Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zamek do pokrywki schowka i opaski gumowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Zamek do pokrywki schowka i opaski gumowe

    Witam serdecznie,

    W mojej pokrywce od schowka ( dzisiaj odkryłem, że Tenerka takowy ma ), brakuje zamka. Nie mam pewności, ale strzelam, że te zameczki są na kluczyk ze stacyjki. Czy można taki zamek gdzieś dostać/dorobić ?

    Opaska na narzędzia ze schowka i do aku gdzieś pouciekały - jest jakaś szansa dokupienia ich w sklepie czy trzeba kombinować i samemu coś wydłubać ?

    #2
    Marne szanse ja też szukałem pokrywki bagażnika i dalej szukam a zajęło mi to na razie ponad rok gimke do aku poszukaj na allegro zawsze u kogoś się trafi
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Ale chyba nie jeździsz z otwartym schowkiem ? Pod koniec września we Wrocławiu będzie motobajzel także mam nadzieję, że coś się znajdzie. Jak chcesz to za pokrywką też będę się rozglądał.

      Ps. Ktoś się może orientuje czy pokrywka bądź sam zamek schowka z Xtz 660 podejdzie do Xtz 750 ?
      Ostatnio edytowany przez Hoothate; 381.

      Komentarz


        #4
        NO właśnie jeżdżę bez pokrywki ale zaraz nad bagażnikiem mam płytę od kuyfra wiec nie widać tak bardzo ze kable są na wierzchu, już myslałem żeby dorobić sobie cały kształt z jakiejs blachy ale wole orginał wsadzić żeby chociaż wygląd miał bo i tak tego nie używam, płyta jest za nisko nad pokrywką wiec nie wiem czy kluczyk by podszedł nawet do otwarcia, jak będziesz szukał i trafi ci się pokrywka to możesz mi wziąć kasę ci oddam. W małej teresie z tego co mi wiadomo jest trochę inny schowek ale może się myle.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Na Allegro trafiłem na 2 aukcje w których są zamki/pokrywki od schowków. Niestety jeden koleś już sprzedał to o co mi chodziło, czekam na odpowiedź drugiego. Z tą blachą to nie taki zły pomysł, pomalowana na czarno nie zwracałaby w ogóle uwagi, a i zamek można wsadzić jaki się chce np. zasuwkę od Gerdy

          Komentarz


            #6
            słuchajcie - ale tam jest zamek, czy tylko taki pseudo zamek/zasuwka którą można śrubokrętem otworzyć ?
            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

            Komentarz


              #7
              Ja wstawiłem do pokrywki zamek kupiony za 10,50zł do poprzedniej ST. Wyglądało to lepiej niż oryginał, ale musiałem nieco dopiłować otwór, dużo pracy to nie zajmowało.
              sigpic
              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

              Komentarz


                #8
                Bartas, masz jakieś foto czy link do tego zamka? Też jednak założę. Przerabiam pokrywe na bardziej pojemną.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Również chętnie zobaczę jak ten zameczek wygląda. Podejrzewam, że zamki do szafek szkolnych też by może podeszły - większość ma okrągłą wkładkę także powinno pasować. Byłem wczoraj w Liroy-Merlin jednak nie rozglądałem się za zamkami - nie wiecie czy można tam taki dostać ?

                  Komentarz


                    #10
                    Zdjęć nie mam, ale gdybym miał klapkę bez zamka, to wiem gdzie to dopasować.
                    sigpic
                    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                    Komentarz


                      #11
                      Ja też nie mam pokrywki . I także myślałem żeby takową zrobić z blachy np. karbowanej. Jeśli coś wymysle to sie pochwale

                      Komentarz


                        #12
                        ja tez nie mialem zamka w tym deklu i kupilem zwykly zameczek meblowy rozwiercilem troszke otwor i jest super!!! lepiej jak orginal...tylko jak bedziecie kupowac zamek to z kluczykiem lamanym bo ja akurat mam plyte od kufra ale na stelarzu i jest troszke ciasno ale jak jest ten lamany to jest oki... pozdrawiam!!!!!!!!!!!!

                        Komentarz


                          #13
                          Ja miałem podobny problem, płytę wyciąłem z blachy aluminiowej, zamek podobny jak do skrzynki na listy w każdym budowlanym bez problemu, wygląd w porządku i działa bez zarzutu,płyta musi mieć odpowiednią grubość, żeby można było wyciąć i dopasować "wąsy", którymi się zaczepie po przeciwnej stronie zamka.

                          Komentarz


                            #14
                            Zamek został dzisiaj zakupiony - troszkę większy od tego ze skrzynki na listy - cena 8 zł. Dla zainteresowanych dodam zdjęcia z kolejnymi etapami jego montażu

                            Komentarz


                              #15
                              Miało być krok po kroku, ale nie miałem wystarczająco czasu na żonglerkę aparatem i pilnikiem Mam nadzieję, że zdjęcia efektu ostatecznego wystarczą.









                              Te są trochę nie ostre, ręce za mocno latały po jeździe



                              Blaszka przykręcana do zamka została skrócona o ok 2cm i zaokrąglona. Jedno z plastikowych żeberek pokrywki musiało zostać skrócone - inaczej zamek by się nie obracał.





                              Zamek kosztował 8 pln. Nakrętki nie da się mocno dokręcić także dla pewności można dodać 2 krople kleju na gwint.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X