Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XTZ 500 przerywa ponad 4500 obrotów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    XTZ 500 przerywa ponad 4500 obrotów

    ..moja cudowna nowo nabyta XTZ 500 zaczęła przerywać w granicach 4500-5500 obrotów. Kilkakrotnie zgasła mi również podczas jazdy- nim stanęła, załapała jednak. Na wolnych obrotach podczas przerywania kopci i dymi. Spalanie w ostatnim czasie wzrosło mi z 5 do 6 litrów. Styk przy sprzęgle odcięty- przy stopce zalany fabrycznie. Filtr przeprałem, nasączyłem nowym olejem. Świeczki nie sprawdziłem jeszcze, nie mam klucza..
    Proszę o jakieś sugestie

    #2
    ..moto XTZ Tenere 500 z 89r

    Komentarz


      #3
      Zdobądź klucz i wymień świecę.

      Komentarz


        #4
        ...do świeczki się jeszcze nie dobrałem, jednak dolegliwości same minęły!

        Przejechałem już ok 400km od tej pory i czasem tylko zająknie się powyżej 5tys obrotów- dosłownie na chwilę.

        Świece jednak wymienię- już zamówiłem

        Komentarz


          #5
          ..swieca wymieniona, problem jednak wrocil- motocykl przerywa powyzej ok 5tys. Swieca kolor miala jasno brazowy.

          Komentarz


            #6
            Prawdopodobnie na wysokich obrotach ją przytyka. Musisz sprawdzić jak z dostarczaniem paliwa i prądu. Być może pompa paliwa albo coś w gazniku, wężykach. Jest też opcja, ze przy wysokich obrotach coś z prądami na linii moduł-cewka-świeca się dzieje. To pewnie pierdoła ale te najtrudniej wychwycić. Przez neta i na odległość to też bardziej zgadywanie niż pomoc.
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #7
              Po wymianie świecy jeśli problem będzie nadal szukałbym w układzie zasilania. Odseparowanie pompy, filtra powietrza, paliwa i na koniec sama rokosz- gaźniki Tekeja ;]

              Komentarz

              Pracuję...
              X