Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wymiana napędu (SFR + PBR)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] wymiana napędu (SFR + PBR)

    Witajcie.
    Kumpel pracujący w swoim warsztacie motocyklowym i startujący w crossie zalecił mi wymianę napędu.
    Chciałem coś dobrego a niedrogiego, zatem polecił mi łańcuch SFR 525 HV-O wraz z zębatkami PBR (przód 16, tył 45 zębów) .
    Ponoć jest to świetna alternatywa w stosunku cena/jakość do łańcucha DID oring + zębatki....

    Ciekaw jestem Waszego zdania w temacie tego zestawu.

    Czy ktoś miał do czynienie z łańcuchem SFR bądź z zębatkami PBR ?

    Pozdrawiam
    Marek "ptaku" Gołąbek

    #2
    Jeśli mowa o PBR to polecam z całą pewnością, mam takie w swoim ktmie, co do łańcucha to moim zdaniem nie warto, już lepiej kupić RK GXW, to jest wzmacniany xring odpowiednik VM-a w DIDzie i o 150zł tańszy niż DID. Jak nie masz dojścia do warsztatu ze zniżkami to nie warto kupować DIDa bo drogo wychodzi aczkolwiek uważam że lepiej kupić łańcuch DIDa na 2-3 sezony zależy ile jeździsz niż kupić łańcuch na sezon i na nowy go wywalić bo się wyciągnie, zębatki a szczególnie tylna wytrzyma ci 2 takie tanie łańcuchy.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Dzięki marcinjunak jednak łańcuch już kupiłem zadecydowała dobra opinia kumpla który ma ten łańcuch w swoim XT (jeździ na nim rok i bardzo sobie chwali), oraz cena (170 zł). Obiecuje wypowiedzieć się po przyszłym sezonie, zobaczymy ile nakręcę kilometrów.

      Komentarz


        #4
        odświeżam temat.

        pewnie jeszcze w tym sezonie będę wymieniał cały napęd. Co jest najlepsze?
        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
        =>
        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

        Komentarz


          #5
          ja mam taki:\"- zestaw napędowy (na "drogowy" 16/43 od TDM): 500 zł
          DID 525 ZVM2 - podobno hiperwzmocniony
          zębatka przednia SUNF404-16 tdm do 95 roku (szlifowana na kołnierzu), tylna 43 (większych w 525 nie ma)
          ciekawy katalog DID http://www.motor-land.com.pl/did/files/did.pdf z którego obliczyłem różnicę pomiędzy VM a zvm2
          rozciąganie zużycie
          525vm 3680 3220
          525zvm2 4070 4000
          różnica 390 11% 780 24%"
          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
            ja mam taki:\"- zestaw napędowy (na "drogowy" 16/43 od TDM): 500 zł
            DID 525 ZVM2 - podobno hiperwzmocniony
            zębatka przednia SUNF404-16 tdm do 95 roku (szlifowana na kołnierzu), tylna 43 (większych w 525 nie ma)
            ciekawy katalog DID http://www.motor-land.com.pl/did/files/did.pdf z którego obliczyłem różnicę pomiędzy VM a zvm2
            rozciąganie zużycie
            525vm 3680 3220
            525zvm2 4070 4000
            różnica 390 11% 780 24%"

            a jeśli zestaw ma być nie tylko "drogowy" ?
            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
            =>
            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
              a jeśli zestaw ma być nie tylko "drogowy" ?
              to wybierz 16/46 ale to juz tylko na łańcuchu 520

              dobry zestaw to did plus sunstar ale ludzie jeżdżą na RK i SFR więc wszystko zalezy od twoich upodobań i grubości portfela.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                to wybierz 16/46 ale to juz tylko na łańcuchu 520

                dobry zestaw to did plus sunstar ale ludzie jeżdżą na RK i SFR więc wszystko zalezy od twoich upodobań i grubości portfela.
                wychodzę z założenia że czasem warto dorzucić wartość jednego czy dwóch baków paliwa i mieć porządny sprzęt.

                Dlatego pytam o najlepszy. Oczywiście nie musi to być od razu najdroższy

                Czyli łańcuch DiDa i zębatki Sunstara? Tylko który? ten 520?
                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                =>
                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                Komentarz


                  #9
                  Ja mam założony standardowy zestaw 16/46 Sunstar i łańcuch DID 520 najechałem na razie 6 tyś. teraz sprawdziłem naciąg nic nie trzeba było korygować podstawa to utrzymywać go w czystości i regularnie smarować.

                  Komentarz


                    #10
                    525 jest szerszy i mocniejszy, ale nie ma do niego większych zębatek na tył niż 43 - dlatego nazwałem to przełożeniem drogowym, np. strasznie szybka jedynka, jeżdżąc dużo offem - szkoda sprzęgła. Ja dużo offem nie jeżdżę.

                    Co ciekawe zmniejszenie obrotów na przelotowych prędkościach wcale nie wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa. Nieznaczenie zauważalna słabsza dynamika - więc w sumie: nie warto zmieniać na 16/43

                    aaa - przednia zębatka od TDM ma szerszy kołnierz - trzeba go szlifować.
                    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                    Komentarz


                      #11
                      Miałem 16/42 525, teraz mam 16/46 520.

                      Jedynka i tak jest szybka, dynamiki nie porównam, bo jeździć zacząłem po przekładce.
                      Napęd 16/42 mam do oddania niedrogo jeśli ktoś chciałby samemu sprawdzić jak się na tym jeździ.

                      W mieście jeździłem na 2 biegu, teraz po zmianie wbijam 3 i tocze się na 3,5 tys.
                      Afri pod tym względem jest znacznie korzystniejsza, a na prostej nie zostawała, ale jeszcze nie umiem jeździć na ST

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Jaro-Ino Zobacz posta
                        Miałem 16/42 525, teraz mam 16/46 520.

                        Jedynka i tak jest szybka, dynamiki nie porównam, bo jeździć zacząłem po przekładce.
                        Napęd 16/42 mam do oddania niedrogo jeśli ktoś chciałby samemu sprawdzić jak się na tym jeździ.

                        W mieście jeździłem na 2 biegu, teraz po zmianie wbijam 3 i tocze się na 3,5 tys.
                        Afri pod tym względem jest znacznie korzystniejsza, a na prostej nie zostawała, ale jeszcze nie umiem jeździć na ST
                        Na standardowym przełożeniu ST możesz toczyć się po mieście i na piątce przy 2 tyś. obrotów bez żadnych problemów.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                          Na standardowym przełożeniu ST możesz toczyć się po mieście i na piątce przy 2 tyś. obrotów bez żadnych problemów.
                          dokładnie ... na V biegu od 2 000 rpm do czerwonego pola... i AT uwierz mi zostaje w tyle
                          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                          Komentarz


                            #14
                            To może mi licznik oszukuje, ale ja nie mam serca do jazdy 2 tys obr na 5 biegu. Sprawdze przy ilu km/h mam tyle na 5 biegu i dam znać. Ale ST nie odchodziła AT Ma na pewno dłuższe przełożenia niż Afri, ale różnica wynosiła ze 3 metry i trzeba było się zatrzymać

                            Edit: przy jakich obrotach zmieniacie biegi, przy jakich macie wibracje i jakie są minimalne obroty, któe nie powodują psucia silnika? Niskie obroty zabijają panewki, ale w innych sprzętach silnik daje o tym znać trzęsąc się. Tutaj idzie płynnie i gładko, wibracje są później. I teraz nie wiem w sumie co i jak.
                            Ostatnio edytowany przez Jaro-Ino; 607.

                            Komentarz


                              #15
                              no dobra. czyli najbardziej optymalny zestaw to
                              DID 520 + sunstar 16/46 tak?
                              "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                              =>
                              Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X