Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

sposoby poprawienia hamowania w xtz 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Niestety
    Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
    Loud pipes save lives...
    https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

    Komentarz


      #17
      Szlak!... no trudno, warto było spróbować

      Komentarz


        #18
        "1. Pompę hamulcową: Rozumiem, że bardziej rekomendujecie pompę z fz6 niż zestaw naprawczy do seryjnej ?
        Czy ktoś z szanownych forumowiczów rozważał bądź używał takiego wynalazku jak pompa radialna ?"

        Pompa od FZ6 z wierzchu wygląda tak samo jak do ST, tylko jeśli się nie mylę to nie ma gwintowanego otworu pod lusterko, jeszcze klamka ma regulację jak ktoś ma małe ręce to sobie może dopasować skok klamki. A pompa radialna daje lepsze wyczucie hamulca ale może za mocno wystawać obudowa w związku z tym będzie problem z montażem handbara i rzeźbienie z mocowaniem lusterka bo nie widziałem takiej pompy z miejscem na lustro, ale ja mało widziałem więc mogę mijać się z prawdą w tej kwestii

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
          Pompa od FZ6 z wierzchu wygląda tak samo jak do ST, tylko jeśli się nie mylę to nie ma gwintowanego otworu pod lusterko
          Z tego co widze zalezy to od wersji, naked ma plastik nie ma. Choc moze jest tam tylko zaslepka, trzebaby wybadac.



          Wg megazipa po numerze pompy, pojawiaja sie i te i te.
          2016-03-23_194019.png

          Podsumowac to mozna tak. Sa zaciski yamahowe, te maja zazwyczaj otwor i zaslepke. Sa tez brembo ze znaczkiem na pokrywce, tam nie ma zaslepek i albo jest otwor albo miejsce na niego.
          Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

          Komentarz


            #20
            Generalnie podejdzie każda pompa zbliżona gabarytowo - wielkość ,wyjście mocowania przewodu i wydajność ... czyli trzeba szukać po wydajnościach katalogowych pomp lub najprościej - od moto które ma dwie tarcze. Ja miałem zamontowaną min. od CBF-y ... Oryginalna pompa ma naprawdę dobrą wydajność jeżeli jest sprawna.

            Komentarz


              #21
              Wlasnie, spawnosc to nie tylko to ze nie cieknie z niej. Chcac czy nie ma to juz ponad 20 lat i poza gumkami ktore mozna wynienic reszta tez jakos sie zuzywa i wplywa na zwalnialnosc.

              A idac dalej, sa jakies zaciski ktore podejda do mocowania bez adapterow?

              Komentarz


                #22
                Nie wiem czy to że są dwie tarcze jest jakimkolwiek kryterium.
                Patrz mój post tutaj: http://www.xtzclub.pl/threads/9967-P...l=1#post161256

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez tlaguz Zobacz posta
                  Nie wiem czy to że są dwie tarcze jest jakimkolwiek kryterium.
                  Patrz mój post tutaj: http://www.xtzclub.pl/threads/9967-P...l=1#post161256
                  Pompa powinna mieć podobną wydajność,jeśli jest w zacisku jedno tłoczkowym przy jednej tarczy to będzie miała kiepsko wydolić przy czterech tłoczkach ,więc pewnie to kryterium jest ważne.
                  Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

                  Komentarz


                    #24
                    Chodzi mi o to, że skoro mała i duża tenera mają ten sam tłoczek w pompie a ST ma jedną tarczę więcej to ilość tarcz nie jest wystarczającą informacją żeby jednoznacznie stwierdzić że jakaś pompa jest mocniejsza.

                    Komentarz


                      #25
                      Kiedyś rzeźbiłem heble w 750: porządna pompa, oplot, dobre kocki (Carbon Loraine A3+) - w efekcie heble były ostre, dało się przyblokować koło czy postawić na gumę, ale wg. mnie było to słabo dozowalne - brakowało mi precyzji w dozowaniu (tzn. mając już porównanie z innymi sprzętami). Niestety rozmiaru tarczy nie da się przeskoczyć, a tylko to by mogło poprawić tą charakterystykę (zwłaszcza biorąc pod uwagę dużą średnicę koła - "przełożenie hamulców").

                      pzdr, Adam
                      sigpic

                      Komentarz


                        #26
                        Pompa założona, teraz problem co z lusterkiem. Wiercić i gwintować? Wygląda że jest pod to dedykowane miejsce obok pompy. Może jakiś inny mniej inwazyjny patent?

                        Komentarz


                          #27
                          Uniwersalne mocowania lusterek na kierownicę na gwint 8 lub 10 mm. Allegro lub inne duże sklepy motocyklowe.
                          Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez Mondo Cane Zobacz posta
                            Uniwersalne mocowania lusterek na kierownicę na gwint 8 lub 10 mm. Allegro lub inne duże sklepy motocyklowe.
                            Nie no - za prosto . Dzięki.

                            Komentarz


                              #29
                              Szanowni to jeszcze dopytam czy to co widać na załączonym poniżej zdjęciu w pompie od FZ6 to gwint mocowania lusterka?

                              pompa hamulcowa FZ6.jpg
                              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                              Komentarz


                                #30
                                tak jest.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X