak instalacja będzie sprawna na 100% to i taki będzie ok; http://www.sklepmotocyklowy.pl/pl/pr...-napiecia.html
                  Przy okazji podepnę się pod temat. Wpadł mi w ręce właśnie taki regulator. Wychodzą z niego kable 3 x żółty , czerwony , czarny i zielony. Żółte jak mi się wydaje idą do alternatora , czerwony wiadomo + ale co do czarnego i zielonego zdania uczonych są podzielone więc jeśli macie jakieś sprawdzone informacje czy np zielony jest - a czarny ma jakieś inne zadanie to proszę o informację

                  z góry dziękuje i pozdrawiam

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X