Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zawory i olej xt660z

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zawory i olej xt660z

    Witam kolegów,
    Zapodajcie proszę informacje co ile km trzeba lub należy regulować zawory w małej Teresce ?,
    Co ile km wymieniać olej w silniku ?

    Dzięki wielkie

    #2
    manual masz?
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Nie, niestety nie mam żadnej dtr.
      Ostatnio edytowany przez Intruder; 4382.

      Komentarz


        #4
        Manual znajdzuesz na forum, tak bedzie Ci łatwiej ;-)

        Komentarz


          #5
          olej - raz w roku, lub co 8-10 000km, najlepiej Motul lub Belray (żadnych Mobil'i i Castrol'ów),
          zawory - wg. zapotrzebowania, łatwy dostęp i szybka kontrola co zmianę oleju
          świece - jak olej

          Komentarz


            #6
            Jesli mogę się podpiąć- W instrukcji do mojej tenerki 600 stoi, ze olej 10W30 lub 40. A co sądzicie o zalaniu 20W50? W GSie chłodzonym olejem taki leję (zalecany) i w krajachcieplejszym od naszego klimacie daje radę. Czy w wiatrowej tenerce nie byłby lepszym wyborem niz rekomendowany przez fabrykę 30 lat temu?
            Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko…

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Tank Zobacz posta
              Jesli mogę się podpiąć- W instrukcji do mojej tenerki 600 stoi, ze olej 10W30 lub 40. A co sądzicie o zalaniu 20W50? W GSie chłodzonym olejem taki leję (zalecany) i w krajachcieplejszym od naszego klimacie daje radę. Czy w wiatrowej tenerce nie byłby lepszym wyborem niz rekomendowany przez fabrykę 30 lat temu?
              Jest już temat dot. oleju: http://www.xtzclub.pl/threads/38-Ole...143#post159143, ale zapewniam Cię, że jak go przeczytasz to będziesz miał więcej pytań odnośnie oleju niż masz teraz

              Komentarz


                #8
                Domyślam się. Najpoczytniejszy rema na forum BMW to "jaki olej..." Dlatego zadałem pytanie.
                Jeszcze z ciekawości... Dlaczego Motul a nie Castrol? W BMW mam jak najlepsze doświadczenia z castrolem actevo 20w50 (2 xGS1100 i teraz w 1200- stan oleju od wymiany do wymiany) , a np motyla w tej samej klasie beemka GS1100 lubiła chlipnąć. Czy w yamasze jest odwrotnie,, czy jakies inne przyczyny?
                Ostatnio edytowany przez Tank; 4410.
                Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko…

                Komentarz


                  #9
                  Patryk, skąd opinia ze Motul najlepszy? Bo większość go leje? Tank, przeczytaj jednak temat o olejach, duzo Ci rozjaśni. A jak Ci sie nie chce to szukaj dobrego oleju 5, 10 W 50, 60

                  Komentarz


                    #10
                    No to po wniklwej lekturze tematu i wyciągnięciu (byc moze blednych) wniosków zakupilem bańkę Castrola 10W50 celem wymiany.
                    Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko…

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez pattryk Zobacz posta
                      olej - raz w roku, lub co 8-10 000km, najlepiej Motul lub Belray (żadnych Mobil'i i Castrol'ów),
                      zawory - wg. zapotrzebowania, łatwy dostęp i szybka kontrola co zmianę oleju
                      świece - jak olej
                      Dlaczego akurat belray? W czym jest lepszy od np. Yamalube ? Półsyntetyk?

                      Komentarz


                        #12
                        Belraya też mogę polecić z czystym sumieniem. Jeżdżę na nim od paru lat, zrobiliśmy z Tereską na nim prawie 70 tys km , na budziku prawie 120 tys. Jak na singla bez remontu wartość imponująca więc olej jej służy.
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                          Belraya też mogę polecić z czystym sumieniem. Jeżdżę na nim od paru lat, zrobiliśmy z Tereską na nim prawie 70 tys km , na budziku prawie 120 tys. Jak na singla bez remontu wartość imponująca więc olej jej służy.
                          A jakie parametry oleju polecisz? Mam przelot 20tyś, belray polecisz bardziej niż yamalube?

                          Komentarz


                            #14
                            Nie jestem ani znawcą ani jakimś fetyszystą parametrów oleju. Silniki tej rodziny zostały zaprojektowane ponad 30 lat temu. Oczywiście przechodziły ewolucję i zmiany ale sam układ smarowania w zasadzie się nie zmienił. Każdy współczesny olej i tak jest na " wyrost" w stosunku do wymagań silnika z tamtych czasów. Jeden poleci taki olej inny owaki. Ja w sumie jeździłem Tereską na dwóch. Jak kupiłem zalałem ją castrolem ale zimą strasznie kleił sprzęgło więc za namową znajomego wyczynowca od crossu przeszedłem na belraya. Konkretne parametry wrzucę wieczorem jak wrócę bo pamięć już nie ta
                            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                            Komentarz


                              #15
                              To moje amerykańskie smarowidło to Bel Ray EXP 10 W 40 klasa API SM, JASO Ma 2
                              Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X