Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niezawodność

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Ja tam chyba na dłuższą trasę bez zapasowego regulatora napięcia nie wyjadę i polecam to każdemu;-) W tym roku padł mi i mojemu koledze. Obaj xtz 660. No ale trzeba powiedzieć sobie jedno, że sprzęt sam w sobie jest pierwsza klasa i można na nim polegać... niezawodny

    PS
    słyszałem plotkę, że regulatory padają, bo zmieniają się bieguny na kuli ziemskiej ;-)))))

    Komentarz


      #17
      Regulatory padają, bo stan instalacji elektrycznej z czasem się pogarsza i (finalnie) przegrzewają się. Inna sprawa, że fabryczne regulatory miały trochę zbyt słabe chłodzenie.
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
        Regulatory padają, bo stan instalacji elektrycznej z czasem się pogarsza i (finalnie) przegrzewają się. Inna sprawa, że fabryczne regulatory miały trochę zbyt słabe chłodzenie.
        zgadzam się... te PS było takie z przymrużeniem oka. :-)

        Komentarz


          #19
          Z autopsji powiem że w mojej st podczas prac z wiązanych z gaźnikami dotknąłem przypadkiem przewodów idących od alternatora i się poparzyłem. Po obraniu kawałka izolacji okazało się że przewód był biały zamiast koloru miedzi do takiego stopnia sie utlenił.Zakończyło się tym że musiałem wyciąć kawal przewodu żeby wstawić nowy.Dlatego zima to dobry czas żeby przyjrzeć się dokładnie swoim sprzętom.

          Komentarz


            #20
            Ja znalazłem skuteczny sposób na szybsze odpalenie ST po dłuższym postoju. Kręcę energiczne manetka kilak razy i potem kręcę rozrusznikiem przez kilak sekund i tak az do skutku. Toi kręcenie manetka pewnie powoduje wstrzykniecie trochę paliwa do cylindra, tak jak to się robi w katach, pompując kopką przed odpaleniem. ST mam od września 2009, zrobiłem kolo 6000km, narazie zmieniłem tylko olej, pogrzebałem tez w gaźnikach pali teraz 1l mniej. Tej zimy czas na zawory. Aha no i tez wywaliłem kostki do regulatora, ładowanie jest w miarę OK, na światłach 14-14.2V. Nie wiem ile moja ST ma przebiegu bo w to ze miała 48tyś jak ja kupiłem to nie wierze ale narazie tylko leje palio i latam, żadnych problemów. Trasy robię czasami 500km dziennie, ale nieraz tez z 100 po lasach endurzenie, a tam moto dostaje bardziej niz po tych 500 byłem z żona nad morzem też kilkaset km jazdy, i moto full załadowanie, bardzo wygodnie mi było żona narzekała ze ja tłumik parzy ale to wtedy jak było 40 w cieniu , mi tez było chujowo, zadnej ulgi wtedy na motocyklu w czasie jazdy
            http://www.bikepics.com/members/luckylukepl/
            http://pl.youtube.com/user/luckykabatpl
            sigpic

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez kabat Zobacz posta
              Ja znalazłem skuteczny sposób na szybsze odpalenie ST po dłuższym postoju. Kręcę energiczne manetka kilak razy i potem kręcę rozrusznikiem przez kilak sekund i tak az do skutku. Toi kręcenie manetka pewnie powoduje wstrzykniecie trochę paliwa do cylindra, tak jak to się robi w katach, pompując kopką przed odpaleniem.
              Znając budowę tych gaźników mogę stwierdzić, że nie ma to nic do rzeczy, nic nie jest wstrzykiwane.
              Dobrze ustawiona, zimna ST powinna załapać najdalej po 2-3 sekundach kręcenia na ssaniu.
              sigpic

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                Znając budowę tych gaźników mogę stwierdzić, że nie ma to nic do rzeczy, nic nie jest wstrzykiwane.
                Dobrze ustawiona, zimna ST powinna załapać najdalej po 2-3 sekundach kręcenia na ssaniu.
                A jednak pomaga i to tak jak wy i wł ssanie. Poza tym każdy może spróbować choćby z ciekawości i się samemu przekonać
                http://www.bikepics.com/members/luckylukepl/
                http://pl.youtube.com/user/luckykabatpl
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  Rozbierałeś kiedyś gaźnik?
                  Wytłumacz mi, co ma dać kilkukrotne ruszenie wspomnianymi elementami przy stojących tłokach?
                  Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że coś z nimi nie tak i się zacinają/odblokowują czasem.

                  P.S. Przypomniały mi się czasy, gdy zaworkiem przelewowym gaźników w pierdzipedach "pompowało się" kilkakrotnie aby lepiej zapalały
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    Pewnie że rozbierałem gaźniki. Ja mówię tylko, że to działa nie interesuje mnie jak
                    http://www.bikepics.com/members/luckylukepl/
                    http://pl.youtube.com/user/luckykabatpl
                    sigpic

                    Komentarz


                      #25
                      Nic tu nie ma do rzeczy kręcenie manetką, noc chyba, że masz ustawione b. bogato obroty jałowe. ST nie ma pompki przyspieszającej, a ruszanie manetką pozwala tylko na otwarcie przepustnicy, która przy jałowych nic nie daje
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #26
                        Odnośnie niezawodności ST- uszkodzenia i naprawy przy przebiegu 0- 105 000 km:

                        16 000 km Linka sprzęgła
                        30 000 km Regler
                        35 000 km hinten Plattfuss (?)
                        40 000 km przednie tarcze hamulcowe
                        45 000 km zawias przedni WP, tył Ohlins
                        51 000 km Ventile eingestellt (zestaw zaworów dosłownie, prawdopodobnie regulacja, bo było "alles ok")
                        70 000 km kolektory zdejmował przy pomocy palnika i młotka
                        82 000 km tylnia tarcza hamulocwa
                        91 000 km Ventile eingestellt Es wahr Nötig (zestaw zaworów był konieczny)
                        95 000 km uszczelniacze zaworowe
                        105 000 km przednie tarcze hamulcowe, zestaw wydechowy. Der zweite Gang springt raus
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #27
                          Ten Platfus to bezpiecznik płytkowy pewnie się zfajczył

                          Komentarz


                            #28
                            No to jeszcze Tenere 600:

                            Verbrauchsmaterial 200'000km

                            Opony przednie 10
                            tylnie 16
                            zestawy napędowe 8
                            Łożyska przednie 1
                            tylnie 4
                            Klocki hamulcowe przednie 5
                            tylnie 2
                            Tarcze hamulcowe przednie 1
                            Statorspule- stojan? 1
                            łożyska główki ramy 3
                            Akumulatory- 3
                            Remonty silnika 2
                            Kolben- tłok/ kolba? Może o wał chodziło? - 3

                            Rocznik motocykla 86, 100 000 miał już w 89, 200 000 w 98, 260 000 w 2005, obecnie ma 290 000.
                            Gość zjechał nią dość sporo: Skandynawie, Algierie, Egipt, Zair, Kamerun, Ugandę, Przylądek Dobrej Nadzieji, Tunezję, Rosję, rok temu Zjednoczone Emiraty Arabskie...
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                              Odnośnie niezawodności ST- uszkodzenia i naprawy przy przebiegu 0- 105 000 km:

                              16 000 km Linka sprzęgła
                              30 000 km Regler
                              35 000 km hinten Plattfuss (?)
                              40 000 km przednie tarcze hamulcowe
                              45 000 km zawias przedni WP, tył Ohlins
                              51 000 km Ventile eingestellt (zestaw zaworów dosłownie, prawdopodobnie regulacja, bo było "alles ok")
                              70 000 km kolektory zdejmował przy pomocy palnika i młotka
                              82 000 km tylnia tarcza hamulocwa
                              91 000 km Ventile eingestellt Es wahr Nötig (zestaw zaworów był konieczny)
                              95 000 km uszczelniacze zaworowe
                              105 000 km przednie tarcze hamulcowe, zestaw wydechowy. Der zweite Gang springt raus
                              przetłumaczę trochę "dosłownie" :
                              35 000 km hinten Plattfuss (?) - kapeć z tyłu
                              51 000 km Ventile eingestellt (zestaw zaworów dosłownie, prawdopodobnie regulacja, bo było "alles ok") - dosłownie: zawory ustawione
                              91 000 km Ventile eingestellt Es wahr Nötig (zestaw zaworów był konieczny) - dosłownie: zawory ustawione, to było konieczne
                              105 000 km przednie tarcze hamulcowe, zestaw wydechowy. Der zweite Gang springt raus[/QUOTE] - Der zwiete Gang springt raus - drugi bieg wyskakuje
                              Dawcy,świry,idioci...Ludzie nazywają nas różnie,jednak ta ciemna masa nie wie,że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych.Dla nas tylko przeciętnych...

                              Komentarz


                                #30
                                No patrz, nie skumałem drugiego biegu
                                sigpic
                                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X