Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Max prędkość xtz 660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Max prędkość xtz 660

    Witam forumowiczów.
    Chciałem się zapytać jaką prędkość powinna wyciągać tereska 660? Moja z 95r pójdzie maksymalnie 130 i nie wiem czy jest to właściwa prędkość. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    #2
    Yamaha XTZ 660 T?n?r model 1999 - dane techniczne, przyspieszenie, prêdko¶æ maksymalna, moc, wymiary, waga

    Twoja powinna mieć 2 konie więcej to i prędkość nie mniejszą. Z doświadczeń osobistych pamiętam że na liczniku wskazówka do 170 potrafiła dociągnąć.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      Zobacz jakie masz zębatki-nie wiem, czy Ty zmieniałeś napęd, czy może poprzedni właściciel zmienił przełożenie, by motocykl się lepiej zbierał. Ja zrobiłem taki zabieg w xt660z i prędkość max sporo spadła na rzecz lepszego przyspieszenia.
      hominis est errare, insipientis in errore perseverare
      Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

      Komentarz


        #4
        Też o tym myślałem erwinw, ale mam zembatki 15-45 a z tego co wiem tak jest oryginalnie.

        Komentarz


          #5
          Moja licznikowo przekraczała 170 a pomiar GPS dał 164 km/h raz radar nad dwupasmówka pokazał nawet 168 km/h. Skoro Twoja nie chce są dwie możliwości. Masz jakąś wersję o ograniczonej mocy albo coś nie halo jest z podciśnieniową gardzielą i nie chce iść bo za mało węgla na palenisko idzie Co miałeś wpisane w papierach w rubryczce moc silnika?
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            35kw. Myślisz o jakiejś regulacji? Byłem u mechanika i mówił że silnik dobrze pracuje i że regulacja jak już w przyszłym sezonie.

            Komentarz


              #7
              Do ilu obrotów się wkręca na dwóch ostatnich biegach? Żeby przekroczyć te 160 to na piątce powinna kręcić pod 7 tys. a nawet lekko na czerwone wejść. Bycia może membrana jest walnięta i ta druga gardziel nie otwiera siebie do końca.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                Jutro się przejadę i Ci powiem. Dzięki za zaangażowanie

                Komentarz


                  #9
                  Dzisiaj pada cały dzień, a od jutra cały tydzień mnie nie będzie więc sprawdzę dopiero w przyszłym tygodniu. Ale z tego co pamiętam na ostatnim nie wkręca się powyżej 6 tyś.
                  Ostatnio edytowany przez Kozu; 4582.

                  Komentarz


                    #10
                    Na czwartym biegu obrotomierz kręci się do 6,5 tys, rozpędza się do 120 km/h a na piątym obroty spadają do 5 tys i przyspiesza do 130 km/h

                    Komentarz


                      #11
                      To nie tak ma być, ja mam wersję szwajcarską i leci 147 według gps (dalej już odpuściłem a jeszcze było trochę zapasu)

                      Możesz zrobić skrot i pominąć pompę i sprawdzić wtedy. U mnie np problemem była pompa oraz przewody paliwowe, które poprzedni właściciel wymienił na węższe o 1 mm. Teraz na 3 biegu idzie do odcięcia (około 7 250 obr/min) przy prędkości 120 według gps. Na 4 biegu przy 6.5 tyś obr miała 140.
                      Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                      Komentarz


                        #12
                        Dzięki nemo, napewno sprawdzę.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X