Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prędkościomierz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Prędkościomierz

    Witam. Przeszukałem forum lecz nie znalazłem. Problem następujący: Rozpoczynając jazdę wskazówka od prędkościomierza skacze delikatnie w przedziale 0-20. Później jest OK i przy kolo 100-110 również zaczyna delikatnie falować, dalej przy 140 jest OK. Linkę wymieniłem na nową, ślimak jest OK. Na postoju dodając gazu drży strasznie wskazówka od prędkościomierza, co raczej nie powinno mieć miejsca. Teraz pytanie: czy da się to jakoś naprawić coś tam dokręcić czy jak? coś kiedyś słyszałem o magnesie w liczniku że się przekręca tam coś czy coś? nie wiem nie znam się. Dajcie znać - może ktoś to przerabiał. Najgorszy plan wymienić licznik. Pozdrawiam.

    #2
    Też tak miałem, tylko myślałem że to normalne
    Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
    Adwenczur Klab FB
    Adwenczur Klab w sieci

    Komentarz


      #3
      Tak ma być. Sprawdź dokładnie prowadzenie linki, możesz jedynie zminimalizować to zjawisko choć niektórzy pod długiej i nierównej walce mówili że uporali się do końca, wszystko właśnie przez dobre prowadzenie linki i jej smarowanie.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        To niezły grat, muszę to opanować.

        Komentarz


          #5
          Ma ktoś może pomysł na zwariowaną wskazówkę prędkościomierza? Im większa prędkość tym większy zakres wachań wskazówki. Mam wrazenie, że może mieć znaczenie nierówność nawierzchni. Czy to rozwiązanie jest po prostu takie, że ta wskazówka musi tak latać, czy może jakaś sprężyna do wymiany w zegarach? W innym moto np. Xj600 też była prędkość zbierana z koła i tam tak nie latała wskazówka.

          Komentarz


            #6
            Linka i ślimak nasmarowane?

            Komentarz


              #7
              Linka wymieniona na nową w teflonie i żadnej poprawy. Ślimak wyczyszczony i nasmarowany. A wskazówka od 80 do 170 lata jak głupia. Czemu w innych moto tak nie ma? W diversion wskazówka była sztywniutka.

              Komentarz


                #8
                A może kwadratowe gniazdo, w które wchodzi linka jest już wyrobione
                secretgarage.pl

                Komentarz


                  #9
                  To sie nagle stało, czy tak było od kupna?
                  Kiedyś w samochodzie (napęd linką analogiczny) miałem podobnie. Podejrzewałem, że ktoś krecił licznik.
                  Możesz jeszcze spróbować obracać delikatnie wkrętarką, a wyeliminujesz koło. Winowajcą zostanie tylko sam mechanizm licznika...

                  Komentarz


                    #10
                    Posprawdzam wszystko, zobaczę czy to coś da. Jeżdżę tak już jakiś czas i jakoś daję radę. Tylko nie wiem z jaką prędkością.

                    Komentarz


                      #11
                      Wywal to...
                      Takie coś sobie kup: klik

                      Komentarz


                        #12
                        U mnie w innym moto efekt skakania wskazówki był kiedyś spowodowany zapchanym pancerzem. Linka się lekko blokowała - zmniejszała wskazanie prędkości, potem jak popuściła, to zawyżyła. I tak w kółko o 10 - 20 km/h. Sprawdź, czy linka tak jak jest zamontowana na motocyklu swobodnie się obraca od licznika do ślimaka. Jeśli nie, poszukaj blokady, jeśli tak to może też coś się dostało do gniazda w liczniku i analogicznie blokuje obrót?
                        "Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X