Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bieżnie łożysk główki ramy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Bieżnie łożysk główki ramy

    Cześć.
    Nie mogę sobie poradzić z wybiciem bieżni z ramy. Macie na to jakiś sposób? Robię zgodnie z instrukcją, zwykłym kawałkiem pręta, ale się ciągle ześlizguje z bieżni. Można to jakoś naciąć, czy coś?
    Jak Wy to robicie?
    Pozdrawiam, Dawid

    #2
    Szlifierka tarczowa, nacinasz z dwóch stron, meselek, młotek, parę uderzeń, bieżnia pęka, tadam

    Komentarz


      #3
      Potwierdzam... Robkri ma rację...

      Komentarz


        #4
        Dobra dałem radę innym sposobem. Przejechałem spawarką po bieżni, dookoła. Poleciał swąd, chyba kleju albo jakiegoś syfu. Jak ostygło, jedno uderzenie i wyskoczyły. Szlifierki nie mogłem wsadzić, bo nie chciałem zniszczyć ramy.
        Dzięki.

        Komentarz


          #5
          Łoo, jak ty masz spawarkę to jesteś fachowiec grunt że się udało

          Komentarz


            #6
            Oj tam oj tam. Kiedyś były w tesco, po 100zł więc grzechem było nie wziąć
            Dla tych co jeszcze nie wiedzą: bieżnie, na noc przed montażem, można wrzucić do zamrażarki i wtedy wchodzą w główkę ramy bez nap... młotkiem.

            Komentarz


              #7
              Bez młota nie robota.

              Komentarz


                #8
                Jeszcze jedna uwaga. Do przykręcenia nakrętki z zębami możemy wykorzystać klucz Romet,który każdy pewnie ma w domu. Trzeba trochę go podpiłować. Jak ktoś na klucz z kwadratową dziurką,to jeszcze lepiej,bo można przyczepić klucz dynamometryczny.20160526_111055.jpg20160526_111106.jpg
                Ostatnio edytowany przez kalosh; 3287.

                Komentarz


                  #9
                  Swego czasu przyspawałem płaskownik do bieżni. Innym razem dobrałem rurkę o odpowiednim fi co przechodziła przez główkę a klinowała się na bieżni (cienkościenna rurka od masztu antenowego troszkę "dopasowana" kombinerkami) Mam też patent z lekko wygiętego i odpowiednio zaostrzonego śrubokręta stalowego. http://xtz750.pl/images/remont/big/wyjecie-biezni.jpg - akurat na tym zdjęciu śrubokręt jest ciut za dużo przygięty. W główce jest mikro wgłębienie na takie narzędzie jak w instrukcji:
                  Untitled-4.jpg
                  Generalnie dobrze jest przygrzać przed operacją. A do przykręcania nakrętki spawnąłem takie coś: http://xtz750.pl/images/remont/big/klucz-do-glowki.jpg na zwykłej nasadce chyba 21 po prostu trzeba dopasować nasadkę do zepsucia No i także nie ma problemu z kluczem dynamometrycznym.
                  Ostatnio edytowany przez T_F; 3580.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X