Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylni amor

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Tylni amor

    Jak napisałem w temacie amortyzator w mojej teresce poszedł. Motocykl po prostu siadł. Chciałem się dowiedzieć ile może wyjść nowy, gdzie najlepiej szukać, co myślicie o używanych oraz co sądzicie o naprawie zamiast wymiany. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

    #2
    Nowy 1500 PLN, Używki od 200 do 1000 PLN.

    Samej sprężyny nie ma.
    Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

    Komentarz


      #3
      Są nowe np
      Yamaha motorcycles and scooters are going from strength to strength. If you own one then look no further than Wemoto to get all your motorcycle parts online.


      Mozna upolować za około tysiaka.

      Ja sie zdecydowałem na regenerację u Peekaesa w Krakowie. Tylko czekam aż mi sie podnośnik zwolni, żebym mógł wymontować. Sprężyna tak czy inaczej będzie uklepana. To nie ma siły. Nie widziałem jeszcze żeby po tylu latach nie była. Założyłem sprężynkę z nieużywanego amora XT600 3Aj i jest sporo lepiej- ale jeszcze nie to co bym chciał. Spróbuje z XTZ750 założyć używkę i zobaczę.

      Ostatnio na zapas kupiłem sobie amor do XR650R i wygląda ( na razie tylko przymierzałem ) po niewielkich przeróbkach mógłby pasować.

      Komentarz


        #4
        przepraszam, ze takie OT, ale TYLNY!!!!
        Pzdr!
        prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

        Komentarz


          #5
          W takim razie chyba czeka mnie regeneracja. Trochę martwi mnie ta sprężyna, ale 1500 za nowy TYLNY amor to za dużo powiedzieli byście mi w jakim stopniu regeneracja pomoże przy ubitej sprężynie?
          PS: Dzięki za poprawę błędu

          Komentarz


            #6
            Znaczy się odczułeś tylko że moto siadło niżej, czy tłumienie nie działa?
            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

            Komentarz


              #7
              Regeneracja amora nic nie da, amor tłumi drgania a sprężyna trzyma moto na wysokości. Tylko wymiana sprężyny podniesie moto.
              Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

              Komentarz


                #8
                U mnie tłumienie działa. Ale z tym siadaniem tylko pod sprężyną to niebyłym taki pewny. W tych amorach był gaz. Był, po pewnie już dawno nie ma. Ogólnie to bardzo lubię te małe XTZ, ale zawieszenia w nich to gorzej niż prehistoria.
                Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

                Komentarz


                  #9
                  A może serwisować/regenerować je czasem trzeba...? Ale po co, japonia tego nie wymaga przecież...
                  hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                  Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                  Komentarz


                    #10
                    erwinw widze ze podjarałeś sie luznymi gadkami o katach w FAT ?

                    Tak, Mądralo. Tylko, ze Pan jamaha nie przewidział regeneracji amortyzatora w XTZ. Nie ma sprężyn, uszczelniaczy i w ogóle części zamiennych. I nigdy nie było. Myślę że nie było w planach, że te motocykle pół wieku i dłużej będą eksploatowane.
                    Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

                    Komentarz


                      #11
                      Gdzieś na forum pisano że można próbować upolować amorek z Belgrady.

                      Znalazłem coś takiego ale domyślam się że nie o tą "belgradę" chodzi.
                      Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                      Komentarz


                        #12
                        Amor z Belgrady to trudny temat. Częściej męczony w terenie. Pewnie zestawy naprawcze są, ale cena regeneracji 300-400zł +sprężyna policzona pod inna wagę, wiec niekonieczne spełni oczekiwania. To już wolałbym tego dedykowanego YSS którego wklejałem wyżej.

                        Sprężyna do SZR660 to już całkiem inna bajka. Te motocykle mają ze sobą wspólny tylko silnik. Nawet gaźnik już sie różni.

                        Komentarz


                          #13
                          jeszcze jest coś takiego.

                          Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                          Komentarz


                            #14
                            Tłumienie działa. Wszystko co mi tu podajecie wyssało by całą zawartość mojego portfela. Na kupno nowego amora raczej się nie zdecyduję. Myślicie że dał bym radę dostać pasującą sprężyne z innego motocykla, albo dopasować używany amor z innej maszyny do której można dostać sprężyne?

                            Komentarz


                              #15
                              Kozu nie jesteś sam w tym problemie, Princowi udało się wyrwać leżący 15 lat na półce amorek, ale na forum znalazło by się jeszcze kilka osób które szuka sprężyny.
                              Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X