Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny dzwiek przy jezdzie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dziwny dzwiek przy jezdzie

    Witam kolegow...ostatnio uslyszalem dziwny dzwiek podczas jazdy moto...zaczal sie po jakichs 50km przy jezdzie ponad 20km na godz...myslalem ze to wiatrak ale ten ma inny dziek jak sie silnik podgrzeje lekko...czy moze byc wiatrak po prostu samo sie obrcajac czy cos moze innego? Glos napewno gdzies spod baku na przodzie i szukalem na necie ale nie moge nic na ten temat znalesc...dzieki za wszelka informacje

    Sent from my SM-G900I using Tapatalk

    #2
    Sprawdź dobrze mocowanie baku, on zawsze gdzieś tam brzęczał i mnie to wkurzało. No i czy wraz ze wzrostem obrotów to brzęczy dalej albo jak się szybciej jedzie?
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      u mnie brzęczy jak jest mało paliwa w baku. rezonuje jak pudło w gitarze - lepsze niż kontrolka rezerwy, którą japońscy spece od upraszczania pominęli

      Komentarz


        #4
        a u mnie brzęczał czasem zamek od baku paliwa. przytrzymaj go ręką podczas jazdy i ewentualnie wyklucz to.
        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

        Komentarz


          #5
          Ja co prawda 660, ale przytrzymanie korka nie wiele dawało. Metalowa blaszka która przenosi obrót kluczyka na przesuw rygla miała luz i nawalała tak jakby silnik za chwile miał się rozpaść. Rozwiązanie: rozkręcić korek i docisnąć czymś blaszkę

          Komentarz


            #6
            tak czytam i czytam.... i ręce opadają niestety.
            jeszcze nikt nigdy nie naprawił niczego przez net... a opisywanie że coś buczy, hałasuje przy danej prędkości jest rzekłbym mało precyzyjne i nie zakładałbym celnej diagnozy...
            piszecie chłopu o blaszce zamka, o dźwiękach nieprzykręconego kotła...OK - niemniej jak wszyscy wiemy przyczyn może być milion zaczynając od łożyska koła, na zbyt luźnej klamce kończąc....

            Komentarz


              #7
              Dzieki panowie wiatrak luzny i podkladka naprawila ))

              Sent from my SM-G900I using Tapatalk

              Komentarz


                #8
                A więc tak jak Ci pisałem na priw ? No to fajnie że pomogło

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez pehowiec Zobacz posta
                  A więc tak jak Ci pisałem na priw ? No to fajnie że pomogło [emoji106]
                  Jak najbardziej! Dzieki bardzo!!

                  Sent from my SM-G900I using Tapatalk

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Stachu Zobacz posta
                    tak czytam i czytam.... i ręce opadają niestety.
                    jeszcze nikt nigdy nie naprawił niczego przez net... a opisywanie że coś buczy, hałasuje przy danej prędkości jest rzekłbym mało precyzyjne i nie zakładałbym celnej diagnozy...
                    piszecie chłopu o blaszce zamka, o dźwiękach nieprzykręconego kotła...OK - niemniej jak wszyscy wiemy przyczyn może być milion zaczynając od łożyska koła, na zbyt luźnej klamce kończąc....
                    Ajednak można , w przypadku gdy się czegoś nie wie ,trzeba brać wszystko pod uwagę , a nigdy nie zaszkodzi coś podpowiedzieć koledze ( a nie doradzać ) .
                    Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                    Komentarz


                      #11
                      no nie wiem, może to kwestia skilla - mi kolega Omles wiele razy naprawił*motocykl przez telefon.
                      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                      Komentarz


                        #12
                        Bez umiejętności to lepiej nie podchodzić pod temat bo można popsuć a nie naprawić , a spytać zawsze można , " kto pyta , nie błądzi "

                        Komentarz


                          #13
                          ale ja pisałem o skillu tego co pomaga a nie swoim
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            #14
                            Sorry, może zle skojarzyłem. O ile mi wiadomo "skill " z angielskiego to " umiejętność " ale mniejsza o to , Ważne że kolegę już nie dręczy dziwny dzwięk.A takie niepożądane dzwięki naprawdę potrafią popsuć nerwy. U mnie był ten sam przypadek jak kupiłem terese, tyle ze jeszcze długo nie należałem do forum i nie było od kogo zaczerpnąć porady,długo szukałem aż znalazłem.Dzięki forum możemy zaoszczędzić nerw ( a niekiedy zgłupieć do reszty )

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X