Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przebiegi dzienne - ile robicie na wyjazdach?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Przebiegi dzienne - ile robicie na wyjazdach?

    Hej,

    Ile robicie dziennie na wyjazdach dalsze trasy? Planowałem robić po ok 500 km dziennie (po drogach), ale walnalem jednego dnia ok 650 km (z tego ze 250 km w ciężkim wietrze) i w sumie drugiego dnia już mi się nie chciało więcej niż że 250 km przejechać...

    Mowa o jeździe mała Tenera XT600Z na oponach Metzeler Enduro 3...no ogólnie chyba albo się starzeje, albo muszę zainwestować w jakąś poduszkę na siedzenie )) bo dupsko odpada mi po już ok 350-400 km...

    Jakieś pomysły, porady?

    #2
    Trening i jeszcze raz trening zasadniczo jeżdżę cały rok więc dupa zdążyła już przez te wszystkie lata stwardnieć. z dobrych rad to szczególnie przy upałach polecam przy długich przelotach przy każdej nadarzającej się okazji korzystać z możliwości jazdy na stojąco. Najlepiej zanim dupsko rozboli bo póżniej to niewiele pomaga. Największy dzienny przebieg to 713 km po normalnych drogach co dało jakieś 10-11 godzin w siodle małej Tereski i na drugi dzień spokojnie można jechać jak się człek przygotuje wcześniej.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Też cwiczylem ze wstawaniem ) generalnie myślę że opony mi dają dużo w kość - bez zatyczek bym ogluchl no i łapy bolą... Myślę nad jakąś poduszka z Ikei i taśma ja dookoła )) swoją drogą mam siodło Kahedo, nie wiem jak jest w oryginalnym...

      A jakieś szorty z protektorami ktoś cwiczyl? Może to trochę daje?

      Komentarz


        #4
        Myślę, że wybrałeś zły motocykl do nabijania kilometrów. Na 500+ nadaje się coś czym można odwinąć 160-180 bez potrzeby walki o życie. Zdarzyły mi się trasy po 700-850km jednego dnia, ale przy każdej żałowałem, że w ogóle coś takiego musiało mieć miejsce. Z mojego punktu siedzenia:
        - mam dużo czasu, mogę jechać na kołach, ale bez pomysłów na 500+
        - mam mało czasu, to ładuję moto na lawetę i robię nocny przelot
        Ale w sumie to ostatnio wyszło, że tylko na Ukrainę skoczyłem na kołach, a resztę się lawetuję. Kwestia priorytetów. Dla mnie np. wyjazd na Bałkany to jak najwięcej dziczy/offu, zupełnie nie interesowały mnie żadne punkty po drodze, więc wolę spędzić 18-20h w szybkim busie, niż marnować dwie doby na sam dojazd, później szybciej wracać, bo znowu dwie doby na powrót, a do tego jechać z często zaświecającym się czerwonym światełkiem w głowie "nie jedź tam, bo za trudno, uszkodzisz sobie moto, albo siebie i nie będzie jak wrócić". Do Rumunii jeżdżę na weekend+1, co na kołach oznaczałoby dojechać, napić się piwa i od razu wracać. A do busa wsiadam o 17 w czwartek po pracy, na miejscu jestem o 3-4 rano, kilka godzin kimania i dzida w góry.

        Tak tak, to takie "niemotocyklowe" Dlatego nie jeżdżę na wyprawy, a tylko na wycieczki

        Komentarz


          #5
          To kwestia sprecyzowania oczekiwań i określenia kompromisów.

          Jeżdżę po kilkaset ( te 500km to maks w tym roku) i ostatnio wysłałem sobie na miejsce opony. Tam zmieniłem. Pobawiłem sie na kostkach i przed powrotem zmieniłem z powrotem i odesłałem do domu. W gwoli uczciwości napisze, że nie w XTZ a Hondzie. Za to Honda ma nieco inne siedzenie. XTZ w porównaniu z nią ma wyścielany miękkim pluszem wodny pieszczący tyłek fotel wypoczynkowy. Narzekając na kanapę Tenery bluźnisz.

          Komentarz


            #6
            Z tym stawaniem na podnóżkach to jest dobry patent.
            Tylko trzeba wstawać często na monent, tak żeby krew dopływała do mięśni, zanim tyłek zacznie boleć.
            Mnie daje w kość nie tyle ból siedzenia co ból pleców, od trzymania rolgazu - "skrzywiło" mnie siedzenie przed komputerem.
            Może "tempomat" w postaci plastikowego listka na rolgaz będzie ok, tylko że w jednocilindrowcu dużo kręci się gazem, jeszcze nie testowałem.
            Dla mnie 100-150 km dziennie, przy jeździe po wertepach i jakimś oglądaniu/zwiedzaniu to jest wszystko. 300 na dojazdówce/powrocie to jest dużo.

            Komentarz


              #7
              Hmm nie wiem jak to napisać. Zdarzało mi się pojechać z Warszawy do Środy Wielkopolskiej, odbyć krótkie 2 godzinne spotkanie z klientem i pojechać dalej do Gdańska co daje razem nieco ponad 500 km. Po czym spędzić dwa upojne dni w stoczni i wrócić do Warszawy robiąc kolejne 360 km.

              Da się ale mam wysoką, turystyczną szybę, kanapę od MX Wulkana, tempomat o którym wspominał Tomur, poszerzenia stopek od Łojka i chyba najważniejsze dużą, ciężką stabilną Teresę.

              A z drugiej strony na rajd Latarników nie pojechałem poza brakiem czasu ze względu na konieczność poświęcenia dnia na dojazd - ponad 500 km, przejechania trasy rajdu ok.200 km i powrotu znów 500 km. Dałoby się ale czwarty dzień to dochodzenie do siebie.
              Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

              Komentarz


                #8
                Koledzy, fakt że te 500 + dziennie i to codziennie to rzeczywiście ciezkosc. Ale właśnie wyprobowuje sposób - max 3 piwa wieczorem i wtedy cisne od rana. W takim układzie zrobienie tych 650 km to nie jest jakaś tragedia - ale oczywiście nie codziennie.

                Ja z siedzeniem nie mam problemu, raczej kolana, dłonie i stopy w sumie.

                No a fakt, na 1000-cu byłoby łatwiej pocisnac z dużą prędkością. Tenerki raczej do 130 kmh maja sens...

                Komentarz


                  #9
                  Ja na swoim przykładzie ST potrafiłem zrobić w ciągu jednej doby troszke ponad 900km a przez 10 dni ogólnie 4600 duzo zwiedzając i duzo po dzikich drogach!

                  Komentarz


                    #10
                    W moim przypadku jest tak, że w pierwszy dzień jak wsiądziesz na moto, przyjedziesz te 400-500 km to wszystko mnie boli, że na następny dzień w ogóle nie chce patrzeć na moto, ale jak się wsiądzie i przejedzie kawałek, to się okazuje, że nic nie boli.
                    Morał z tego taki, że jeżdżąc żadko ciało nie jest przyzwyczajone, ale po jednym dniu takiego dłuższego dystansu ciało się zaczyna przyzwyczajać. To coś jak trening tylko innych mięśni :-D

                    Komentarz


                      #11
                      Dorzucę i ja swoje trzy grosze, zawsze dla mnie problemem był odparzający się podczas upałów tyłek, z bolącą ręką jak pisze Tomur nauczyłem się żyć i ćwiczę trzymanie rolgazu z wyprostowanymi palcami.
                      W tym roku z uwagi na powyższe problemy i wyjazd w upalny wrzesień, zainwestowałem 36 PLN w matę koralikową taką na siedzenie samochodu i z połowy jej zrobiłem nakładkę na siedzenie, sprawdziło się w 100%. Powietrze ma gdzie krążyć i tyłek raczej pobolewał od siedzenia na twardym niż się odparzył.
                      A wracając do postów powyżej, Artur ma rację, jak jest bus i jednocylindrowa maszyna w garażu, nie ma się co zastanawiać.
                      Takiej opcji nie posiadam, dlatego traktuję dojazd do celu jako przygodę unikając głównych dróg i jest ok.
                      W tym roku pobiłem swój rekord na Teresie, 700 km ze Zgierza do Satu Mare i gdyby nie późna pora, dałbym jeszcze radę.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Pablo1972 Zobacz posta
                        W tym roku z uwagi na powyższe problemy i wyjazd w upalny wrzesień, zainwestowałem 36 PLN w matę koralikową taką na siedzenie samochodu i z połowy jej zrobiłem nakładkę na siedzenie, sprawdziło się w 100%. Powietrze ma gdzie krążyć i tyłek raczej pobolewał od siedzenia na twardym niż się odparzył.
                        Z czystej ciekawosci: odparzales sie nawet w bieliznie termicznej/technicznej, czy jezdzisz w zwyklych majtach (albo bez - nie wnikam ;-) ) ?
                        Pzdr!
                        prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                        Komentarz


                          #13
                          Mam specjalne getry terminczne i zawsze patrzę z czego zrobione są majtki, nigdy sztucznych tworzyw.

                          Komentarz


                            #14
                            getry = legginsy? a akurat jesli chodzi o gacie, to paradoksalnie sztuczne moglyby Ci robic lepiej. tylko jakies porzadne techniczne. Ja ostatnio jezdzilem w takich bokserkach do biegania z decathlonu i jestem zaskoczony jak pozytywne bylo
                            Pzdr!
                            prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                            Komentarz


                              #15
                              Tak czytając wątek - czy dobrze myślę że na 1000-cu (typu np. KTM 1050) czy może nawet na jakiejś dwucylindrowej 800-ce - byłoby łatwiej robić po 500-700 dziennie? Tzn w sensie dużo łatwiej - nie tylko z uwagi na potencjalnie osiągana większą prędkość przelotowa? Czyli może inaczej - byłoby dużo wygodniej siedzieć na nim z 5-7 h jazdy? Lepsza ochrona przed wiatrem, mniej zmiany biegów itd?

                              Pytam bo skumalem co mnie interesuje w moto - długie, dalekie wyjazdy )

                              Z tego co obserwuje w necie to ludzie na długie tripy jeżdżą raczej na dużych maszynach, ale widzę też np gościu ciśnie do Indii na Teneré małej - a więc - da się

                              Proszę o opinie tych co mają doświadczenie z różnymi moto bo ja niestety tylko 1-cyl.

                              Tenerke swoją i tak musze sprzedać bo jadę na ujowy kontrakt gdzie będę miał tylko 23 dni w roku wolne, ale przymierzam się do spędzenia reszty życia (tj. emerytury za parę lat) w sposób motocyklowy, póki będzie power w mięśniach i oko ostre

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X