Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Metaliczne Stuki w silniku Yamaha xtz660 3yf

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    To twierdzicie panowie że trzeba zeszlifować samą końcówkę napinacza? Jeśli już może ktoś to robił i wstawi jakieś foto tego napinacza to byłbym wdzięczny. Może u mnie jest to samo przyczyną stukania.

    Komentarz


      #17
      Napinacz cyka a nie tłucze jak u ciebie
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        U mnie stuka podobnie ale stawialem na luz na korbie bo wali tylko na rozgrzanym silniku i na niskich obrotach.

        Komentarz


          #19
          No to przejedź 500 km, będzie juz walilo non stop 😊 Marcin, napinacz cyka na poczatku, potem juz łomocze, tak bylo u mnie. Tam jest w ogóle kretynizm, na nowym.lancuchu napinacz od razu wskakuje na 7 ząbek, na 11 blokuje się o ten karter, czyli mamy cztery ząbki zakresu, na dwadzieścia, zajebiscie! 😃

          Komentarz


            #20
            Seb - Z którego roku masz silnik? U mnie łańcuszek miał 5 ząbków do końca, a teraz po zmianie na nowy OEM napinacz wysunął się o 4 ząbki

            Komentarz


              #21
              91 rok

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez darekkk152 Zobacz posta
                Witam. Potrzebuje pomocy i dobrej rady tak jak w temacie.
                Problem zaczoł się wracając z Zlotu w Częstochowie.
                Jadąc jakiś czas na max odkręconej manetce ponad 150 km\h ( mniej więcej)
                Poczułem tak jakby odcięcie zapłonu. Po kilku km jadąc wolniej 110km\h
                Silnik zaczoł głośniej pracować "stukać".
                Wróciłem tak z stukami 50km do domu,na drugi dzień spusciłem olej w celu sprawdzenia czy to może panewka ( w oleju nie było widać żadnych złotych opiłków więc raczej to nie to)było go jakieś 0.5L max.
                Kupiłem nowy olej filtr zalałem do stanu, z początku ucichło stukanie zupełnie ale po chwili znów narosło. Aktualnie stuka non stop, na wolnych obrotach jakby głośniej. Sprawdziłem naciąg rozrządu było na 12 ząbku ustawiłem dwa więcej ale dalej stuka. Kopcic na niebiesko nie kopci ale jak tak sie wiecej gazu da to na dłoni czarno.

                Filmik stuków. https://youtu.be/XFF_kylE4Zs

                Po zdjęciu dekli znalazłem tylko luz na kole od sprzęgła ale pewności nie mam czy to co jest na filmiku jest ok
                Filmik odnośnie luzów na kole od sprzęgła
                https://youtu.be/ZVE-aSpgkWk
                Darek wczoraj miałem podobnie leciałem przez chwilę ok 150km/h i nagle moto zgasło bałem się, że już po silniku ale Teresa odpaliła i pojechała dalej ale coś wyraźnie teraz stuka przy obrotach ok 3000-4500. Jak się kończyła Twoja historia, dalej stuka czy udało się to wyeliminować?

                Komentarz

                Pracuję...
                X