Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prosze o pomoc w wyborze protektorow (zbroja itd) - Leatt/Fox/ForceF/EVS/Acerbis/Icon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Prosze o pomoc w wyborze protektorow (zbroja itd) - Leatt/Fox/ForceF/EVS/Acerbis/Icon

    Czesc wszystkim,

    Czy moglby mi ktos doradzic, ktory system "uzbrojenia" bylby najlepszy do jazdy 70% asfalt, 30% teren - z uwzglednieniem, ze dopiero sie ucze, wiec przydaloby sie wiecej ochrony

    Mysle o takich systemach:
    1. Forcefield (koszulka XV, ochraniacz L2K Evo, Knee Guard, spodenki z wkladkami)
    2. Leatt 5.5
    2A. Leatt 3DF Airfit (jakby mniej ochrony, ale moze optymalna?)
    3. Fox Titan Pro
    4. 661 Rage
    5. Icon Stryker Rig
    6. Acerbis Koerta
    7. Dainese Manis
    8. EVS Comp Suit
    9. Alpinestars Bionic

    Z tego co widze na fotkach i z opisow - wszystkie maja w zasadzie podobne systemy ochrony, roznia sie moze wielkoscia paneli, ulozeniem i ogolnie designem...wyjatkiem jest moze ForceField - gdzie jest to calkowicie "miekki" system no i nie ma ochrony zeber / brzucha oraz przestrzeni miedzy ochraniaczami na rekach itd.

    Jestem ciekaw co sadzicie o ww. systemach, co polecacie, czy ktos ma doswiadczenie z ForceField (wydaje sie najwygodniejszy, ale czy poziom ochrony taki sam jak w zbrojach z plastikami..).

    Itd. bede wdzieczny za wszelkie sugestie. Aha - system zamierzam w miare mozliwosci nosic pod kurtka (mam nieco wieksza niz potrzebuje) oraz w lecie pod bluze + spodnie lekkie (jakies crossowe).

    Pozdrawiam i dziekuje z gory za sugestie / porady.

    #2
    Wszystko inne musisz mierzyć jak leży na tobie, niestety ale czasem drogie gadżety wcale się nie sprawdzają i są bardzo niewygodne.

    Koertę spokojnie mogę polecić, wygodna i ma ochraniacze obojczyków, dobrze trzymają sięochraniacze na łokciach co w innych przypadkach moim zdaniem jest porażką, neck brecea nie podepniesz niestety.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Musisz koniecznie zmierzyć to wszystko a najlepiej za jednym razem kompletne zestawy, wtedy przekonasz się czy mając to wszystko na sobie będziesz w stanie się poruszać czy nawet usiedzieć na motocyklu. Z tymi ochraniaczami łatwo można popaść w przesadę. Podstawowy zestaw to wiadomo kurtka z kpl. protektorów, spodnie z kpl. protektorów, kask i rękawice. Ja zacząłem od kurtki z wszystkim ochraniaczami, crosowych spodni, dwuzawiasowych ochraniaczy kolan Adrenaline, potem ochraniacze z kurtki zastąpiłem zbroją Adrenaline bo najlepiej pasował z wszystkich dostępnych, ochraniacze na ramionach dają się dobrze dopasować gumowymi paskami i cenowo nie wyrywała z butów. Musisz mieć na względzie że ubieranie się w to wszystko jest kłopotliwe i po pewnym czasie będziesz część tego szpeju zostawiał w domu bo zwyczajnie będzie ci to przeszkadzać lub nie będziesz chciał tego nakładać. Taki przykład, ubierasz zbroję, kurtkę, kask, rękawice, jedziesz sobie gdzieś np. pozwiedzać, tam chcesz się trochę rozbroić bo jest gorąco, kask, kurtkę zapakujesz do topcase ale zbroi już tam nie wciśniesz no i jest problem, musisz w tym chodzić a słonko pizga ci prosto w żółwia na plecach.

      Komentarz


        #4
        Robert następnym razem zostaw jasną koszulkę na wierzchu i słonko żółwia nie nagrzeje
        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

        Komentarz


          #5
          osobiście odradzałbym jazdę w zbroi po czarnym - chyba że pod kurtką....

          Komentarz


            #6
            Polecam Thora Impact Rig
            + bardzo wygodna, zarówno w długich podróżach, jak i ofrołdzie
            + w ciepłe dni absolutnie wspaniała, posiada bardzo fajną wentylację
            + można wypiąć żółwia, często używałem jej pod kurtką
            + łatwo się pierze
            + wytrzymała sitka mesh
            + każdy z elementów zbroi przylega do ciała tam gdzie trzeba, nic nie odstaje, nic nie uwiera

            Komentarz


              #7
              Hej, a pamietasz moze jakie normy spelnia ta zbroja? Plecy sa CE2, a reszta CE1?

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez pnepost Zobacz posta
                Hej, a pamietasz moze jakie normy spelnia ta zbroja? Plecy sa CE2, a reszta CE1?
                A czym się różnią te dwie normy?

                Komentarz


                  #9
                  CE1 przepuszcza (o ile pamietam) do 35 kN a CE2 chyba do 21 kN - w testach...poczytaj, ale generalnie CE2 jest tym co chcesz miec - chociaz jesli chodzi o kolana, lokcie to one sa wtedy bardzo grube, na tych plecowych to wyglada podobnie...

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X