Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Krótka pętla wokół Bałtyku - krótka relacja.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Krótka pętla wokół Bałtyku - krótka relacja.

    Cześć i czołem,

    Otóż wróciłem z krótkiej pętli wokół Bałtyku na trasie Gdynia - Karlskrona - Stockholm - Mariehamn - Helsinki - Tallinn - Riga - Kaunas - Giżycko - Gdynia. Razem ok. 2500 km (z jazda po okolicy w rejonach noclegów) i ok 10 dniach na całość. Żałuję ale nie było już czasu na całą pętle tj. przez Stockholm - Uppsala - Haparanda - Turku - Helsinki. Next time.

    image.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpg

    Jakby ktoś byl zainteresowany informacjami o noclegach itp - walić na priv. Generalnie trzymałem reżim max 150 PLN / doba i pokój 1 os.

    Trasa mało endurowa, 90% po asfalcie, trochę porobilem szutrow w Szwecji w okolicach Nyköping. Wogóle miasteczko i okolice bardzo polecam.

    Moim zdaniem piękna i wbrew pozorom nie tak droga wycieczka. O tym, że po wjeździe że Skandynawii do demoludow człowiek łapie doła, nie muszę chyba dodawać. Jeśli chodzi o sprawy sprzętowe to jednak opony Metzeler Enduro 3 Sahara są na asfalcie mega głośne (choć trzymają ładnie) - to buczenie już od 50 km/h bez zatyczek jest nie do zniesienia.

    Co do Policji itd. - jedynie na Łotwie kroja - ja się trochę spieszylem więc jak zaczęli p$&@&ic, że "będzie trzeba pisać" - powiedzialem, żeby mowili ile chcą bo czasu mało. Dałem 20 EUR i jakieś drobne i pojechałem - a przekroczylem o 24 km/h. Przykre doświadczenie, ale co zrobić. W Szwecji jeździ się absolutnie cudownie, puste drogi, super krajobraz. No chciałbym tam kiedyś wrócić

    Kilka foto i mapkę - załączam i polecam każdemu jak najbardziej.

    Teraz niestety powrót do pracy na kontrakt, więc pewnie nie starczy czasu - ale może uda się jeszcze pyknac Lwów i okolice. Pozdrawiam!
Pracuję...
X