Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z wałkiem ssacym!!??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Problem z wałkiem ssacym!!??

    Witajcie
    jestem własnie w trakcie regulacji zaworów i już wszystko zaczynałem składać i napotkałem problem z wałkiem ssącym chodzi głownie oto iż gdy poprzykręcam pokrywki i dociągnę wszystkie śruby siła 10Nm to później nie idzie wałkiem obkręcić !!!?? a wydechowy skręciłem wszystko i jest dobrze mogę nim kręcić kawałek w jedną kawałek w drugą a ssącym nie ruszy. Zauważyłem tez gdy jak dokręcam ostatnie te cztery śruby co są zaznaczone na zdjęciu na czerwono to w tedy zaczyna blokować wałek 12442762_1163999200279265_730507717_n.jpg Ludzie pomocy bo już mnie szlak trafia co jest nie tak co mogło się zepsuć już tego nie rozumie... Nawet próbowałem złożyć bez płytek i szklanek i tez blokuje. Wałek się skrzywił od leżenia czy pokrywki już mi pomysłów brak i proszę o pomoc was

    #2
    Nie zamieszałeś czegoś z tulejkami ustalającymi?
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      Zrób zdjęcie wałków pokrywek i panewek pod wałkami. Nie jest tak że jak dokręcasz to jakaś krzywka już naciska zawory. Zdejmij łańcuch przykręć wałek bez i ustaw tak żeby nic nie naciskał wtedy zobacz czy się kręci.

      Komentarz


        #4
        Wiesz co właśnie moglem zamienić bo przy demontazu mi wypadły pozniej jak juz skladalem to myslalem ze sa takie same i powkladalem normalnie i skreciłem i napotkałem ten problem. Rozumie za maja byc po dwie te tulejki centrujace na jedną pokrywke wałka

        - - - Zaktualizowano - - -

        Łancuch mam zdjęty i nawet sciagalem plytki i szklanki zaworowe i zakrecalem bez i to samo... wieczorem beda zdjecia .. sory za znaki polskie ale z tel pisze heh :-(

        Komentarz


          #5
          oj romek romek, chyciles sie i popsułeś

          Komentarz


            #6
            Yamaha XTZ750 SUPER TENERE 1995 Cylinder Head - order parts in just a few clicks from Europe’s number 1 genuine spare parts online retailer
            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

            Komentarz


              #7
              borys bo ci wydrę wałek i pokrywki i sprawdzę u siebie.... Martwię się, po nocach nie śpię, a ty się śmiejesz to nie jest śmieszne bo z kim będziesz jeździł coo
              ?? heh

              - - - Zaktualizowano - - -

              Beniamin czyli tak jakby pod tymi tulejkami ustalającymi są jeszcze jakieś pierścienie zabezpieczające??

              - - - Zaktualizowano - - -

              12804473_1164763490202836_1801064373_n.jpg12202478_1164763413536177_1373117980_n.jpg12516212_1164763880202797_327382868_n.jpg12527883_1164763536869498_1379507885_n.jpg12527985_1164763436869508_2021408612_n.jpg

              - - - Zaktualizowano - - -

              Załączone pliki

              Komentarz


                #8
                Raczej nie, tulejki to nr 5. Nr 2 i 3 to prowadnice zaworowe, ale to widać w opisie. Rysunek miał pokazać umiejscowienie tulejek.
                Jakieś suche masz te elementy, polałeś olejem przy montażu?
                "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                Komentarz


                  #9
                  Nie wiem czy na zdjęciach jest tak jak składałeś ... ale generalnie i najprościej - każdy mostek ma po 1szt. tulejki ustalającej (ułożonych tak jak na schemacie) - na Twoim zdjęciu wygląda że dałeś 2 tulejki na 1 mostek a na drugi wcale...

                  Komentarz


                    #10
                    Tak przy każdym przykręcaniu pokrywek zawsze parę kropel oleju dawałem, a suche bo do zdjęcia wytarłem

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    czeczen składałem tak jak na tych zdjęciach bo tak było wcześniej i w żadna inna dziurkę te tulejki nie wejdą reasumując na jednym wałku mam 4 tulejki centrujące czyli po 2 na jedna pokrywkę tak jak na zdjęciach 12596194_1165512746794577_1138990536_n.jpg12596380_1165512610127924_2125344873_n.jpg

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    aha jeszcze zapytanie, czy te tulejki czasem nie służą tez by za mocno nie dokręcić pokrywek ????

                    Komentarz


                      #11
                      Byłem wczoraj u tokarza sprawdziliśmy czy czasem wałek nie jest krzywy za pomocą czujnika zegarowego i jest prosty. już mi pomysłów brakuje co jest nie tak.(((

                      Komentarz


                        #12
                        Skoro działał przed robotą to zmotkę zrobiłeś Ty. A stopki zakręcasz we włascie mniejsca???

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez misiek-888 Zobacz posta
                          Skoro działał przed robotą to zmotkę zrobiłeś Ty. A stopki zakręcasz we włascie mniejsca???
                          Tak wszystko wczesniej działało. Stopki? Jesli chodzi o pokrywki to nie ma możliwości pomylenia aby inaczej skręcić

                          Komentarz


                            #14
                            Sprawdź znaki. Z tego co pamietam ssacy walek naciskal troche na zawory w tym polozeniu. Moze sprubuj przez ten otwór w walku troszke go odciagnac. A i czy przykrecasz walki z zalozonym juz lancuchem? I jest taki duzy opor ze nie obrócisz walkami jak krecisz kluczem przy magneto?

                            Komentarz


                              #15
                              [QUOTE=Janas_WaWa;161860]Sprawdź znaki. Z tego co pamietam ssacy walek naciskal troche na zawory w tym polozeniu. Moze sprubuj przez ten otwór w walku troszke go odciagnac. A i czy przykrecasz walki z zalozonym juz lancuchem? I jest taki duzy opor ze nie obrócisz walkami jak krecisz kluczem przy magneto?[

                              Wałek dokręcam bez łańcucha i jak zakręcam pokrywki to w tedy blokuje wałek (pisałem na początku co i jak) opór jest taki ze samym wałkiem nie obrócę dopiero klucz 24 założę na wałek ssący na samym środku jest że można założyć klucz i w tedy muszę użyć siły by go ruszyć. Magnetem nie kręciłem bo jak samym wałkiem nie obrócę rękoma to szkoda zakładać łańcuch i cała resztę jak tak blokuje.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X