Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ma ktoś na zbyciu zawory ssące do 3ld, 3vd, 4tx lub 5ps?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Ma ktoś na zbyciu zawory ssące do 3ld, 3vd, 4tx lub 5ps?

    Szukam zaworów ssących do 750.moje się skończyły. Gniazda zaworowe w głowicy są ok.
    Kupiłem inną głowicę, niestety zawory chociaż trzymają wymiary nie nadają się do założenia z powodu korozji,czego nie wiedziałem kupując.Moto rozebrane, sezon w pełni a ja w czarnej dupie :-)może u kogoś leży silnik w częściach i ma na zbyciu zawory ssące w dobrym stanie? Stan określe po zdjęciach bez problemu, wystarczy tylko je szlifnąć by trzymały kąty z gniazda, ale muszą mieć trochę mięsa żeby to zrobić, w moich mięsa brak:-)na trzech zaworach miałem już płytki 1,3 mm, bez sensu składać na kilka tys km.
    Czekam na odzew:-)
    Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
    Loud pipes save lives...
    https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

    #2
    Potrzebujesz cały komplet?
    Mam z mojej starej głowicy. Płytki były 180, ale trzeba je sprawdzić, czy są proste.
    Pogiąłem wydechowe przy zmianie łańcucha rozrządu, a dolotowych nie sprawdzałem.
    Mogę Ci wysłać cały komplet, to zobaczysz, czy coś się z tego da zrobić.

    Komentarz


      #3
      Extra!!!!!dawaj numer na pw
      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
      Loud pipes save lives...
      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

      Komentarz


        #4
        Nie wiem dlaczego, ale widzę tylko ten temat w całym dziale...
        Nie chcę zakładać nowego, wiec zapytam tutaj.
        Zmierzyłem ciśnienie sprężania w sobotę i się zmartwiłem.
        Na lewym 11,2bar na prawym 11,8bar.

        Przy remoncie była planowana głowica i cylindry, więc pewnie stą taki wzrost.
        Oczywiście uszczelka standardowa.

        Teraz moje pytanie.
        Czy można bezpiecznie jeździć przy takiej kompresji?
        Silnik pracuje normalnie, bez niepokojących odgłosów, ale nie chciałbym urwać korby gdzieś w trasie.
        Silnik to 3VD z TDM850.

        Komentarz


          #5
          Ha, uprzedziłeś moje pytanie.
          Miejscowy szaman mówi żeby wyczyścić i składać na nową uszczelkę, bo po planowaniu wzrośnie kompresja.
          Grubszych uszczelek do tenery nie robią więc jak to jest?planować i składać?
          Bez planowania drutem śmierdzi
          Bazując na swoim przypadku obalam mit o siadających ze starości w tenerze gwiazdach zaworowych,
          Zużywają się grzybki zaworów, gniazda po korekcie kątów ok.
          Jak już nam wszystko na wierzchu wkładać cylinder i tłoki 850? :-)
          Moje są super, oleju nie bierze.dla potomnych, zawory w Europie są dostępne po 45€,
          W USA, w sklepie z silnikami zaburtowymi do jachtów po 14$ kod Yamaha identyczny :-)
          Już miałem kupować ale Dex mnie poratował :-)
          Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
          Loud pipes save lives...
          https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

          Komentarz


            #6
            Tak więc popisałem się po raz kolejny brakiem elementarnej wiedzy z zakresu mechaniki silników tłokowych.
            Po lekturze dosć ciekawej pracy inżynierskiej znalezionej w necie stwierdzam, że 11,2bar to ciśnienie sprężania jak z fabryki.
            9,5:1 podane w serwisówce to stopień sprężania, a nie ciśnienie sprężania.
            Stopień jest teoretycznie niezmienny i zależny wyłącznie od stosunku pojemności przestrzeni nad tłokiem w jego DMP do tej w jego GMP.
            Jest całkiem prosty wzór, na wyliczenie ciśnienia spręzania ze stopnia.
            Wystarczy go pomnożyć przez 0,125 i to da nam wynik w MPa.
            Ewentualnie odwrotnie, od ciśnienia odjąć 15-20% i to powinno dać stopień sprężania.
            Zastanawia jedynie rozbieżność ponad 0,5bar na moich cylindrach.

            Taka ciekawostka, silniki wysokoprężne wolnossące, szczególnie te starsze, mają stopień sprężania w okolicy 24:1 co daje 42bar ciśnienia.
            Byłaby z tego niezła sprężarka

            Łojek,
            Moja głowica była planowana dwa razy, cylindry raz i wychodzi na to, że mam tylko nieznacznie większe ciśnienie na jednym cylndrze.
            Do tego szlif i I nadwymiar na nowych częściach Yamahy.
            Co za tym idzie, myślę że możesz spokojnie zrobić planowanie i poskładać jak należy.

            Komentarz


              #7
              Każdy warsztat przed planowaniem sprawdza czy trzeba planowac czy nie, przeważnie wystarczy tylko zebrać ok 0.05 mm bo różny syf z uszczelki zostaje i wszystko jest git, na krótkich głowicach nie występuje tak często zjawisko wichrowania płaszczyzny przylegania do cylindrów jak w silnikach samochodowych co mają 4 albo 6 cylindrów.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz

              Pracuję...
              X