Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zamiana TDM 850 na XTZ 750, warto ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [inny] Zamiana TDM 850 na XTZ 750, warto ?

    Witam, (jeśli to nie odpowiedni dział to z góry przepraszam i proszę o przesunięcie do odpowiedniego)
    Po sprzedaniu mojej małej tenery, zdecydowałem się na zakup TDM-ki 850. Trafiłem ładną sztukę, zadbaną z 1999r (wskaźnik paliwa, automatyczna pompka paliwa). Cóż, zdecydowałem się na zakup bo wszystko było w porządku. Podczas eksploatacji motocykla miałem wrażenie że motocykl jest dla mnie za mały, na dłuższych trasach jazda na TDM była dla mnie trochę męcząca, brakowało mi wysoko zawieszonej tenery gdzie jadąc nawet przez las czy przez pola komfort jazdy był naprawdę na wysokim poziomie i dało radę jechać nią praktycznie wszędzie, gdzie w przypadku TDM byłem trochę zaskoczony, bo miałem wrażenie że kręgosłup mi zaraz pęknie. Mam prawie 2 metry wzrostu. Myślałem nad podniesieniem trochę siedzenia w TDM o około 2-3cm ale nie wiem czy by to się udało. Zmieniłbym też może kierownicę na szerszą, ale trafiła mi się okazja zamiany na XTZ 750. Tenera z 1992r widać że wizualnie bardzo zadbana (mechanicznie podobno też jest ok, ale musiałbym pojechać obejrzeć dokładnie) No i to jest kolejna przeszkoda bo Tenera znajduje się ode mnie 350km. Z transportem nie było by problemu, Zastanawiam się tylko czy taka zamiana ma sens ? TDM-ką na krótszych dystansach jeździ mi się dobrze , silnik ma też świetną moc, jest nowocześniejsza.
    Mam ogólnie mętlik w głowie co do tej zamiany, zaproponowałem dopłatę za tą moją TDM-kę i właściciel tenery się zgodził jeśli wszystko będzie w porządku.
    Myślicie że taka zamiana ma sens ? Dla rozeznania wstawiam zdjęcia tej tenery i mojej TDM-ki.
    Tenere: http://imgur.com/a/JOvrJ
    TDM-ka : http://imgur.com/a/8Bf96

    #2
    Jedź do gościa i przejedź się ale tak ok 100km będziesz miał porównanie, nikt co nie napisze czy jest sens czy nie bo to Twoja decyzja i tylko ty będziesz się dobrze lub nie czuł na nowym motocyklu, zawsze możesz spróbować a jeśli ci się nie spodoba sprzedasz moto na wiosnę.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Ja zamieniłem tdm na xtz i jestem zadowolony :-)
      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
      Loud pipes save lives...
      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

      Komentarz


        #4
        Ja się kulałem przerobionym gsxr 6lat i jak kupiłem tenere i wracałem nią do domu 200 km w deszcz to się zastanawiałem, dlaczego byłem takim idiotą że 6 lat jeździłem takim niewygodnym sprzętem, zamiast od razu kupić tenere - o której zresztą marzyłem od zawsze.

        Żyjesz raz, jak czegoś brakuje Ci w tdm to ją sprzedaj i próbuj czegoś innego. Nie wiesz czy za 5 lat też będziesz miał czas, zdrowie i pieniądze na motocykl. Próbuj, zmieniaj, szukaj.

        Komentarz


          #5
          TDM-ka podoba mi się pod względem silnika a moja mała tenera którą sprzedałem była trochę za słaba już, ale za to pod względem pozycji za kierownicą było miodzio. Jeździłem dużą tenerą Dexa z forum, i przyznam szczerze że naprawdę fajnie się to bujało i pozycja była ok. Tylko że po tych 2km które przejechałem ciężko było ocenić jak to moto będzie sprawowało się na co dzień i na trasach. W przyszłym tygodniu wybieram się po tenere, mam nadzieję że to będzie kompromis między TDM a Tenere 660

          Komentarz


            #6
            po przesiadce z tdm pewnie będą Cie wkurwiać hamulce i wiotki przedni zawias.

            Komentarz


              #7
              Na alternatywnym zlocie xtz przejechałem się TDM Jarka, pseudonim Bojler lub Kapitan W.
              Nie pamiętam jaki tam jest silnik 850 czy 900.
              silnikowo jest super, fajnie przyśpiesza, wygodnie się jedzie - ale na fajnym asfalcie, na dziurawym już mi kierownica biła po rękach i trzęsło, do tego jak dla mnie tdm mają niewygodną kanapę, zjeżdżam na zbiornik i dzwonki nie są w komfortowej sytuacji, te same wrażenia miałem na tdm 850 mojego brata.
              Chętnie wróciłem na swój super hiper dakarowy sprzęt
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #8
                az sie dziwie, ze nikt nie wspomina tych dobrych kilku XTZetek z silnikami 850 - to pewnie byloby rozwiazanie dla Ciebie.
                Pzdr!
                prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                Komentarz


                  #9
                  ja bym pewnie różnicy 15 koni nawet nie odczuł.

                  Komentarz


                    #10
                    ja miałem TDM-a z 97 roku w takiej budzie jak twoja i to było 5 lat temu . Teraz mam XTZ z 96 roku i do latania w okuł komina super ale w trasie ciężej się jedzie przy 140 km/h większe wibracje i na ciasnym lataniu po winklach też jest mniej stabilnie. Ja dziś miał bym dylemat co wybrać, kieruj się sercem , nie rozumem. TDM bardzo fajny sprzęt.

                    Komentarz


                      #11
                      Michał, pamiętaj tylko, że ja mam silnik 3VD, czyli 850 z TDM w mojej Tenerce.

                      Komentarz


                        #12
                        dex, tak wiem, gadaliśmy sporo na zlocie wtedy, dzięki Tobie wiele się dowiedziałem na temat tener

                        Aktualnie jednak wyszło ze się nie zamieniam, bo właściciel tenery ma jakieś problemy ze zdrowiem - nie wnikam, ale jak do zamiany nie dojdzie to polatam jeszcze trochę TDM a ostatecznie i tak zdecydowałem przesiąść się znów na tenerę

                        Komentarz


                          #13
                          ja mam XTZ 850 (z silnikiem TDM) i troche (dwa tygodnie) jezdzilem TDM 850.

                          wrazenia:

                          - TDM lepiej hamuje
                          - TDM lepiej przyspiesza i jest lzejszy (az musialem sprawdzic ile, bo lzejszy to jest ledwo co)
                          - TDM jest niski jak pies i mega niewygodny (mam 194cm)

                          moglem ja nawet kupic dosyc okazyjnie, bo sie na niej wysypalem i wlasciciel chcial niebotycznej kasy za zniszczenia i pewnie bardziej oplacalo sie ja kupic. I bym ja bral - gdybym potrafil sie z nia zaprzyjaznic, bo byla super zadbana mechanicznie a efekty slizgu byly glownie wizualne. Ale to zdecydowanie nie motocykl dla mnie, i podejrzewam, ze byle przelot do Bialogostoku bylby dla mnie jakims wielkim wyzwaniem.
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            #14
                            Niestety babcią tenerą miałem okazję sie tylko przejechac (tdm 3vd posiadam od opnad roku) to z miłą chęcią chciałbym wymienić moją tdm, na super terese a też do ułomków nie należę, nie wiem czemu kolega czuje się na Tdm jak na psie też mam 194cm, i jest mi wygodnie(ale mam przerobioną kanapę, i szerszą kierownicę)
                            Jak śmigłem sobie tdm i xtz tez sam odcinek, stwierdziłem że xtz jest moim kolejnym etapem rozwoju że tak powiem
                            Ale jeszcze jeden sezon u mnie tedzia spedzi( chyba że ktoś będzie chciał wymienić [emoji14])



                            Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

                            Komentarz


                              #15
                              moze dlatego, ze moja tenera na podniesiona kierownice, podniesione siedzenie? a moze dlatego, ze mam nieproporcjonalne przeszczepy?

                              nie wiem. kwestia odczucia.
                              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X