Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki tłumik kupić

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Jaki tłumik kupić

    Tak się rozglądam za jakimś tłumikiem fajnym i używanym.
    Teraz mam oryginał, ale wolałbym coś, co by przyjemniej pyrkało.
    Przelotowym tłumikom dziękuję, bo nie mam zamiaru jeździć w stoperach.
    To ma być tłumik do turystyki, a nie robienia hałasu.
    Możecie coś polecić, jakieś doświadczenia, sugestie?

    PS. Laser ProDuro już znam
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    #2
    To może dorzucę jeszcze jedno pytanie:
    Czy do singla podejdzie tylko tłumik dedykowany do tego typu silnika? czy można z innym kombinować?
    i czy musi być dedykowany do konkretnego modelu moto, czy można wziąć np od suzuki dr big?
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Ja bym proponował coś dedykowanego niż uniwersalnego czy od innego moto (choć może i bez problemu nadałby się jakiś wydech od singla podobnej pojemności).
      Bym coś polecił, ale na akcesoryjnych wydechach do 660 słabo się znam.

      Osobiście, to bym przerobił oryginał. Szkoda, że jego wyglądu za bardzo nie da się zmienić
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Witam. Osobiście mam przerabiany oryginał... usunięte wszystkie komory, wstawione 2 kawałki rury perforowanej - między nimi taka mini komora, no i oczywiście wata szklana. Efekt bardzo zadowalający, ciszej niż przelotówka i o wiele niżej go słychać.
        Wszystko fajnie ale oryginał jest nadal ciężki, w najbliższym czasie będę szukał jakiejś nitowanej puszki żeby zrobić coś podobnego i lżejszego.

        Komentarz


          #5
          Ja mam przelotówkę ale zmienioną końcówkę na większą a nie jakąś słomke do picia jak w standardzie i chodzi basowo w sam raz nie za głosno nie za cicho

          Komentarz


            #6
            Arrow Paris dakar replica to bardzo fajny tłumik, miałem kiedyś taki przy xt600 tenere, wprawdzie to przelotówka, ale ma coś w rodzaju db. killera dzięki czemu nie ryczy jak szalony. Na pewno poprawi estetykę, i jest o wiele lżejszy.
            A wygląda (w xt 600) tak:

            Kilka razy widziałem taki Arrow w xtz 660
            Ostatnio edytowany przez blaz; 151.

            Komentarz


              #7
              Powiem Ci, że dobrze wygłuszony przelot jest naprawdę cichy. Teraz przerabiałem swój wydech w LC4 z pustej aluminiowej puszki na przelot. W pierwszej części tłumika jest wstawiona komora rozprężająca z puszki perforowanej, potem jest mała komora pusta i na końcu w drugiej części tłumika jest rura perforowana. Wszystko jest owinięte matą szklaną a potem wełną szklaną. Wydech wcześniej z urywającego głowę i strzelającego jak armata zrobił się naprawdę cichy. Moto chodzi samym basem i to bardzo cichym. Jak znajdę chwilę i dostanę kopkę to wtedy nagram dźwięk.

              A tak poza tym to do każdej przelotówki możesz wstawić db-killera.
              BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
              YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


              Ja tu tylko sprzątam

              Komentarz


                #8
                No właśnie, też szukam czegoś do XTZ 660. Co prawda można kupić jakiś tłumik na allegro, ale skąd można dorwać rurę łączącą nowy, prosty tłumik z kolektorem wydechowym? Oryginalny tłumik jest "niekształtny" natomiast większość tłumików to po prostu walce. Macie jakiś patent na takie przejście od kolektora wydechowego do nowego "walcowego" tłumika?

                Komentarz


                  #9
                  W pro duro jest to w komplecie
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                    W pro duro jest to w komplecie
                    tylko ile taki zestawik może kosztować? Napewno nie mało...

                    Komentarz


                      #11
                      Sam Pro Dureń kosztuje od 130 (uciekł mi w zeszłym roku) do nawet 400...
                      sigpic
                      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                      Komentarz


                        #12
                        Można zlecić doróbkę takiej przejściówki w firmie zajmującej się produkcją elementów ze stali nierdzewnej.

                        Ja zimą zaopatrzyłem się w tłumik akcesoryjny z jednym wlotem i musiałem wiosną dorobić przejściówkę "2 w 1" do oryginalnych kolektorów ST.
                        Zawiozłem im oryginalny tłumik a oni dorobili element ze stali nierdzewnej i wyszkiełkowali.

                        Zabawa nie była tania bo wyszło 244 złote brutto za materiał i robotę, ale mam za to satysfakcję i unikalny układ wydechowy w ST poprowadzony na taką wysokość i pod takim kątem jak chciałem.

                        pozdrawiam

                        Komentarz


                          #13
                          "Teraz przerabiałem swój wydech w LC4 z pustej aluminiowej puszki na przelot" Łukasz VIP czy mógłbyś zamieścić jakiś schemat swojego wydechu? Chyba postaram się wykonać coś samemu od zera. Zobaczymy...

                          Komentarz


                            #14
                            Halo? Łukasz VIP czy możesz przesłać schemat swojego tłumika? Dzięki.

                            Komentarz


                              #15
                              a może zobacz coś takiego

                              a czy ktos bawił sie w "wycinanie" jednej z komór w orginale w 660? jak to pozniej słychać? warto sie bawić?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X