Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turcja, Gruzja, Armenia - wiosna 2016

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Turcja, Gruzja, Armenia - wiosna 2016

    Przymierzam się mniej więcej do takiej trasy na wiosnę. Mam na cały wyjazd jakieś półtora miesiąca.

    trasa wiosna.jpg

    Jeździł może ktoś z was tam? Albo macie namiar na bloga/fb kogoś kto już tam był? Szukam przede wszystkim ładnych tras górskich na poziomie "offroad dla początkujących"

    Będę wdzięczny za każdą informację.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowany przez dervush; 4197.

    #2
    To są plusy mieszkania na południu kraju

    Już kiedyś ciężko było wjechać na teren Pridniestrowia bez zaproszenia albo przynajmniej podania nazwiska i adresu osoby, do której się jechało. W lipcu ogłosili mobilizację, więc może być jeszcze trudniej. Ale nie zrażaj się tym, jedź prosto na granicę i przypal franka że nie wiedziałeś itp. Może akurat znajdą jakiś formularz, który jedynie będziesz musiał podbić w jakims hotelu, jak nie to ominiesz ten kraik.

    A na Krymie polecam trasę wzdłuż południowego brzegu. Chyba że masz juz rozpoznaną i upatrzoną tę prosto na Simferopol.

    Komentarz


      #3
      Wyrysowana trasa jest tylko szkicem, właśnie takie rady jak "jedź południowym brzegiem Krymu" są bardzo mile widziane Głównie nastawiam się na okolice wschodnia Turcja, Gruzja, Armenia, tam pobędę dłużej, potem trochę odpoczynku gdzieś nad morzem i dalej kierunek Krym + może jakieś Karpaty jak wystarczy sił. Wszystko będę weryfikował na bieżąco. Zależy mi tylko wiedzieć, które miejsca koniecznie trzeba zobaczyć i jakie trasy koniecznie trzeba przejechać z punktu widzenia motocyklisty

      Komentarz


        #4
        moze moje pytanie jest glupie, ale na Krym od ukraińskiej strony da się legalnie wjechać?

        Daj znać co powie konsul na taką wizę.

        Polecam trasę Akalitshike - Batumi, ładny offroad, ładna przełęcz Khulo.

        Co do Krymu:

        Nim dojechałem na Krym postanowiłem sprzedać kazachskie Tenge, których całkiem sporo zostało mi w portfelu. W tym celu dokonałem objazdu kantorów i banków w Mariupolu, niestety, nikt nie chciał ich...


        Gruzja:



        tu wspomniana trase:

        Powolny powrót do domu postanowiłem sobie umilić pobytem w Vardzi. To taka malutka osada, w której jest może pięć domów oraz skalne miasto z XII wieku. W czerwcu 2011 roku w tej miejscowości można ...


        Oprócz tego co znajdziesz w relacji polecam Tuszetie i Tbilisi.

        W Turcji:

        Polecam jeziorko Van i okolice (ale sprawdź już na miejscu, gdzie są gorące miejscówki, żeby ktoś Cię nie odstrzelił - to wcale nie żarty). Szczerze odradzam drogę Samsun - Batumui. Od Samsun (na zachód, strone Amasry, etc) wzdłuż wybrzeża jest bardzo ładnie i fajnie, ale do Samsun to wyżygania nudno.

        u tu trochę fotek: http://moto.elban.net/2012/07/30/tur...i-serdecznych/
        Ostatnio edytowany przez ofca234; 2529.
        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

        Komentarz


          #5
          Podzwoniłem, popytałem na forach i wychodzi na to, że aktualnie Krym jest całkowicie zamknięty dla obcokrajowców, a granica rosyjsko-ukraińska jest dość niebezpieczna. W związku z tym wyjazd pewnie odłożę do późnego lata i jeśli sytuacja się nie zmieni to ominę ten burdel i popłynę promem z Odessy do Batumi i potem wrócę przez Turcję, a na wiosnę zamiast Gruzji odhaczę sobie Alpy albo Karpaty Nie zmienia to jednak faktu, że trasę chcę w tym roku zrobić.

          Dorzucam tutaj listę miejsc, które dostałem z innego źródła:

          1.Droga Batumi-Khulo_-Akhalciche( asfalt, dzirawy asfalt, moze ze 40 km szutru)>>
          2.Akhalciche-Akchalkalaki-Ghado-jezioro Tabaskuri-Tzalka ( tez troche szutru, pusta droga, ladne widoki- wulkan Didi Abili 3300 m )>>
          3.Zhinvali-Shatili( najmniej uczesczana droga w gruzinskim kaukazie).calosc 100km, z czego ponad polowa szutru.>>
          4.Dolina Truso. Odnoga Gruzinskiej Drogi Wojennej.Ok 30 km w jedna strone. Zaczyna sie w Kobi, juz po polnocnej strone Kaukazu(Europa)>>
          5.Sairme-Abastumani.Szuter. 70 km.>>

          HITY- drogi obelgane, ale warte przejechania
          1.Swanecka petla.
          Zugdidi-Mestia-Ushguli-Tsageri. 150 km asfaltu+ 100 szutrem.
          2.Tuszetia
          Pshaveli- Omalo-Girevi.ok 130 km, z czego ponad 100 szuter/gruby szuter. Najlepsze widokiw calej Gruzji

          Komentarz


            #6
            na zmiane sytuacji politycznej bym nie liczyl. mozesz to sprobowac objechac przez Bialorus.

            co do promu to jest to zabawa dla ludzi, ktorzy maja czas i cierpliwosc. ten prom plywa jak chce, po prostu, na kazdym jego koncu czekaja az sie prom zapelni i potem jest ponoc mega jazda (czasowa) z clem. dotyczy to wedle mojej wiedzy wszystkich promow do Gruzji (sa jeszcze z Varny i chyba Konstancy).
            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

            Komentarz

            Pracuję...
            X