Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

xtz 750 delikatne wibracjie przy prędkości okolo 100km.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    xtz 750 delikatne wibracjie przy prędkości okolo 100km.

    Witam kolegów i mam mały problem ,przy prędkości o około 100km motor dostaje delikatnej wibracji ,coś takiego jak bym był podłączony do prądu i jest takie mrowienie na manetkach kierownicy i na całym motorze.Podczas długiej jazdy jest to bardzo uciążliwe. W tamtym roku tego zjawiska nie zauważyłem. Podczas zimy obniżyłem tereske za pomocą wydłużenia dogbonsow o 8mm.Może to ma jakiś wpływ na te wibracje.Proszę o jakąś podpowiedz ,może ktoś z was miał podobny problem.

    #2
    Jak wysprzęglisz to dalej są te wibracje?

    Komentarz


      #3
      za wolno jezdzisz
      Pzdr!
      prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

      Komentarz


        #4
        Niby żart qpcia .... a jednak prawda Przy 100 masz ok 4,5 tys obrotów na 5 biegu - ten silnik tak ma.
        RozwiÄ…zania:
        1-zmiana przełożeń
        2-100kmh na 4 biegu
        3-jedź szybciej!!!

        Komentarz


          #5
          Ja to niby już powinienem zapomnieć jak się jeździło st ale pięty bieg to przy 120 się dopiero wrzucało.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Nawet nie przyszlo mi do glowy, ze to moze byc na 5... :/
            Ale faktycznie, moja tez miala taki zakres obrotow (chyba blizej 4 niz 4,5 k) ze wibrowala, ale zgodnie z radami z tego forum staralem sie ja krecic troche wyzej i rzadko to wystepowalo ;-)
            Pzdr!
            prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

            Komentarz


              #7
              Niektore się trzesa, inne nie. Piszą o roznych rzeczach do sprawdzenia, naprężenia i śruby ktorymi przykręcony jest silnik do ramy, rezonans wydechu, poprawność ustawienia rozrządu itd... i zwykle po sprawdzeniu wszystkiego jest jak było. Ten typ tak ma.

              Komentarz


                #8
                Czesc, miałem identyczne objawy - mrowienie pojawialo sie przy ok 4,5 k obr/min.
                Problem rozwiazuje montaz ciezarkow na koncowkach rekojesci kierownicy.
                Pozdrawiam
                Kuba

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Cooba Zobacz posta
                  Czesc, miałem identyczne objawy - mrowienie pojawialo sie przy ok 4,5 k obr/min.
                  Problem rozwiazuje montaz ciezarkow na koncowkach rekojesci kierownicy.
                  Pozdrawiam
                  Kuba
                  Ciężarki na kierownicy mogą trochę odwibrowac kierownice, ale jak cala buda się trzęsie to temu rady nie dadza.

                  Komentarz


                    #10
                    Przy mojej malej teresce gdzie jeden gar wibruje jeszcze mocniej zamiast seryjnych 90 gramowych ciężarków wytoczyłem sobie nowe po 150 g co sprawę rozwiązało. Dodatkowo ponieważ wywaliłem gumy z podnóżków to by stopy nie były przesadnie masowane przykręciłem od spodu ołowiane ciężarki po 300 g. Wprawdzie Moto teraz jest cięższe o całe 600 g ale przy długich przelotach znacznie przyjemniejsze.
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #11
                      A tak w ogóle to ciekaw jestem co jest przyczyna tych wibracji.
                      Moja nie wibruje (ciężarków nie mam), jeździłem inna i ciężko było wysiedzieć.

                      Komentarz


                        #12
                        W zasadzie są dwa powody silnik z napędem i układ jezdny. Silnikowo to bebechy czyli jakieś luzy w układzie korbowo-tłokowym, zużyte lub źle ustawionego wałki
                        , łańcuchy( i rozrządu),mogą tez być to poluzowane elementy mocujące silnik. Układ jezdny czyli centryczność i wyważenie kół, stan opon itd. Czasami wibracje są od łożyska w kole.
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz

                        PracujÄ™...
                        X