Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tłumik Leovince

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Jasne bez urazy. Trochę jeszcze podpowiem. Teikei jest wredny i trudny w regulacji. Nie tyle z racji konstrukcji co bardziej wieku. Zacznij od kontroli ośki bo jak są luzy to do ładu nie dojdziesz. Skoro to ma być tlumik przelotowy to musisz zmienić skład mieszanki, pokombinować z poziomem , z luzami na zaworach , mozna z filtrem, czasami ze świeczką. Do strojenia gaźnika moze być konieczna specjalna świeca tzw. colortune gdzie regulacji dokonujesz na podstawie koloru płomienia w cylindrze podczas pracy silnika. Zanim to ogarniesz stracisz sporo czasu i pieniędzy ale jezeli Moto jest w dobrym stanie to warto bo to wdzięczne i pancerne sprzęty. Bon Chance 😁
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #17
      Aż miło się logować widząc taka odpowiedz Dlatego chciałem oddać to w ręce fachowca. Przy xt600 czyściłem gazik i nic więcej, bo nie było potrzeby regulacji. Skład mieszanki podkręcałem i nie wiele to dało, mógłbym powiedzieć że było gorzej i wróciłem do poprzednich ustawień. Luzy zaworowe ustawione według serwisuwki , świeca wymieniona na iryde ( próbowałem też innych ) filtr nowy założony jesienią.Gaziorów nie ruszałem oprócz śrubki składu mieszanki.Więc wniosek chyba nasuwa się jeden - Przetrzepać układ zasilania. Mam jeszcze jedną hipotezę, może to króćce lub gdzieś indziej dostaje sie lewe powietrze,z tego co wiem to też wina ubogiej mieszanki że wali w rurę. więc może za dużo powietrza gdzieś łapie. Muszę przemyśleć sprawę i może sam się zabiorę za to Oczywiście Z Waszą Wielką Pomocą . Dzięki za podpowiedzi bo każda jest ważna.
      Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

      Komentarz


        #18
        Śrubka od mieszanki w zasadzie odpowiada za pracę silnika na wolnych obrotach. Poważniejsze regulacje to już iglica i poziom paliwa. Z tym, że lepiej robić to metodycznie i małymi kroczkami zapisując zmiany bo jedna pociąga za sobą kolejne i to w innych podzespołach. Najpierw wymiana filtra, usunięcie lewych przedmuchów a dopiero regulacje. Kręcenie dla samego kręcenia nie ma sensu. Zmiana wydechu żeby miała sens i korzyści oprócz wzrostu decybeli to już trochę roboty wymaga.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #19
          Rozumiem, możliwe że tam na iglicy jest minimum? a wtedy śrubka nie wiele daje? I poziom paliwa ( w moim przypadku zwiększyć wraz z podniesieniem iglicy ?) A jeszcze dodam że na oryginalnym wydechu takich jaj nie ma.i przez to że jest katalizator spaliny się dopalają?
          Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

          Komentarz


            #20
            Cholera faktycznie niewiele wiesz o swoim motocyklu. Gdzie tam katalizator widziałeś??? Może jednak lepiej poproś kogoś o pomoc w tych regulacjach. Przynajmniej na początku bo możesz coś nabroić. Daj jakieś namiary gdzie masz najbliżej to moze ktoś pomoże czy poleci dobrego fachowca.
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #21
              No a ta grucha przed tłumikiem ? mówią że to niby katalizator. No to fajnie, i tu bombę zaje....m . Problem w tym że do silnika się nie dotykałem tak poważniej oprócz wymiany oleju, filtra, zaworów, wymiany płynów,klocków no i elektrycznych dodatków. z prądem nie mam problemu. Do tej pory nie było z nią problemów (oprócz tego że nie każde paliwo jej smakowało,objawy -nie równa praca silnika i strzały w wydech przy puszczeniu manetki) gdy tankowałem na sprawdzonych stacjach było ok. 7 lat i nie było problemów z silnikiem, więc nie było potrzeby o nim studiować. Jest ktoś z okolic Kalisza ? rootolf jest z Ostrowa, myślisz że on będzie znal dobrego fachowca ?

              Komentarz


                #22
                Rootolf też miał 660'tke parę lat temu wiec moze zna dobrego mechanika . Zapytaj po prostu. Ta grucha to kompensator a nie katalizator. Wtedy w tereskach nikt się w takie rzeczy jeszcze nie bawił.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #23
                  No tak, co głuchy nie dosłyszy to wymyśli , OK , dzięki za poświęcony mi czas i dobre rady. W razie problemu mogę piać do Ciebie na priv ? bo tu się zrobiło nie na temat, i pasowałoby zmienić dział.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X