Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niezawodność

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Niezawodność

    Jestem dość świeżym posiadaczem teresy - fakt
    Maxymalny mój dystans 120km - fakt

    I tak sie zastanawiam, jak to jest z niezawodnością naszego sprzętu, bo jak widze gdzie jeździcie to mi szczęka opada, a ja się boję na takie 100 km ruszyć.
    O co trzeba zadbać w st i co sprawdzić zanim gdzieś ruszę ?
    Czy st nie sprawia problemów w trasie ?

    Pierwszym i ostatnim pojazdem gaźnikowym był u mnie maluch więc mam "problem" natury psychicznej z taką konstrukcją, nie było trasu pow. 50km żeby się nie zepsuł, ale na maluch się trochę znałem więc to i tak małe piwo było.
    http://www.informatyzacja.com

    #2
    Usunięte na żądanie użytkownika

    Komentarz


      #3
      Niezawodny - potwierdzam

      Jednak aby był niezawodny, trzeba trochę pogrzebać i dbać o sprzęt.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Ja też na początku się wahałem co będzie jak moto stanie w drodze bo wcześniej jeździłem Junakiem i tak jak mówisz małe obawy zawsze są. Zrobiłem od czerwca 3 tys km i na razie jestem zadowolony bo oprócz naciągania i smarowania łańcucha i smarowania kiwaka amorka tylnego nie robiłem nic, jak śniegi zejdą zamierzam zajrzeć do zaworów i zrobić jakiś dokładniejszy przegląd. Potwierdzam powiedzenie JAK KTO DBA, TAK MA
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          ja zrobilem okolo 45 000km i nigdy nie zwiodla!!! Nie na darmo ma w nazwie "Super"!

          Komentarz


            #6
            Kurcze no to by było świetnie, aż się wierzyć nie chce.
            http://www.informatyzacja.com

            Komentarz


              #7
              Tylko najpierw sprawdz ładownie, wywal wtyczkę i polutuj przewody na regulatorze lub daj porządnie założone konektory, sprawdz rozrząd (łańcuch, zawory), przejrzyj gaźniki, oblukaj napęd, wymień oleje, smary, sprawdz klocki, tarcze, wymień olej w lagach i płyn w ukł. hamulcowym, kup dobre opony.... i jazda w świat. Ten motocykl się nie psuje, jest prosty w budowie jak cep, w dodatku trwały.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #8
                No to jest odpowiedź na piątkę jak by były sogi...
                ładowanie działa rozrząd ok zawory ustawione, gaźniki zrobione choć puszczają paliwo i zalewają - nie wiem czy to może bardzo zaszkodzić, napęd jeszcze ok, oleje smary zmienione jak i klocki tarcze mam w planach, lagi nie ciekną i ładnie pracują, płyn hamulcowy ok ale nie da sie odkręcić pokrywy zbiorniczka - zjechana śruba, opony echh no muszę kupić.
                Ale układu elektrycznego nie ruszałem - na aku mam 13,5 - 14 v a na światłach dochodzi tylko koło 12v. Będę robił przekaźniki i być może wsadzę ksenon, ale jak sprawdzić resztę elektryki ?
                http://www.informatyzacja.com

                Komentarz


                  #9
                  Z tym ładowanie to sie tak nie ciesz- na światłach powinno być ok 14V najlepiej 14,4V, takze weź zobacz przewody dochodzące do regulatora napięcia....
                  L TWIN

                  Komentarz


                    #10
                    Obcinaj kostki i nie baw się w kombinacje, regulator i problemy z nim związane to przypadłosć ST, Afryki i wielu innych moto, także trzeba zrobić raz i porzadnie - masz ładownaie do kitu. Regler ma być z dużym radiatorem, a nie taki mały czarny, który ma mały problem z odprowadznem ciepła.
                    Gaźniki - czyli masz nie zrobione
                    Ksenon - zbędny całkiem, wyrzucienie kasy w błoto. Lepiej zanabądz drogą kupna lampę od TDR 125 z dwoma postojówkami i dwoma H4 - na przekaźnikach zrobisz i będzie latarni maorska.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #11
                      No jutro a właściwie dzisiaj biorę się do roboty - wbrew wszystkim opiniom wsadziłem moto do piwnicy (zakwasy mam od 3 dni), najwyżej karzą mi go wynieść, w każdym razie daje mi to duży komfort cieplny i odległościowy zachęcając do roboty.
                      http://www.informatyzacja.com

                      Komentarz


                        #12
                        Ja rocznikiem 89 zrobilem ok 12 000km w ciagu 10 mies. 1000 km po zakupie bez więszych przygotowań pojechałem do Chorwacji. Kupiłem moto z uszkodzonym reglerem i to w zasadzie była taka większa awaria, tyle że nie moja.
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #13
                          Tylko jak to się ma do tego, że wiele słyszałem o problemach z zapalaniem ?
                          http://www.informatyzacja.com

                          Komentarz


                            #14
                            Problemy z zapalaniem? Pierwsze slysze.. Chyba że masz na myśli odpalanie po baaardzo długim postoju po opróżnieniu gaźników. Wtedy trzeba pokręcić, aby pompa podała paliwo, niemniej jednak moje obie ST były pozbawione takich dolegliwości (89 i 97r). Jeżeli masz problem z zapaleniem np zimnej, to możesz mieć za niski poziom paliwa w komorach pływakowych.
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #15
                              Na to wygląda.
                              http://www.informatyzacja.com

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X