Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zero mocy na niskich obrotach przy rozgrzanym silniku [video]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Zero mocy na niskich obrotach przy rozgrzanym silniku [video]

    Witam po raz pierwszy drogich kolegów.

    Zbieram się do większej fotorelacji od zakupu mojego pierwszego motocykla do jego stanu obecnego, jednak zawsze brakuje czasu - postaram się to uzupełnić jak najszybciej i się tu pochwalić . Mam jednak problem, którego nie potrafię sam zdiagnozować, dlatego pytam już teraz:

    Od dłuższego czasu, kiedy motocykl się zagrzeje - kilka razy ruszanie spod świateł pod rząd, korek, jazda pierwszy - drugi bieg po lesie itp. bardzo spada moc na niskich obrotach. Spada do tego stopnia, że ciężko motocyklem ruszyć z miejsca. Jak już ruszy, to później od ok. 3.5 tyś obrotów jest super, drugi i kolejne biegi wchodzą bez problemu i sprzęt ma moc normalną. Dzisiaj, przy wysokiej temperaturze na zewnątrz i dość długiej jeździe w terenie, ruszaniu i niskich prędkościach moc spadła tak bardzo, że nie dałem rady ruszyć z miejsca a motocykla nie mogłem nawet odpalić przez moment. Kiedy już zapalił, zaraz zgasł. Odpaliłem po raz kolejny, odkręciłem manetkę maksymalnie a obroty nie przekraczały 1 tyś. Po ok. 10 - 15 sekundach obroty wróciły do normy i udało się jechać dalej...

    Ten dzisiejszy, ekstremalny przypadek zdarzył się po raz pierwszy, ale już kilkukrotnie miałem problem z ruszaniem z kolejnych świateł w mieście, szczególnie z kuframi i pasażerem. Myślałem, że może dla starszych konstrukcji to normalne, grzeje się mocniej i moc spada - nie mam zbyt dużo doświadczenia, ale myślę, że nie powinno być to aż tak odczuwalne.

    Układ chłodzenia jest raczej w porządku - wskazówka bardzo rzadko podnosi się z miejsca, jeśli już, to nieznacznie, wentylator się uruchamia kiedy trzeba, poziom płynu nigdy po jeździe się nie zmienia...
    Osobiście stawiam na układ zasilania paliwem, może gaźniki, ale czy wysoka temperatura ma na nie taki wpływ?

    Nagrałem 5 min filmu z jazdy, gdzie dokładnie słychać o co mi chodzi, myślę, że jutro rano uda mi się tutaj już dodać link, może to pomoże wyjaśnić sprawę

    #2
    Witam

    Komentarz


      #3
      cze
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Matiw91 Zobacz posta
        ...Osobiście stawiam na układ zasilania paliwem, może gaźniki, ale czy wysoka temperatura ma na nie taki wpływ?...
        Może jednak sprawdź luzy zaworowe.
        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
          Może jednak sprawdź luzy zaworowe.
          Luzy zaworowe były ustawiane razem z wymianą łańcuszka, było to 15.12.2015, zrobiłem od tamtej pory 4 tys. kilometrów - o ile mechanik się nie pomylił, chyba jeszcze za wcześnie na drugi taki serwis?

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez Matiw91 Zobacz posta
            Luzy zaworowe były ustawiane razem z wymianą łańcuszka,
            Dal byś sobie rękę odciąć że są dobrze ustawione?
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
              Dal byś sobie rękę odciąć że są dobrze ustawione?
              Zamieszczone przez Matiw91
              o ile mechanik się nie pomylił


              Rozumiem, luzy do sprawdzenia. Jakieś inne pomysły? Video się powoli wrzuca, jak tylko będzie, wklejam link!

              Komentarz


                #8
                Sprawdź pompę paliwa. Może po rozgrzaniu membrana sztywnieje i na wolnych nie daje rady pompować.

                Komentarz


                  #9
                  Ja miałem podobne problemy jak mi membrany popękały.
                  Masz już kilka punktów do sprawdzenia.
                  ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                  Komentarz


                    #10
                    Dzięki za wszystkie sugestie
                    Film jak do tej pory ma 67%, net mobilny w mojej okolicy to niestety jakaś porażka - sorry, ale walczę dalej.

                    Podsumowując: zawory do sprawdzenia i membrana w pompie. Objawem uszkodzonych membran w gaźnikach jest, z tego co doczytałem, spadek mocy wszędzie, też przy wyższych obrotach (albo szczególnie przy wyższych), ale to będzie już raczej ogarniał mechanik, jeszcze na tym etapie niestety chyba nie jestem...

                    Przy okazji mechaników z okolic Łodzi - ze starego tematu o warsztatach mam trzy typy:
                    1. TIM z Aleksandrowa - są w necie, więc nie ma problemu z kontaktem;
                    2. Łukasz z ulicy Łódzkiej ze Zgierza - tego niestety nie znalazłem, jeśli koledzy z okolicy mogą coś podpowiedzieć, będę wdzięczny;
                    3. Karol Górka z Przybyszewskiego 77 z Łodzi - też nie mogę znaleźć więcej info. Jeśli wiecie coś może więcej o koledze, będę wdzięczny za informacje.

                    Komentarz


                      #11
                      Jest już (wreszcie) obiecane video:



                      Jest dość długie, ale myślę, że problem słychać w: 0.45 min, 2.26 min, 2.58 min, 3.50 min.

                      Komentarz


                        #12
                        Ile pali?
                        Zacznij od kontroli zaworów.
                        Filtry powietrza.
                        Moim zdaniem gaźniki się skończyły - zbyt dużo paliwa.

                        Komentarz


                          #13
                          Jak będziesz jeździł 1.5 obrotów to tak będzie
                          A tak na poważnie, gaźniki do regulacji tak jak czeczen pisze, jak idzie górą to pompa będzie ok, możesz też sprawdzić jak jest bez pompy jak zatankujesz do pełna wtedy będziesz miał pewność że mechanik cię nie wyrżnie w dupę.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            - jak nagrywałem to wideo, to miałem na baku zrobione jakieś 30 km, więc prawie pełno.
                            - spalanie: z pełnymi kuframi i przy ok. 110km/h robiłem ostatnio 250 km do rezerwy - nie mam pojęcia, czy to dużo, czy mało na tak załadowany motocykl... Takie uroki pierwszej w życiu "poważnej" maszyny

                            Możecie polecić kogoś ogarniętego z okolic Łodzi? Pytałem też o to w dziale "warsztat", żeby nie robić bałaganu

                            Komentarz


                              #15
                              250 km do rezerwy? Wychodzi około 10l/100 km to masz gaźniki do roboty na 200%, jak już będziesz miał 6-6,5l/100 to jest ok, ewidentnie słychać że dusi się z nadmiaru paliwa, teraz tylko weryfikacja czy opłaca się je jeszcze robić czy lepiej kupić nowe. Może tak być że konkretna regulacja pomoże, czyli poziomy paliwa, regulacja wolnych obrotów, powinno być około 1200-1300 obr/min, na filmie słyszę o wiele wyższe, skład mieszanki paliwowej.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X