Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tylni amor

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Doprecyzuję. Amor dorwałem ale z 600 . I jest sporo lepiej, mimo że na papierze ta sprężyna jest mieksiejsza o jakieś 1/3 od sprężyny 660-ki. Wciąż myślę o serii sprężyn na zamówienie- ale wciąż nie trafił się żaden wytwórca który zadeklaruje pełną zgodność swojego wyrobu ze specyfikacją oryginału. Wszyscy chętnie zrobią ze wzoru- a wzór jest zmęczony. Czyli nie ma wzoru.

    Za niedługo Mondo Cane obiecał, że pożyczy używaną sprężynę z 750 i zobaczymy. Bo wkurzają mnie te gumowate zawiasy. Miałem ostatnio okazję karnąć sie pomarańczową 690 i jak silnik mnie nie porwał tak zawieszenia to inna dziedzina motoryzacji.

    Komentarz


      #17
      No właśnie, a gdyby napisać do któregoś z wytwórców sprężyn z pytaniem. Myślę tu o hyperpro. Oni serwują sprężyny oraz całe amorki do różnych moto. pytanie tylko jak później wygląda proces zmiany całej sprężyny. W domowych czy przydomowych warsztatach raczej się tego nie da zrobić. Jeśli dodamy do tego cały serwis amora i wymianę sprężyny to wychodzi te 1000 PLN i więcej.

      Hyperpro oferuje zarówno całe amorki do 750 jak i same sprężyny.

      Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

      Komentarz


        #18
        Gościu pod tym num ma tylni amor do 660-ki 796 422 ... , zapewnił że w bardzo dobrym stanie. Cena 100 zł !

        Komentarz


          #19
          Ciekawe jak stwierdził ten "bardzo dobry stan". Tym, że nie przeżarło jeszcze sprężyny i jak określił ilość gazu i oleju w amorze bez zaworka?

          Komentarz


            #20
            Na angielskim ebayu jest Hagon z wyprzedaży za 229 funtów: http://www.ebay.co.uk/itm/Hagon-Mono...0AAOSwZVlXvElX

            W okolicach 300 można kupić Wilbersa, Hagona, YSS.

            Za 370 GBP jest Hyperpro: http://www.ebay.co.uk/itm/Hyperpro-S...oAAOSwYIxYBXru

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
              Ciekawe jak stwierdził ten "bardzo dobry stan". Tym, że nie przeżarło jeszcze sprężyny i jak określił ilość gazu i oleju w amorze bez zaworka?
              Tego nie wiem , informuję tylko że jest do wzięcia i co mi odpowiedział a reszta należy do nabywcy . Czepiasz się kolego i nie wiem po co ? Chcę pomóc to jeszcze zle ? Przekazuję tylko info i nie szukam miodu w dupie !

              Komentarz


                #22
                Grzeczniej... To nie onet !!!
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #23
                  Wielkie sorry , ale koledze zawsze coś nie pasi.

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez pehowiec Zobacz posta
                    Gościu pod tym num ma tylni amor do 660-ki 796 422 ... , zapewnił że w bardzo dobrym stanie. Cena 100 zł !
                    tylNI to może być odbyt. Amortyzator jest TYLNY.
                    Sowizdrzał
                    KTM 750 6T
                    Nie wierz, nie bój się, nie proś!

                    Komentarz


                      #25
                      Rączka rączkę myje . Pogoda też ujemnie wpływa.Kozu musimy iść do szkoły bo nas ktoś od tyłu bierze , głodnemu chleb na myśli pozdrawiam.
                      Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                      Komentarz


                        #26
                        hej
                        no dobra i na czym stanęło z tymi sprężynami i amortyzatorami?
                        ma ktoś sprawdzony patenet co zrobić, żeby usztywnić, poprawić tylne zawiesznie?
                        jaki zamiennik czy może regeneracja, czy tylko sprężyna czy cały amor?
                        jest forum piszcie jak rozwiązać problem!!!

                        Komentarz


                          #27
                          Teraz mogę się wypowiedzieć, z mojego TYLNEGO amortyzatora uciekł mi gaz zaraz(xt600z Tenere 88') przed Tukanem, stwierdziłem że zrobię eksperyment, zamówiłem amortyzator z xtz750 i podmienię sprężyny, i jak dla mnie to teraz jest mega efekt, dało to na prawdę dużo, sag zmniejszył się z 6cm do 1cm jak ja siadam to nie gniotę amora prawie w 3/4 (jestem duży, 194cm, 110kg) teraz jest lepiej ubijam go w 1/3, nie wybija mi na hopkach tyłu.
                          Nie obejdę regeneracji, ale jest plan żeby do tego amora dołożyć zewnętrzną komorę kompresji, żeby łatwiej przeserwisować, wymiana oleju itp.
                          Jeżeli będę w stanie to pomogę więcej jak zrobię amortyzator, bo będę miał pełny wgląd w to co i jak

                          Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

                          Komentarz


                            #28
                            v665 jak podmieniłeś sprężynę? nie było problemu z długością itp? pytam bo też chcę się pozbyć mojej już mocno uklepanej w małej Teresie i nie wiem czy nie rzucić się na nową od 750 bo do 660 nie ma nic w internecie poza nowym amorek a tu cena zbyt wygórowana.

                            Komentarz


                              #29
                              Nowa będzie za twarda pod 660, używana zużyta w pewnym stopniu z xtz 750 mniej więcej pasuje twardością do nowej z 660, w moim przypadku na używanej sprężynie z xtz 750 sag 10 i 29,5% wiec można przyjąć że idealnie jak powinno być
                              https://t.me/pump_upp

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez mz1106 Zobacz posta
                                Nowa będzie za twarda pod 660, używana zużyta w pewnym stopniu z xtz 750 mniej więcej pasuje twardością do nowej z 660, w moim przypadku na używanej sprężynie z xtz 750 sag 10 i 29,5% wiec można przyjąć że idealnie jak powinno być
                                dzięki za info, muszę coś zrobić z tym zawieszeniem(chcę jeździć sobie z plecakiem i bagażem) i zaraz się okaże, że przy przy moich kombinacjach plus koszty robocizny u mechanika wyjdzie nowy amortyzator
                                szukam używanej sprężyny do 750 i tyle

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X