Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Montenegro 2016

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zapomniałem dodać,że jade sam bez namiotu i interesuja mnie tylko hotele, pensjony

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez mx-wulkan Zobacz posta
      Zapomniałem dodać,że jade sam bez namiotu i interesuja mnie tylko hotele, pensjony
      A.... to przepraszam
      W takim razie, w rzeczonej okolicy w MNE znajdziesz miły i niezatłoczony nocleg/pensjun
      w miejscowości Virpazar, kilkanaście km na północ od Petrovac po drodze do Podgoricy
      Sowizdrzał
      KTM 750 6T
      Nie wierz, nie bój się, nie proś!

      Komentarz


        #18
        Sugeruję za Kotorem, w miejscowości Trojica odbić do parku narodowego Lovcien.
        Można dojechać pod sam szczyt świetnymi serpentynami, a dalej wejść na niego pieszo schodami wydrążonymi w tunelu, w skale.
        Po drodze piękne widoki na zatokę a ze szczytu przy dobrej widoczności widać Włochy.


        Na szczycie jest mauzoleum Piotra II Petrovica za 3ojro, ale przed nim darmowy taras widokowy.

        Popieram sugestię sowizdrzala i polecam kąpiel w jeziorze, któro jest bajecznie czyste:

        Komentarz


          #19
          pokoje w spoko cenie znajdziesz wokol najladniejszego miejsca na swiecie czyli boki kotorskiej. w dowolnej wiosce. ja polecam Stoliv.

          Nic-nie-robienie, dobre jedzenie, dobre wino, dobre widoki.


          droga Trsa - Zabljak na pewno warta obczajki. w Trsie mozna spac w domkach (zreszta, jak w co drugiej wiosce w Durmitorze). Popros miejscowych o wskazowki, tak np. trafilem do Kanionu Spiskiego (http://moto.elban.net/2012/10/26/dur...-carousel-1737).

          Dwa dowcipy: Reprezentant Bośni miał się ścigać z reprezentantem Czarnogóry w biegu na 100 metrach. Po dwudziestu Czarnogórzec położył się a Bośniak się zgubił. oraz Czarnogórzec i Bośniak spali w ...


          Lovcen, objazd jeziora Szkoderskiego po zachodniej stronie, wszystko potwierdzam.

          Odradzam za to kuroroty: Budva, Bar a szczególnie betony Petrovac. Tloczno, drogo, szpanersko. No, chyba, ze ktos lubi.

          imho, Bosnie potraktowales jak wiekszosc slabo, no, ale to nie ten watek.

          Zamiast spac nad Balatonem, polecam Osijek (ostatnie zdjęcia w tej galerii: http://moto.elban.net/2013/09/21/wzd...a-swieto-piwa/) albo jakas agroturystyke w tym regionie.
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #20
            Wstępny plan.
            1.W pierwszy dzień dojazdowka do Osijek,o ile sie uda
            2. Osijek - Plużine - Trsa w Durmitorze -nocleg.Od rana penetracja Durmitoru.



            3.Trsa - monastyr Ostrog https://www.youtube.com/watch?v=EIQvrgQxNgI- Kotor objazd zatoki
            4. Kotor - Cetynia przez Lovćen https://www.youtube.com/watch?v=aoCeANDedLo
            5.Cetynia - Budwa i wzdłuz wybrzeza do Ulcinij.Po drodze jak sie trafi tania miejscowka mozna sie zatrzymać na jakiś czas i pomoczyć dupska.
            6,Ulcinij - Virpazar i wzdłuż jeziora szkoderskiego do Szkodra https://www.youtube.com/watch?v=8ewg4RhpmPk ,dalej Koplik - Podgorica - Kolasin - Majkowac -most na Tarze - Żabijak.
            Jak kasy starczy powrót przez Serbie i Rumunię.
            Noclegi tanie pensjony z racji tego, że moto mam mało pakowne i nie zabieram namiotu.
            To tak w skrócie.
            Jeżeli jest ktoś chętny na taką przejażdżkę to zapraszam.
            Ostatnio edytowany przez mx-wulkan; 9.

            Komentarz


              #21
              Ładnie Co do dnia 3-go i 6-go, to najładniejsza ,,penetracja Durmitoru'' odbywa się po drodze Trsa-Zabljak.
              Tak więc 6-go dnia (bardzo nasyconego IMHO) nie kalkuluje Ci się już jechać do Zabljaka, raczej zostać
              ,,pod mostem'' na Tarze i ruszać na któreś przejście graniczne - z Bośnią lub Serbią - koło miasta Pljevlja.
              A odcinki Kotor-Cetinje i Cetinje-Budva zrobisz w max. 3-4 godziny każdy
              Sowizdrzał
              KTM 750 6T
              Nie wierz, nie bój się, nie proś!

              Komentarz


                #22
                nie wiem czy dalej mozna, ale kiedyś zatrzymać się na chwilę i pomoczyć dupę można było w Sv Stefan. Wjazd na wyspę był zamknięty, ale plaża była za darmochę i dostępna dla wszystkich.



                generalnie, najładniejsze plaże są po prostu gdzieś 'z boku', na pewno nie w Budvie czy tam Petrovacu. Szukaj jakiś zatoczek, poza wioskami, etc. To nie są moje ulubione okolice, więc dokładnie nie wiem.

                Ogólnie, obejrzj ten teledysk, miejscówek jest masa:



                I posłuchaj rady Sowizdrzała. Durmitor najfajniejszy na wspomnianym odcinku plus odnogi albo alternatywne trasy ścieżki, również szutrowe.

                aaa. plaża nad Szkoderskim jest w Murici.

                ps.a tu masz Boke Kotorska. 70% kadrów ze Stolivu. Baaa, nawet lokal, w którym swoje wypiłem się łapie.

                Ostatnio edytowany przez ofca234; 2529.
                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                Komentarz


                  #23
                  Pytanko dla tych co już objechali bałkany.Czy na dowód da się objechać ,czy musi byc paszport?

                  Komentarz


                    #24
                    Dowód i zielona karta wystarczy. Sprawdzone

                    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez mx-wulkan Zobacz posta
                      Pytanko dla tych co już objechali bałkany.Czy na dowód da się objechać ,czy musi byc paszport?
                      Zależy co rozumiesz przez bałkany. Jak nie będziesz chciał wjeżdżać do Albanii to spoko, tam mi sprawdzali paszport, tak samo na granicy Serbskiej.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #26
                        Albania i Serbia bez problemów na dowodzie. Do Albanii od Czarnogóry na Durres, potem powrót na Podgorice, z Niksicu do Bośni i dalej na Belgrad i Węgry. DO wystarczył.

                        Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

                        Komentarz


                          #27
                          Potwierdzam - w roku 2015 SRB, MK, AL, MNE, BiH, CRO - wszystko na dowód.
                          Właściwie tylko do Kosowa brałbym paszport, ale i tak tylko dlatego, że się tam
                          dogadać na granicy z Serbami nie mogą (w 2013 pokazywałem Serbom dowód,
                          a Kosowarom paszport, albo odwrotnie, nie pamietam).
                          Sowizdrzał
                          KTM 750 6T
                          Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                          Komentarz


                            #28
                            w 2013 całość na dowodzie.

                            w razie wątpliwości: https://polakzagranica.msz.gov.pl/
                            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X