Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

do Zakopanego przez Słowację :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    do Zakopanego przez Słowację :)

    Witam. Jakiś czas planuje sobie dwudniowa wycieczkę wyjechać wcześnie z rana i wrócić następnego dnia wieczorem. Plan trasy wyznaczyłem sobie mniej więcej taki. Z Rzeszowa jechać do Nowego Sącza z do Niedzicy następnie tam przejechać na Słowację dojechać do Słowiańska wieś następnie do Wysokie Tatry i tą trasa 537 dojechać do Liptowski gródek później do Liptowski Mikułasz i trasa 584 dojechać do Zuberzec i odbić na Orawiece następnie Witanowa i powrót do Polski na chochołów i trasa 968 do zakopanego... Jechał ktoś już może podobna trasa?? jakieś podpowiedzi na co uważać!? na co patrzeć ???

    - - - Zaktualizowano - - -

    Taka trasę sobie wyznaczyłem przez Słowacje Bez tytułu.jpg222222.jpg

    #2
    Uważać należy na... policję w zabudowanym Jechałem tą trasą kilka razy, bardzo miłe asfalty.

    Komentarz


      #3
      Przez Chyżne jechałem parę razy na południe i lubią się czaić na czterdziestkach po drodze. Poza tym policja już nauczyła jeździć swoich i jak tylko zaczyna się zabudowany to hampel bo inaczej się wbijesz w czyjś tyłek

      Komentarz


        #4
        Jechałem rok temu, ładnie, polecam. Ale aż sie prosi żeby zapuscic sie troche bardziej na południe i wjechać chocby w domaniowską dolinę - droga 584 - można podjechac pod sam Chopok (wjechać na góre kolejka - tylko troche drogo bo chyba 18 Euro w dwie strony ale widoki ładne) - albo pozwiedzać "jaskinie swobody" - naprawde polecam. A jakby już w brzuchu zaburczało to polecam knajpe obok Hotelu Tri Studnicki - taka szopa z bali drewnianych i zamówić tam Liptowskie Haluszki - regionalne kluski z serem i boczkiem - tanie i pycha.

        Komentarz


          #5
          Widzę ze będę musiał chyba jakiś ogranicznik na manetce zrobić hehe albo dużo euro zabrać heheh
          robek_ck dzięki za podpowiedz muszę obczaić na mapie co i jak może się skusze jak czas pozwoli niestety heh
          a powiedzcie mi jak z tą policją łapią za prędkość czy tez do rutynowej kontroli? trzeba mieć jakieś graty na wyposażeniu ?? bezpiecznik, żarówki itd??? apteczka??

          Komentarz


            #6
            Tamtejsza Policja łapie już za przekroczenie nawet 3 km/h, więc naprawdę trzeba się pilnować, sam zobaczysz jak jeżdżą miejscowi.

            Komentarz


              #7
              Wiele razy tam bylem szczególnie zimą, jakbyście chcieli coś fajnego na Słowacji to polecam jeszcze Bańską Bystrzyce szczególnie pod kątem motocyklowym
              Ostatnio edytowany przez siedlar; 193.

              Komentarz


                #8
                Romek, zasada jest prosta. Miasto 50 poza nim 80, jak widzisz znak to od razu masz mieć zadane ograniczenie. Kumple zapłacił mając 2 km więcej i dodatkowo nie płacisz u policjanta. Jedziesz do wskazanego miasteczka, banku, płacisz i wracasz z kwitkiem potwierdzającym, dopiero wtedy odzyskasz papiery.
                Patrząc po mapce pokierował bym Cię na Chyżne, mają na granicy dobrze zaopatrzone sklepy. Ceny mimo że w ojro wywołują uśmiech na twarzy.
                Przez Chochołów jechałem 2 tyg temu, jak się zagapisz nie zauważysz kiedy granicę miniesz.

                Komentarz


                  #9
                  dziunek69, dzięki za rade mam jeszcze czas na trasę ale wstępnie ustaliłem taka jak pisałem wcześniej i tego się trzymam zastanawiam się, jak czas pozwoli podjechać do tej jaskini wolności z liptowski Mikulasz do jaskini jest 10 km myślę ze się uda Dziunek powiedz mi czy na chochołów jest ładna trasa ładne widoki?? A CO Z WYPOSAŻENIEM ?? APTECZKA ŻARÓWKI KAMIZELKA???

                  Komentarz


                    #10
                    Będziesz miał parę odcinków z super pięknym widokiem na Tarty od słowackiej strony, śnieg na wysokich partiach gór robi zawsze wrażenie. Objedziesz góry w zasadzie dookoła i jak tylko wydostaniesz się na otwarte przestrzenie będziesz miał czym oczy zachwycić. Miasteczka nie urywają d..y, to tak jakby zatrzymały się w pewnej epoce. Widać że coś się dzieje, jakieś prace się odbywają. Nie bądź zdziwiony jak w niedzielę usłyszysz, że ktoś zaiwania na budowie. Trasa na Chochołów jakoś do mnie nie przemówiła, to moje subiektywne odczucie. Ale ja mam zboczenie na punkcie gór i jeżeli są w pobliżu to jestem zawsze zadowolony.

                    Komentarz


                      #11
                      A co z wyposażeniem macie jakieś doświadczenia żarówki bezpieczniki kamizelka???

                      Komentarz


                        #12
                        Kamizelki, żarówki i apteczka obowiazkowe ale w autach jak to się ma do motocykla nie jestem pewien

                        Komentarz


                          #13
                          no własnie mi chodzi tylko i wyłącznie o motocykl

                          Komentarz


                            #14
                            Wygooglałem i wynika że jest takie coś ja Konwencja Genewska w której to jest wzmianka o tym że wyposażenie motocykla jest takie jakie obowiązuje w kraju jego rejestracji. Chodzi oczywiście o kraje należące do Unii Europejskiej.
                            Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                            Komentarz


                              #15
                              tez o tym własnie wyczytałem ale nie zaszkodzi sobie wziąć żarówki bezpiecznik czy nawet jakiś plaster czy bandaż wszystko się może przydac eheh

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X