Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

yamaha xt660z 09r co to za element ? wtrysk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    yamaha xt660z 09r co to za element ? wtrysk

    Witam , jestem w trakcie odbudowy mojej xtz , dziś zabrałem się za przepustnice , przegląd wyczyszczenie itp . komuś się ułamała plastikowa czarna zaślepka w kształcie stożka ,piramidki , nawłaziło tamtędy sporo brudu (a w trakcie mycia na odpalonym silniku i polaniu wodą tej zaślepki moto gasło ) jakoś będę musiał to zakleić.
    Czy może ktoś wie co to jest za element ? (zaznaczony na zdjęciu czerwonym prostokątem ) za co on odpowiada ? w jednej części jest tak jak by termostat w którym po nagrzaniu wysuwa się czepień drogiej części dwie sprężynki plastikowa tulejka śruba z nakrętką samokontrującą ,
    9a50a0804a96b306788cae9811d7.jpg20161020_161926.jpg20161020_161936.jpg

    #2
    pomoze?
    Zobacz np tu
    Ostatnio edytowany przez qpcio; 3397.
    Pzdr!
    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

    Komentarz


      #3
      Wydaję mi się że to jest jakiś system ssania , on otwiera i zamyka dopływ powietrza , gdy silnik jest zimny , ten mały termostat otwiera dopływ powietrza przed przepustnice . Tak samo wtrysk, daje większą dawkę paliwa.
      Wszystko po to żeby dawka paliwa z powietrzem się zgadzała . ( teoretycznie gdyby tylko wtrysk dawał większą dawkę moto by się zalewało , po to wymyślili ten element aby regulował dawkę powietrza na zimnym silniku )
      To jest tylko moja teza

      Komentarz

      Pracuję...
      X