Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulator napiecia xtz 750 czy tdm 850

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Regulator napiecia xtz 750 czy tdm 850

    Witam. W swojej Tenerce xtz 750 mam zamontowany silnik Od 850 3VD. Moj regulator nie daje rady, mam slabe ladowanie w granicach 13 v i jak dluzej pojezdze na swiatlach to na drugi dzien mam za slaby aku zeby mi odpalil. I czy teraz mam wymienic na regulator od,750 z wyprowadzonymi przewodami czy od 850 z kostka na regulatorze ktory wlasnie taki posiadam. Tak wyglada.

    czy zamontowac taki?
    Części motocyklowe, akcesoria. Sklep motocyklowy KLASA - największy internetowy sklep motocyklowy. Ponad 15000 artykułów dla odbiorców hurtowych i detalicznych. Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową.

    #2
    Jeden i drugi jest dobry, sprawdź instalację i połączenia, dopiero potem patrz na regler.
    Poczytaj na forum, już wszystko zostało dokładnie opisane na temat ładowania w teresach.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Ok posprawdzam wszystkie styki. A u siebie ta kostke co wchodzi do,regulatora,to mam lekko wypalona w jednym miejscu , (plastik jest lekko wypalony na jednym przewodzie.) i czy teraz jesli na laczeniach co sprawdze bedzie oki to lepiej kupic ten regulator od 850 czy od 750 i wywalic kostke i polutowac na stale. Kwestia czy maja one,takie same wlasciwosci te regulatorki.

      Komentarz


        #4
        I jeden i drugi będą okej.
        Posprawdzaj dobrze przewody bo jak Ci się pokopciły (na to wygląda) to będę dawały opór i instalacja będzie się przegrzewać. Co już widać na kostce. Kostkę wywal bo tylko są z nią problemy.
        Zaśniedziała kostka + przegrzane kable = słabe ładowanie. Załóż dodatkową masę na regulator albo popraw dobrze tą co jest.
        Powinno to pomóc.
        A jak poszukasz na forum to wszystko znajdziesz. Temat przez wielu wałkowany.
        Aha. Pewnie jak wywalisz kostkę i poprawisz masę i kable. To okażę się, że twój regulator jest okej
        ...tylko silnych los obdarza hojnie...

        Komentarz


          #5
          Ok w tym tygodniu rozbiore wszystko i posprawdzam. Tylko apropo kostki , w tym regulatorze jej chyba nie wywale bo ona jest zintegrowana z regulatorem jak na foto. Wiec kostka chyba musi zostac?

          Komentarz


            #6
            I jeden i drugi to rozwiązanie tymczasowe,tym bardziej że w chińskim wykonaniu mogą wyzionąć ducha w każdej chwili,nawet oryginalne japońskie nie są wieczne.Jedynym pewnym,bezpiecznym rozwiązaniem jest założenie regulatora RN-05,kosztuje trochę drożej ale jest z roczną gwarancją,nie przegrzewa instalacji w motocyklu i działa długo i bezawaryjnie (przynajmniej ja nie słyszałem o jakiejś awarii tego regulatora a znam więcej jak 30 różnych motocykli które mają je założone.

            Komentarz


              #7
              Witam po czasie W zime walczylem z regulatorem. Posprawdzaelem mase kable itp i poprawilo mi to o jakies 0,2v wiec postanowilem kupic rn 05 po zamontowaniu mam:
              bez swiatel 14,2 niezaleznie od obrotow
              Z swiatlami na wolnych 12,8 a powyzej 13,8 staly
              I moje pytanie czy jest wszystko ok? czy jeszcze gdzies np na alternatorze trzeba przewody sprawdzic czy wszystko jest wporzadku,?
              Pozdrawiam

              Komentarz


                #8
                Sprawdź jakie napięcie wychodzi bezpośrednio z regulatora i będziesz wiedział wszystko. 12.8 to oczywiście za malo

                Komentarz


                  #9
                  Ale te 12.8 jest na 1.2 tys obrotów, potem trzyma 13.8, myślę że wszystko jest OK. Masę z aku dałeś na regler bezpośrednio?
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    U mnie jest identycznie , na wolnych 12,8v a na 2000obr jest już 13,8v +-o,1v . też uważam jak kolega wyżej że nie masz powodu do zmartwień a wręcz przeciwnie - piwo na stół . jak ją rozgrzejesz powinno być więcej v na wolnych.
                    Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                    Komentarz


                      #11
                      Mase z aku mam polaczona dodatkowym kablem,na obudowe (radiator) . Czyli jest ogolnie oki rozumiem. Bo myslalem,za na wolnych jest za malo i ze moze kable jeszcze gdzies sprawdzic bo przy alternatorze,nie patrzylem. (Nic tam nie rozbieralem.) Ale jak piszeci ze macie podobnie to jest raczej oki. ;-)

                      - - - Zaktualizowano - - -

                      Posmigam i zobacze. Voltomierze tez zamontowalem,na stale to bede widzial co sie dzieje ;-)

                      Komentarz


                        #12
                        Bo tak szczerze to mogli pomyśleć i włożyć jakiś oryginalny woltomierz , zwłaszcza że niema możliwości startu z kopki. jak aku padnie to du.pa blada a na pych to już nie próbuję bo raz wisiałem i dyndałem jak chorągiewka , dobrze że gleby nie zaliczyłem .Też mam zamontowany woltomierz i mam stale pod kontrolą stan aku . A może mi ktoś powie jak sprawdzają się żarówki led ? Kierunki je wyczuwają (czyli przerywacz) ??

                        Komentarz


                          #13
                          Masz dostęp do woltomierza i zasilacza laboratoryjnego? Sprawdzenie regulatora czy jest dobry jest raczej proste

                          Komentarz


                            #14
                            Ledy w kierunkach dzialaja bardzo dobrze. Najlepiej jednak zmienic oryginalny przerywacz, na elektroniczny - pelno tego na allegro za grosze.

                            Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

                            Komentarz


                              #15
                              Ok, dzięki seitaro. A jakiej firmy poleciłbyś-(cie) te ledy ? bo pełno tej chińszczyzny. Wracając do tematu to zawsze chyba lżej ma alternator i aku dłużej pociągnie.

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X