Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[660] Pytanie odnośnie elementu lagi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Pytanie odnośnie elementu lagi.

    Ciao. Wczoraj wymieniałem olej w lagach(metodą na leniucha ). Robiłem to w Teresie po raz pierwszy i zastanawiam się czy mam oryginalne tuleje dociskające sprężynę? Po wyjęciu i zmierzeniu wyszło 245mm! Normalne to czy ktoś utwardzał tak zawiechę?
    Z góry dzięki za odpowiedź.

    #2
    To te górne pod korkami?

    Komentarz


      #3
      Taa. Te same.

      Komentarz


        #4
        Za niedługo będę robił łożyska główki obramowani to sprawdzę i napiszę.

        Komentarz


          #5
          Ok dzięki Prince.

          Komentarz


            #6
            Odnośnie utwardzenia amorów: ostatnio wymieniałem olej w lagach i zamiast oryginalnego oleju 10W dałem pół/pół 10W/15W. Amorki usztywniły się wyraźnie, ponadto zniknęła "szima", która pojawiała się gdy wjeżdżałem na podłużne uskoki asfaltu lub koleiny. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, moto używam na asfalcie i szuterki w lasach. Polecam.

            Komentarz


              #7
              Wrzuć zdjęcie, będzie łatwiej zweryfikować. W 750 z tego co pamiętam miały ok. 10-12 cm.
              sigpic

              Komentarz


                #8
                W ST_750 te tuleje mają 110mm

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                  Wrzuć zdjęcie, będzie łatwiej zweryfikować. W 750 z tego co pamiętam miały ok. 10-12 cm.
                  Poskręcane już i foto nie ma . To tuleja cienkościenna z wyraźnym, gładkim szwem przez całą długość. Grubość ścianki może 1mm nie więcej. Długość 245mm! Chodzi mi o to czy ktoś u siebie rozbierał i czy może powiedzieć coś na temat długości. Widziałem tuleje w różnych widelcach i raczej nie były inne jeśli chodzi o budowę, materiał. Tylko takiej długiej jeszcze nie widziałem. W mojej poprzedniej XL600LM miały połowę tej długości. Jak ktoś tam będzie z Was zaglądał niech po prostu zmierzy to i da znać czy ma tak samo. Samo działanie zawiechy jest bez zarzutu.

                  Komentarz


                    #10
                    U mnie to samo - też się zdziwiłem.

                    Komentarz


                      #11
                      No to pewnie tak musi być .

                      Komentarz


                        #12
                        Potwierdzam

                        Cienkoscienna stalowa tuleja ze szwem o dlugosci 245mm

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X