Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nawigacja po drogach nieutwardzonych...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nawigacja po drogach nieutwardzonych...

    Czesc,

    Czy ktos moze sie podzielic doswiadczeniami z tej dziedziny? Jaki sprzet, jaka mapa? Czy istnieje cos godnego polecenia za nieduze pieniadze? A moze jakas apka na telefon?

    Z tego co sie dzis dowiedzialem w Garmin to na modelach Montana i Oregon mozna korzystac PL TOPO - dziala to ponoc swietnie, ale jest oparte na openstreetmap - gdzie de facto nie jestem w stanie wyprodukowac sobie zadnej sensownej trasy po drogach nieutwardzonych - jedyne co mi sie udaje (jak wybieram rower) to po jakichs bocznych drogach ale jednak po asfalcie...

    ...czekam na wiesci

    #2
    Sowizdrzał
    KTM 750 6T
    Nie wierz, nie bój się, nie proś!

    Komentarz


      #3
      Hmm, dzieki, poczytam. ZTCW to jest jakis Gaia GPS na iPhone - zanim wydam 20 EUR )) - czy korzystales z tego moze i czy to zaplanuje trase dostepna dla motocykla (czyli bez sciezek rowerowych itd.)?

      Najlepsze dla mnie byloby rozwiazanie w postaci jakiejs apki na smartfona, nie usmiecha mi sie wydawac dodatkowo 1500 PLN na urzadzenie do nawigacji...

      Komentarz


        #4
        Cześć
        korzystam ostatnio tylko ze smartfona, zainstalowałem sobie darmową wersję LOCUS MAP, która ma również opcję nawigacji.
        Jest to aplikacja dla ludzi jeżdżących na rowerach, ale świetnie sprawdza się do naszego użytku, są ścieżki dla pieszych i rowerowe.
        Osobiście rysuję ścieżki w www.gpsies.com na lapku i wgrywam na smartfona w formacie gpx. Dodatkowo korzystając z programu (też na lapka) Mobile Atlas Creator wgrałem sobie mapy Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii i mogę po tych krajach jeździć bez włączonej transmisji danych.

        Zalety: prostota, dokładność, czytelność i DARMOWA!!

        A wersja pro kosztuje tylko 32 zł i można pobierać bezpośrednio z Locus Store mapy offline.
        Ostatnio edytowany przez Pablo1972; 3434.

        Komentarz


          #5
          WoW! Dzieki, popatrze. Mam nadzieje, ze jest to to na ajFona

          ...szit, to Locus Map jest tylko na Androida ;((

          Komentarz


            #6
            Chyba mylimy tu trochę pojęcia... Nawigacja po drogach nieutwardzonych zależy głównie od mapy,
            której używasz do przygotowania wycieczki. Z doświadczenia wiem, że żadna taka mapa nie zagwarantuje
            Ci, że droga jest utwardzona albo nie. Poza tym zmienia sie to w czasie - drogi ostatnio są asfaltowane nagminnie.

            Jedyne na czym możesz polegać to zdjęcia satelitarne (aktualne) oraz ślady dróg przejechanych przez innych
            kolegów. Dlatego poleciłem Ci artykulik o nawigowaniu po śladach, bo o ciekawych drogach routowalnych
            w tym guście nie ma co marzyć najbardziej można polegać na opisach śladów umieszczanych np. na gpsies.com

            Jeśli jednak znajdziesz dobrą mapę, to możesz ją wyświetlić na (prawie) dowolnym urządzeniu. Np. mapy Garmina
            fajnie chodzą na androidowym OruxMaps (także w artykuliku).

            Inny problem to taki, że żadna mapa nie zagwarantuje Ci, czy droga jest legalna do przejazdu (np. leśna)...
            Sowizdrzał
            KTM 750 6T
            Nie wierz, nie bój się, nie proś!

            Komentarz


              #7
              No cóż są sytuacje gdy produkty Apple'a przestają być takie amazing Po ostatnim Babajaga Tour przekonałem się do Osmand, który zbierał całkiem pozytywne recenzje w wątku wskazanym przez Sowizdrzała. Natomiast nie wiem jak działa na iOS... http://osmand.net/
              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

              Komentarz


                #8
                Garmin Oregon a najlepiej Montana + mapa Topo a w bardziej wymagajacych sytuacjach 50'tki przygotowane w Ozzim.... reszta to półśrodki

                Komentarz


                  #9
                  ponieważ mi się masakrycznie nie chce rysować ścieżek, a jeżdzenie 'po śladach' jakoś mnie odrzuca szukałem różnych tam rozwiązań i ostatnio całkiem zgrabnie sprawdziło mi się google maps, nawiguj i zamiast ikonki z samochodzikiem, ikonka z rowerem.

                  przejechałem, trochę na około, z mazur do wuwua bocznymi drogami (szutry, na oko, 65%). były jeziorka, była Biebrza, puszcza Borecka, pola i łąki. Aż się sam zdziwiłem, że to tak ładnie prowadzi.

                  tak więc polecam
                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Stachu Zobacz posta
                    Garmin Oregon a najlepiej Montana + mapa Topo a w bardziej wymagajacych sytuacjach 50'tki przygotowane w Ozzim.... reszta to półśrodki
                    Pewnie tak i dobre półśrodki za małe pieniądze. Używałem pożyczonego garmina od kolegi terenowca i nie przekonałem się do zalet. A locus i mapy z MAC i ścieżki z gpsies sprawdzają się w 100%. Oczywiście opinia jest subiektywna i taka ma być

                    Komentarz


                      #11
                      wszystko zależy do czego potrzebujesz...

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Stachu Zobacz posta
                        wszystko zależy do czego potrzebujesz...
                        Potrzebują do wyrysowanych wcześniej ścieżek, głównie po drogach nieutwardzonych, drogach to dużo powiedziane

                        Stachu, podstawa to przyzwyczajenie do danej nawigacji czy programu, dlatego piszę, że subiektywnie locus mi pasuje.

                        Komentarz


                          #13
                          Ja tam Appla nigdy nie lubilem, ale wspolpracuje z laptopem w kwestii kalendarza itd. lepiej niz Android i Windows, poza tym jest prostszy interfejs iOS i tylko o to mi chodzi

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X