Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki tłumik kupić

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    moj znajomu na ten wydech w Dr masakra nie da sie jechac za niam taki jest glosny

    Komentarz


      #17
      oj...

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez Trusek Zobacz posta
        moj znajomu na ten wydech w Dr masakra nie da sie jechac za niam taki jest glosny
        a możesz załatwić jakiś filmik jak dr pracuje na nim bo ja bym chętnie wciągnął taki glosny tłumik ale nie w ciemno i wole posłuchać jak ryczy

        Komentarz


          #19
          o prosze kolega z forum miał coś takiego:

          czyli mozna....

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez WOT Zobacz posta
            o prosze kolega z forum miał coś takiego:

            czyli mozna....
            Wizualnie nie bardzo, mam przerabianą koncówke ale nie jak lufe od czołgu

            Komentarz


              #21
              a moze ktos moze cos powiedziec o swoch doswiadczeniach z ponizszym wydechem?

              Komentarz


                #22
                Wymiana tłumika

                Jak jest waga org tłumika a ile ważą tłumiki akcesoryjne? Jakie zamienniki polecacie?

                Komentarz


                  #23
                  widzę że temat się ostro rozkręcił Zacznę z innej strony. Co myślicie na temat tłumików przelotowych np. Leo Vince SBK. Jak coś takiego będzie się sprawowało w XTZ660? Domyślam się że najlepiej założyć i samemu ocenić, ale może ktoś z Was ma doświadczenie z tłumikami przelotowymi?

                  Komentarz


                    #24
                    Zależy kto co lubi. Osobiście nie lubię głośnych tłumików, mają ładnie mruczeć, a nie ryczeć, inni twierdzą, że jak tłumik ryczy to są zauważani na drodze.
                    Sam musisz sobie odpowiedzieć co chcesz osiągnąć poprzez zmianę tłumika.
                    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                    Komentarz


                      #25
                      Dokładnie tak jak napisał rootolf, co kto lubi. Jeżeli jesteś już trochę głuchy lub chcesz być, to bierz przelotówkę. Jak lubisz ból głowy po każdej przejażdżce po mieście, a po trasie na każde pytanie odpowiadać/odkrzykiwać CO!!!???, to jest coś dla Ciebie

                      Miałem przelotówkę Sebringa i zawsze jak pomyślę o tłumiku przelotowym, to pytam się po co?

                      Ok do sportu, kiedy trzymasz moto na wysokich obrotach, będzie dobrze. Tylko, że po wymianie tłumika należałoby dostroić motor(motor znaczy silnik), żeby wykorzystać tą zmianę. Wziąć motocykl na hamownię, pomierzyć moc, moment i może wymienić igłę w gaźniku.
                      Do normalnej jazdy wykorzystuje się raczej średni zakres obrotów. Przelotówka pomaga w wyższym zakresie, ale motocykl traci na elastyczności. Piszę to z autopsji.

                      Niech inni forumowicze naprostują moje myślenie, jeżeli jest złe.
                      ------------------------------------------------------------------
                      Trzeba kochać wszystkie motocykle.

                      Komentarz


                        #26
                        dzięki za naprowadzenie. Głównym powodem dla którego chciałem założyć przelotówkę była jego waga - 2kg. Myślę że jest to spora różnica w odniesieniu do seryjnego. Natomiast nie spodziewałem się że może on aż tak dawać po uszach.

                        To jaki proponujecie zamiennik? Wiem że Marving robi do XTZ 660.
                        Znacie jakieś inne rozwiązania - lżejsze?

                        Komentarz


                          #27
                          Przed chwilą miałem okazję zobaczyć jak chodzi Honda Transalp na tłumiku Leo Vience SBK (przelotowy). Dźwięk jaki wydawał był nie wiele różniący się od seryjnego, jeżeli mówimy o poziomie dB. Wyglada na to, że nie wszystkie przelotówki dają po uszach.

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez michal Zobacz posta
                            Przed chwilą miałem okazję zobaczyć jak chodzi Honda Transalp na tłumiku Leo Vience SBK (przelotowy). Dźwięk jaki wydawał był nie wiele różniący się od seryjnego, jeżeli mówimy o poziomie dB. Wyglada na to, że nie wszystkie przelotówki dają po uszach.
                            A może miał na końcu tłumika założonego dbkillera? Takie ustrojstwo, które powoduje, że przelotówka jest cichsza?
                            Fajnym rozwiązaniem jest na przykład Laser Pro Duro, nie za cichy, nie za głośny, a do tego fajnie pierdzi.
                            Patrzyłeś na ceny nowych tłumików, np. takiego marvinga?
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              #29
                              Ja mam Laser Pro Duro ale w XTZ 750 jak dla mnie dźwięk jest naprawdę fajny, na pewno dużo lepszy od seryjnego(dźwięk podobny do cieniasa 700). Jest gdzieś na youtube mała Teresa z takim tłumikiem nagrana jak pracuje fajnie brzmiała.
                              Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
                                A może miał na końcu tłumika założonego dbkillera? Takie ustrojstwo, które powoduje, że przelotówka jest cichsza?
                                Fajnym rozwiązaniem jest na przykład Laser Pro Duro, nie za cichy, nie za głośny, a do tego fajnie pierdzi.
                                Patrzyłeś na ceny nowych tłumików, np. takiego marvinga?
                                Właśnie nie miał założonego dbkillera i tym bardziej bylem zaskoczony dźwiękiem jaki wydobywał. Kumpel ma właśnie Marvinga, który fajnie pierdzi (ma założonego db killera). Wczoraj napisałem do Marvinga zapytanie o cenę itp.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X