Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

sposoby poprawienia hamowania w xtz 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    I mamy jasność
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

    Komentarz


      #32
      Potwierdzam, że serwis zaciskow czyni cuda
      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

      Komentarz


        #33
        Odkopę temat. Czy ma ktoś wiedzę czy jest możliwość dostosowania innych większych tarcz to ST. Chodzi mi tylko czy z jakiegoś modelu pasują na piasty. Adapter zacisku to już nie będzie problem wykonać.
        Z racji tego ze zanabyłem Teresę nie dawno chciałbym nieco poprawić hamowanie. Ponoć u mnie i tak nie jest źle ale przywykłem do innych standardów
        Ostatnio byłem u kolego Karola z Łodzi ( tego co ogarniał patent z gaznikami od 4TX). Ma on zamontowane tarcze z R1... znaczy same zewnętrzne elementy cierne. Środki sa wyrzeźbione tak by pasowało do piasty. Całośc połączona nitami i tarcze są pływające. Ciekawi mnie czy można podebrać same kompletne tarcze z innego modelu bez takich daleko idących kombinacji...

        Komentarz


          #34
          Same większe tarcze niewiele pomogą jeżeli zostanie wiekowa pompa i zaciski. Jeżeli chcesz w poważny sposób zwiększyć i siłę i dozowalnošć to bez wymiany się nie obędzie. Aczkolwiek się da założyć większe bo ktoś na forum już to uskuteczniał.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #35
            Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
            Same większe tarcze niewiele pomogą jeżeli zostanie wiekowa pompa i zaciski. Jeżeli chcesz w poważny sposób zwiększyć i siłę i dozowalnošć to bez wymiany się nie obędzie. Aczkolwiek się da założyć większe bo ktoś na forum już to uskuteczniał.
            pompa jest z fz6, stalowy oplot. Zaciski były robione jakiś czas temu przez poprzedniego właściciela.

            Komentarz


              #36
              Można tak - http://www.he-motorradtechnik.de/bremsen.htm#xtz

              Komentarz


                #37
                Czeczen, mają rozmach sku......!!!

                Komentarz


                  #38
                  Ja coś bym powiedział, ale nie powiem ;d
                  Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                  Adwenczur Klab FB
                  Adwenczur Klab w sieci

                  Komentarz


                    #39
                    Zamieszczone przez szafura Zobacz posta
                    Ja coś bym powiedział, ale nie powiem ;d
                    Napisz napisz bo znów będzie na mnie
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #40
                      Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
                      Szkoda, że zaciski zostały bez zmian, skoro robili już adaptery to mogli dopasowań np. od Fazera 1000 (R1 2000-2005).

                      Komentarz


                        #41
                        Pablo przy takich tarczach w pełni sprawne ori zaciski w zupełności wystarczą, hamulce są już tzw. jednopalcowe
                        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                        Komentarz


                          #42
                          Benek, w xjocie mam 2x320, zaciski i pompę w b.dobrym stanie i nie bardzo jednopalcowe są... Miałem okazję poprobowac taką z czterotloczkowymi zaciska i pompą przełożonymi z fazera i tam faktycznie jeden palec wystarczył. U mnie muszą być dwa a przy pełnym obciążeniu i cztery. I jak dla mnie jest ok. Jak się lata po mokrym a czasami i białym to ten jednopalcowe może być za jadowity. Podobnie z Tereską w terenie śliskim i blotnistym. Ale co kto ��
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            #43
                            Tu już lepiej - http://www.mx-tec.eu/index.php?a=30 bez adapteru ale w cenie zbliżonej do nowej tarczy 245

                            Komentarz


                              #44
                              Jest na forum jakiś "metaloznawca'? Ciągle chodzi mi po głowie poprawa hamowania. Widziałem już kilka takich patentów. Od montowania większych akcesoryjnych tarcz, przez dorabianie "redukcji" tak by dało sie zamontować większą tarcze z innego moto, aż do wykonania tarczy pływającej z wykorzystaniem zewnętrznej części hamującej z innego moto i połączenia nitami dorobionej części wewnętrznej. Pierwszy patent chyba najłatwiejszy ale kosztowo najdroższy, i nie do końca jestem przekonany co do jakości tych tarcz , choć może się mylę. Drugi sposób to dla mnie druciarstwo.
                              Myślę nad wykonaniem tarcz pływających. Mój znajomy miał tak przerobione hamulce z wykorzystaniem tarcz z R1. Mam dojście do Water Jeta za niewielkie pieniądze. Potrzebuję wiedzieć jaki materiał byłby odpowiedni do wykonania wewnętrznego elementu tarczy.

                              Komentarz


                                #45
                                18G2A czyli S355JA spokojnie starczy na środek tarczy pływającej, tylko kto weźmie odpowiedzialność żeby to potem zanitować?
                                Osobiście uważam że wersja czeczena jest najpewniejsza i w sumie wyjdzie najtaniej.

                                No i najważniejsze, po ci ci pływająca tarcza? Taka jak czeczen pokazał czyli pół pływająca spokojnie wystarczy.
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X