Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Temat: Niezawodność

Senior Member Avatar Czarny
    Motocykl
    '89 xtz 750 black
    GG
    GG: 2127740

Domyślnie Niezawodność

Jestem dość świeżym posiadaczem teresy - fakt
    Maxymalny mój dystans 120km - fakt

I tak sie zastanawiam, jak to jest z niezawodnością naszego sprzętu, bo jak widze gdzie jeździcie to mi szczęka opada, a ja się boję na takie 100 km ruszyć.
    O co trzeba zadbać w st i co sprawdzić zanim gdzieś ruszę ?
    Czy st nie sprawia problemów w trasie ?

Pierwszym i ostatnim pojazdem gaźnikowym był u mnie maluch więc mam "problem" natury psychicznej z taką konstrukcją, nie było trasu pow. 50km żeby się nie zepsuł, ale na maluch się trochę znałem więc to i tak małe piwo było.

Siwy
    Gość

Domyślnie

Usunięte na żądanie użytkownika

Guru Member Avatar LukaSS
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91

Domyślnie

Niezawodny - potwierdzam

Jednak aby był niezawodny, trzeba trochę pogrzebać i dbać o sprzęt.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 790 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Ja też na początku się wahałem co będzie jak moto stanie w drodze bo wcześniej jeździłem Junakiem i tak jak mówisz małe obawy zawsze są. Zrobiłem od czerwca 3 tys km i na razie jestem zadowolony bo oprócz naciągania i smarowania łańcucha i smarowania kiwaka amorka tylnego nie robiłem nic, jak śniegi zejdą zamierzam zajrzeć do zaworów i zrobić jakiś dokładniejszy przegląd. Potwierdzam powiedzenie JAK KTO DBA, TAK MA
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Member Avatar BULLSON
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

ja zrobilem okolo 45 000km i nigdy nie zwiodla!!! Nie na darmo ma w nazwie "Super"!

Motocykl
    '89 xtz 750 black
    GG

Domyślnie

Kurcze no to by było świetnie, aż się wierzyć nie chce.

Motocykl
    XTZ 800 ST '91

Domyślnie

Tylko najpierw sprawdz ładownie, wywal wtyczkę i polutuj przewody na regulatorze lub daj porządnie założone konektory, sprawdz rozrząd (łańcuch, zawory), przejrzyj gaźniki, oblukaj napęd, wymień oleje, smary, sprawdz klocki, tarcze, wymień olej w lagach i płyn w ukł. hamulcowym, kup dobre opony.... i jazda w świat. Ten motocykl się nie psuje, jest prosty w budowie jak cep, w dodatku trwały.

Motocykl
    '89 xtz 750 black
    GG

Domyślnie

No to jest odpowiedź na piątkę jak by były sogi...
    ładowanie działa rozrząd ok zawory ustawione, gaźniki zrobione choć puszczają paliwo i zalewają - nie wiem czy to może bardzo zaszkodzić, napęd jeszcze ok, oleje smary zmienione jak i klocki tarcze mam w planach, lagi nie ciekną i ładnie pracują, płyn hamulcowy ok ale nie da sie odkręcić pokrywy zbiorniczka - zjechana śruba, opony echh no muszę kupić.
    Ale układu elektrycznego nie ruszałem - na aku mam 13,5 - 14 v a na światłach dochodzi tylko koło 12v. Będę robił przekaźniki i być może wsadzę ksenon, ale jak sprawdzić resztę elektryki ?

Junior Member Avatar bartez
    Motocykl
    cbr 929
    GG
    GG: 7198505

Domyślnie

Z tym ładowanie to sie tak nie ciesz- na światłach powinno być ok 14V najlepiej 14,4V, takze weź zobacz przewody dochodzące do regulatora napięcia....

Motocykl
    XTZ 800 ST '91

Domyślnie

Obcinaj kostki i nie baw się w kombinacje, regulator i problemy z nim związane to przypadłosć ST, Afryki i wielu innych moto, także trzeba zrobić raz i porzadnie - masz ładownaie do kitu. Regler ma być z dużym radiatorem, a nie taki mały czarny, który ma mały problem z odprowadznem ciepła.
    Gaźniki - czyli masz nie zrobione
    Ksenon - zbędny całkiem, wyrzucienie kasy w błoto. Lepiej zanabądz drogą kupna lampę od TDR 125 z dwoma postojówkami i dwoma H4 - na przekaźnikach zrobisz i będzie latarni maorska.

Motocykl
    '89 xtz 750 black
    GG

Domyślnie

No jutro a właściwie dzisiaj biorę się do roboty - wbrew wszystkim opiniom wsadziłem moto do piwnicy (zakwasy mam od 3 dni), najwyżej karzą mi go wynieść, w każdym razie daje mi to duży komfort cieplny i odległościowy zachęcając do roboty.

Kup Pan kufer! Avatar Bartas
    Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95

Domyślnie

Ja rocznikiem 89 zrobilem ok 12 000km w ciagu 10 mies. 1000 km po zakupie bez więszych przygotowań pojechałem do Chorwacji. Kupiłem moto z uszkodzonym reglerem i to w zasadzie była taka większa awaria, tyle że nie moja.
    Hidden Content
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

"Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

Motocykl
    '89 xtz 750 black
    GG

Domyślnie

Tylko jak to się ma do tego, że wiele słyszałem o problemach z zapalaniem ?

Kup Pan kufer! Avatar Bartas
    Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95

Domyślnie

Problemy z zapalaniem? Pierwsze slysze.. Chyba że masz na myśli odpalanie po baaardzo długim postoju po opróżnieniu gaźników. Wtedy trzeba pokręcić, aby pompa podała paliwo, niemniej jednak moje obie ST były pozbawione takich dolegliwości (89 i 97r). Jeżeli masz problem z zapaleniem np zimnej, to możesz mieć za niski poziom paliwa w komorach pływakowych.
    Hidden Content
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

"Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

Motocykl
    '89 xtz 750 black
    GG

Domyślnie

Na to wygląda.

Member Avatar Kuna
    Motocykl
    Teneere xtz 1997
    GG
    GG: 5980646

Domyślnie

Ja tam chyba na dłuższą trasę bez zapasowego regulatora napięcia nie wyjadę i polecam to każdemu;-) W tym roku padł mi i mojemu koledze. Obaj xtz 660. No ale trzeba powiedzieć sobie jedno, że sprzęt sam w sobie jest pierwsza klasa i można na nim polegać... niezawodny

PS
    słyszałem plotkę, że regulatory padają, bo zmieniają się bieguny na kuli ziemskiej ;-)))))

Ojciec Założyciel Avatar fxrider
    Motocykl
    R1100GS, 990

Domyślnie

Regulatory padają, bo stan instalacji elektrycznej z czasem się pogarsza i (finalnie) przegrzewają się. Inna sprawa, że fabryczne regulatory miały trochę zbyt słabe chłodzenie.

Member Avatar Kuna
    Motocykl
    Teneere xtz 1997
    GG
    GG: 5980646

Domyślnie

Cytat Napisał fxrider Zobacz post
    Regulatory padają, bo stan instalacji elektrycznej z czasem się pogarsza i (finalnie) przegrzewają się. Inna sprawa, że fabryczne regulatory miały trochę zbyt słabe chłodzenie.
    zgadzam się... te PS było takie z przymrużeniem oka. :-)

Senior Member Avatar bladyxtz
    Motocykl
    xtz 750
    GG
    GG: 7622086

Domyślnie

Z autopsji powiem że w mojej st podczas prac z wiązanych z gaźnikami dotknąłem przypadkiem przewodów idących od alternatora i się poparzyłem. Po obraniu kawałka izolacji okazało się że przewód był biały zamiast koloru miedzi do takiego stopnia sie utlenił.Zakończyło się tym że musiałem wyciąć kawal przewodu żeby wstawić nowy.Dlatego zima to dobry czas żeby przyjrzeć się dokładnie swoim sprzętom.

Member Avatar kabat
    Motocykl
    XTZ 750 ST, KTM 620 LC4
    GG
    GG: 29939

Domyślnie

Ja znalazłem skuteczny sposób na szybsze odpalenie ST po dłuższym postoju. Kręcę energiczne manetka kilak razy i potem kręcę rozrusznikiem przez kilak sekund i tak az do skutku. Toi kręcenie manetka pewnie powoduje wstrzykniecie trochę paliwa do cylindra, tak jak to się robi w katach, pompując kopką przed odpaleniem. ST mam od września 2009, zrobiłem kolo 6000km, narazie zmieniłem tylko olej, pogrzebałem tez w gaźnikach pali teraz 1l mniej. Tej zimy czas na zawory. Aha no i tez wywaliłem kostki do regulatora, ładowanie jest w miarę OK, na światłach 14-14.2V. Nie wiem ile moja ST ma przebiegu bo w to ze miała 48tyś jak ja kupiłem to nie wierze ale narazie tylko leje palio i latam, żadnych problemów. Trasy robię czasami 500km dziennie, ale nieraz tez z 100 po lasach endurzenie, a tam moto dostaje bardziej niz po tych 500 byłem z żona nad morzem też kilkaset km jazdy, i moto full załadowanie, bardzo wygodnie mi było żona narzekała ze ja tłumik parzy ale to wtedy jak było 40 w cieniu , mi tez było chujowo, zadnej ulgi wtedy na motocyklu w czasie jazdy

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia