Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie stacje paliwa wybierać

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    No może nie aż tak biała Jutro trochę wykręce śrubeczkę i zobaczę jaka będzie różnica. fxrider , może to dla tego że mam tłumik przerobiony na pół przelot a wtedy skład mieszanki powinien być wzbogacony.wykręciłem ją już kiedyś jak robiłem wydech , ale być może za mało . Skoro na oryginale ma być 2.5 obr wykręcona, to ile wykręcić na powiedzmy pełnym przelocie ? Brałem to pod uwagę , ale dlaczego na paliwie z Shella jet ok a na tych bebłach nie ? Może jest bogatsze to paliwko z Shella i dlatego jest ok.

    Komentarz


      #17
      A może w tamtym paliwie była ropa. A może poszli do lasu Wklej zdjęcia swiecy to powróżymy.

      Komentarz


        #18
        Nie ma problema a czarować też potrafisz

        Komentarz


          #19
          Zdjęcie0242.jpgZdjęcie0243.jpg Proszę o wróżbę . może jakość słaba i wróżba nie wyjdzie,to postaram się zrobić innym aparatem.

          Komentarz


            #20
            Ja zalałem czerwonego diesla 5 litrów do resztek beny - słabo ale jechało.
            Potem spuszczanko.

            Komentarz


              #21
              Nie twierdzę że nie pójdzie, miałem kiedyś IŻA 350 i przez pomyłkę kolega wlał mi litr ropy na jakieś 5l benzyny i też poszedł mimo że to dwusuw,ale takiej świecy dymnej nikt chyba nie widział . Za pół godzinki wracałem to jeszcze było czuć zapach ropki. Wracając do tematu,co z tymi świecami ? dobre to spalanie ,nikt mi nie powróży ? A tak już na poważnie, to dzisiaj wykręciłem śrubkę składu mieszanki i okazało sie że jest gożej więc wruciłem do poprzedniego ustawienia. Myślę że jednak regulacja,czyszczenie gazników i przegląd całego układu zasilania będzie obowiązkowe.Nawet z samej ciekawości jak to wszystko wygląda, w jakim jest stanie. chyba że jeszcze ktoś coś podpowie.

              Komentarz


                #22
                Świeczka jest w porządku. Nic tam nie kombinuj tylko jeździj.

                Komentarz


                  #23
                  Jedna wróżba już jest , dzięki robkri hmm, temat świec poszedł pod głosowanie .
                  Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                  Komentarz


                    #24
                    Jak dla mnie świeca może być. U mnie ładniej to wygląda ale dość szybko po zakupie motocykla kupiłem irydę.

                    Komentarz


                      #25
                      Swieca wygląda bardzo ładnie.
                      sigpic

                      Komentarz


                        #26
                        Prince , duża była różnica między zwykłą ? Przymierzałem się do irydy, nawet kiedyś od kumpla pożyczyłem żeby sprawdzić różnice, ale jak zwykła sprawuje się dobrze to odpuściłem. Jeśli u mnie byłby skład mieszanki za niski to zwykła daje rade, ale może na tych bebłach co tu leją to nie byłoby głupie ją kupić.
                        Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                        Komentarz


                          #27
                          Rożnica w XTZ nie jest duża. Zrobiłem to głównie ze względu na łatwiejsze uruchomienie przy ujemnych temperaturach. Niby czystsze niskie obroty i takie tam. Innych różnic wymienianych przez producentów nie zaobserwowałem. Ale do kolejnej jednocylindówki założyłem iryde jeszcze szybciej. I tam to się sprawdza dużo bardziej.

                          Komentarz


                            #28
                            Ja akurat po krótkim epizodzie z irydą wróciłem do zwykłej NGK ale jeszcze z tych porządnych. I odwrotnie niż u Ciebie bo zimą przy temperaturach tak od -10 w dół zalewalo mi po odpaleniu gdy trochę na ssaniu popracował. Moim zdaniem w teresce iryda przewagi nie ma nad zwykłą. Nawet tak zachwalana wyzsza trwałość irydy jest bez znaczenia bo zwykłe NGK czy Denso w tym silniku gdy jest dobrze wyregulowany i eksploatowany wytrzymują też po 50 tys km.
                            Niestety przeważnie wszelkie stuki puki, niedostatki w mocy to wynik zaniedbań w regulacji i eksploatacji a nie wina paliwa, oleju czy zepsutego powietrza w kołach...
                            Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                            Komentarz


                              #29
                              No ja akurat sprawdzałem latem , to różnicy nie było. A zimą nie jeżdżę bo mi na to zdrowie nie pozwala . A nie wiadomo jak by się sprawdzała na gorszych oktanach ? Zauważyłem kiedyś jak zatankowałem te bebłe , że to paliwo jest za suche, bo na chopperze też się cuda działy i dodawałem nakrętkę oleju miksol na około 10l benzyny, i problem zniknął. Czy przy teresie coś złego by się mogło stać gdybym też tak eksperymentował ?

                              Komentarz


                                #30
                                To nie iżewska produkcja i tu oleju do paliwa nie lejemy Na krótką metę to ona przepali wszystko ale na dłuższą zapierdzielisz komorę spalania nagarem a i resztę też. Co to za wymysły z za suchym paliwem ??? Ja pierdzielę...
                                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X