Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tereska nie pali

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Tereska nie pali

    Cześć. Jestem jeszcze nowicjuszem jeśli chodzi o motocykl i jego naprawy, przeglądy, ale się powoli uczę. Ostatnio tenerka przestała mi odpalać. Sprawa wygląda następująco: -już mi przed trasą trochę ciężej odpalała, ale odpaliła. Przejechałem lekko ponad 200km wstawiłem do garażu i przez miesiąc jej nie odpalałem z braku czasu. Gdy po tym miesiącu chciałem odpalić, to nie szło. Coś tam niby kręci, prumka z wydechu, ale nie pali. Pierwsze podejrzenie padło na świecę. Wymieniłem dalej to samo. Teraz zastanawiam się co mam zrobić dalej. Sprawdzić i przeczyścić gaźnik? Tenerka to mój pierwszy motocykl i nigdy jeszcze się nie bawiłem z takimi rzeczami, temu wolałem się tutaj zapytać, niż potem coś zepsuć Pozdrawiam

    #2
    Prawdopodobnie odparowało przez ten miesiąc paliwo z gaźnika a pompa nie może zassać. Sprawdź najpierw czy paliwo dochodzi do pompy, z pompy do gaźnika itd. Jezeli jest iskra i paliwo to zagada. Możesz zakręcić przy otwartym wlewie paliwa, dmuchnąć do zbiornika by wypchnąć paliwo. Patenty są różne.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Iskra jest?

      dmuchanie bak zawsze na propsie.

      w Pegaso, gdy dłużej [=po zimie] postał, należało spuścić stare paliwo z gaźników i po prostu do baku wlać nowe.
      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

      Komentarz


        #4
        1. wykręć świece, włóż ja do fajki i dotknij gwintem do masy(gdzieś do ramy) - zakręć rozrusznikiem. Jeśli na świecy będzie iskra - jest ok - jak nie to masz winowajce i trzeba przetrzepać układ.
        2. Jeśli jest iskra to paliwo. Musisz sprawdzić czy leci z pompy na gaźnik. Może za mało? skoro kaszle. Podłącz butelkę z beną pod gaźnik i zobacz.
        Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
        Adwenczur Klab FB
        Adwenczur Klab w sieci

        Komentarz


          #5
          Dzięki wszystkim. Jakoś za dwa/trzy tygodnie powinienem wrócić do domku, sprawdzę wtedy wszystko i dam znać

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez szafura Zobacz posta
            1. wykręć świece, włóż ja do fajki i dotknij gwintem do masy(gdzieś do ramy) - zakręć rozrusznikiem. Jeśli na świecy będzie iskra - jest ok - jak nie to masz winowajce i trzeba przetrzepać układ.
            Niekoniecznie, u mnie na wyciągniętej świecy iskra była ale po wkręceniu znikała. Myślę, że przewód zapłonowy może się inaczej układac, biegnie blisko ramy i łatwo o przebicia na starym kablu.
            Nie rób tego dzisiaj, co możesz odłożyć na jutro. Czy jakoś tak...

            Komentarz


              #7
              Dzięki wszystkim. Iskra była, przeczyściłem, dmuchnąłem i odpalił

              Komentarz

              Pracuję...
              X