Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łożyska główki ramy i zawiasu tylnego - numery.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660Z] Łożyska główki ramy i zawiasu tylnego - numery.

    Serwus

    Zbieram powoli rzeczy na zimowy serwis.
    Potrzebuje numery łożysk do główki ramy oraz łożysk igiełkowych tylnego zawieszenia ( o ile są dostępne w sklepach z łożyskami).
    Przejeżdżam codziennie obok stożka i wiem że mogę tam kupić wysokiej jakości japońskie łożyska.
    To co jest w paczkach allballs etc niekoniecznie jest dobrej jakości...

    Z góry dziękuję.

    #2
    Do którego modelu by wypadało napisać.

    Komentarz


      #3
      660Z - jest w tytule tematu, ale kolega coś źle poklikał i nie wszędzie się to wyświetla

      Komentarz


        #4
        Jak znajdziesz zrodlo uszczelniaczy do lozysk glowki to daj znac.

        Komentarz


          #5
          Wymiary sa w tym sklepie podawane
          Wemoto is a UK company stocking the most, top quality motorcycle parts for the Yamaha XT 660 Z Tenere 2010, all available online on our easy website

          Komentarz


            #6
            Chodzi o XTZ 660 z 93 roku.
            Już widzę o co chodzi z tymi łożyskami główki ramy

            Komentarz


              #7
              Dane łożysk główki ramy są w temacie o mojej tereferce. XT660Z i XTZ660 to inne modele.

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
                Dane łożysk główki ramy są w temacie o mojej tereferce. XT660Z i XTZ660 to inne modele.
                Ale numerów łożysk kiwaczki i kół nima .

                Komentarz


                  #9
                  Będą tylnego zawiasu tylko musi mi sie zwolnić podnośnik

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
                    Dane łożysk główki ramy są w temacie o mojej tereferce.
                    A to który temat jest ?

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Paluch Zobacz posta
                      Ale numerów łożysk kiwaczki i kół nima .
                      Jak nie ma jak są. Tylnego koła są.

                      Komentarz


                        #12
                        Wymieniam łożyska główki ramy w xtz 660.
                        Odkręcałem nakrętki koronkowe pobijakiem i młotkiem.
                        Pomyślałem k... ale chamstwo trochę kultury technicznej.
                        Zobaczcie jaki fajny klucz pazurkowy kupiłem żeby skręcić to jak biały człowiek.
                        f 017.jpg
                        Ma wycięty kwadrat żeby podpiąć klucz dynamometryczny. Myślałem że takie mają tylko w Japonii

                        Pod kluczem na fot jest przykrywka - górny uszczelniacz łożysk.
                        Da się kupić to poza aso, pewnie nie. Oryginalne kosztuje 150 zł o ile to jest to bo dwa nr części znalazłem.
                        Kupiłem łożyska all bals ale tam jest dolny uszczelniacz i jakiś nie pasujący mały (pewnie do innego modelu, ten sam zestaw jest do wieku motocykli) a brak takiej "miseczki".
                        Założę ten stary ale fajnie było by dać nowy. No nie aż tak fajnie żeby dać 150zł

                        Pozdrawiam

                        Komentarz


                          #13
                          Podzielę się z Wami moimi patentami i przemyśleniami, które pojawiły się w trakcie wymiany łożysk główki ramy.
                          Może komuś się to przyda.

                          Wybicie łożysk jest bardzo trudne, właściwie "normalnie" (za pomocą doszlifowanego wybijaka) wybiłem tylko bieżnię dolnego łożyska z główki.
                          W ramie maiłem tam specjalne wycięcia pod przecinak.
                          Z górną bieżnią pobijakiem nie poradziłem sobie. Dużo skuteczniejsze jest takie narzędzie.
                          f 038.jpg
                          Pomysł był taki, że miał to być dotoczony pod wymiar walec ze stali, ale to dało radę.
                          Podkładka ma fi zewnętrzne 38mm. Trochę więcej powinna mieć, dotoczę sobie lepszą "na zaś" to podam Wam wymiar.
                          f 030.jpg
                          Trzeba bardzo precyzyjnie wybijać bieżnie żeby się nie ukosowały.
                          f 039.jpg

                          Zbicie łożyska ze sztycy półki za pomocą przecinaka (jak w serwisówce) jest nie możliwe - jak dla mnie.
                          Łożysko zostało nacięte (zostało kilka dziesiątych mm) i pękło po uderzeniu przecinakiem.
                          Naciętą bieżnię (plus rura) można wykorzystać do nabicia nowego łożyska. Idealne prowadzenie i wymiar - nie uszkodzi się koszyczka.
                          f 037.jpg

                          Uwaga BHP, bieżnie są z bardzo kruchej stali, młotka i przecinaka należy używać głową i stosować okulary ochronne.

                          Co do nacinania kontówką, ja nie mam takiego wyczucia (nacięcie zrobił prawdziwy inżynier) i raczej zrobił bym to dremelem z tarczą diamentową. W ramie wolałem bieżni nie nacinać żeby nie zrobić sobie nacięcia na ramie.

                          Nowych bieżni jeszcze nie wcisnąłem, ale przewiduję "prasę" z pręta gwintowanego i mosiężny pobijak.


                          Może ktoś te moje wynurzenie wykorzysta w swoim garażu.

                          Komentarz


                            #14
                            Górną bieżnię zewnętrzną z ramy wybija sie idealnie wewnętrzna bieżnią tego samego łożyska odwróconą do góry stożkiem. Dolna wychodzi bez problemu podbijakiem.

                            Dolna bieżna wewnętrzna jest wujowa do podbijania. Wszelkie znane metody zawodzą. Też ciąłem kątówką. Za to górna wewnętrzna schodzi bez problemu.

                            Komentarz


                              #15
                              XTZ660
                              Łożyska wahacza HK2216

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X