Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ST długo kręci na zimnym i ciepłym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] ST długo kręci na zimnym i ciepłym

    Siema. Tak jak w temacie. Moto przebieg 44000 km jak już odpali to ma kopa,kręci się do odcięcia (oczywiście tego nie robię często i tylko na full ciepłym ) Sprzęt w sumie zapi....a i jest dynamiczny. Tylko to uruchamianie ! Czy zimny czy po dłuższej trasie. Żeby odpalił to około 10 sekund kręcenia rozrusznikiem. Sprawdzałem pompę paliwa bo z rok temu wymieniłem na używaną. Po zdjeciu przewodu z pompy w kierunku gaznikow i zakreceniu rozrusznikiem waha "sika" falowo. Tak chyba ma być? W Teresie mam od kilku miesięcy świece irydowe ( od tego czasu zawsze odpala na dwa cylindry nawet po długim, kilkudzisiecio dniowym postoju). Zauważyłem że przy mocniejszym hamowaniu na sprzegle bike prawie gaśnie. Sprzęgło nie ciągnie, biegi wchodzą Oki. Jak ja kupiłem miała 29 000 ja zrobiłem 15 000 nigdy nie dotykałem się do zaworów. W sumie to jakieś 3000 km w sezon robię. Nie jeżdżę w dalekie wyprawy. Raczej w koło komina. Co proponujecie. Wywalić gaźnik? Jak by luzy zaworowe były małe to słychać to jakoś? Przypominam że yamaha zapiepsza jak szalona 190km/h bez problemu i więcej się bałem. Jakieś podpowiedzi proszę.

    #2
    20161120_175145.jpg Hardcore garaż-z nudów rozebrałem,przy okazji ramę dokręciłem (w miejscu mocowania gmoli). Mam plan, poczyścić karburatory wywalić świece,sprawdzić na normalnych. I mam pytanie. Czy jest możliwe żeby rozrusznik zabierał cały prąd na kręcenie. Powodując jego brak na iskrę ? (słaba wartość energetyczna iskry, trudniej podpalić mieszankę)?

    Komentarz


      #3
      Ciężkie odpalanie po dłuższym postoju to raczej wina układu zasilania (pompa ,poziom paliwa i ssanie).Co do twojej drugiej myśli nt.prądów jeżeli rozrusznik bierze za dużo napięcia to zalewało by świecę i moto nie odpali nawet po długim kręceniu.

      Komentarz


        #4
        Wiesz że zawory były na pewno robione i przy jakim przebiegu?
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
          Wiesz że zawory były na pewno robione i przy jakim przebiegu?
          Kolo od którego kupiłem( 5 lat temu) mówił że jakoś po 24000 było zaglądane.

          Komentarz


            #6
            No to już czas. Okres podany w serwisowce do regulacji zaworów praktycy radzą skrócić o połowę.
            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
              No to już czas. Okres podany w serwisowce do regulacji zaworów praktycy radzą skrócić o połowę.
              chyba za zawory to sam się nie wezmę

              Komentarz


                #8
                A czemu nie?Luzy: na zaworach możesz sprawdzić to nie jest prom kosmiczny.

                Komentarz


                  #9
                  Wiecie co jak ściągnąłem airbox to chyba krućce nie były założone na gaźnik. Wagule nie mogę ich założyć. Poczytałem wątek o airboxsie . A jak one sobie spadły z gaznikow, to może to być przyczyną moich problemów?

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez marduk1 Zobacz posta
                    Wiecie co jak ściągnąłem airbox to chyba krućce nie były założone na gaźnik. Wagule nie mogę ich założyć. Poczytałem wątek o airboxsie . A jak one sobie spadły z gaznikow, to może to być przyczyną moich problemów?
                    Za uboga mieszanka, zawory siadły szybciej, ja bym radził i tak teraz sprawdzić zawory, po co dwa razy robić to samo.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Pytanie. W miejscu gdzie podłącza się przewód paliwa do gaznikow. Nad nim jest jeszcze jeden kruciec. Od podciśnienia zapewne. Gdzie go się podpina z drugiej strony? Czy ma być "luzem".

                      Komentarz


                        #12
                        Na górny króciec idzie rurka gumowa, która schodzi w dół do nikąd, tzn. do tyłu kartera i kończy się gdzieś w okolicy dolnej płaszczyzny silnika. Na foto widać obie rurki z obu gaźników i blaszany języczek podtrzymujący rurkę pierwszego gaźnika. Rurka z drugiego gaźnika idzie zupełnie luźno.

                        fot. rurki gaźnika i uchwyt blaszany (widok od strony zdjętego tylnego koła)
                        P8250419.jpg
                        Ostatnio edytowany przez radar; 4301.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez marduk1 Zobacz posta
                          Pytanie. W miejscu gdzie podłącza się przewód paliwa do gaznikow. Nad nim jest jeszcze jeden kruciec. Od podciśnienia zapewne. Gdzie go się podpina z drugiej strony? Czy ma być "luzem".
                          Jeśli pytasz o pozycję nr 51 z tego rys.https://megazip.me/M/e6f/e6f7f5b1151...4264a483e9.png to koniec przewodu zamocowany jest w "oczku" nr 26 widoczne tutaj;https://megazip.me/M/604/60469da4831...cf9b7d9d13.png
                          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
                            Jeśli pytasz o pozycję nr 51 z tego rys.https://megazip.me/M/e6f/e6f7f5b1151...4264a483e9.png to koniec przewodu zamocowany jest w "oczku" nr 26 widoczne tutaj;https://megazip.me/M/604/60469da4831...cf9b7d9d13.png
                            Dziękuję, dokładnie o to mi chodziło.

                            Komentarz


                              #15
                              Cały czas dlubie przy Teresie. Zaworów nie sprawdzałem ale poustawialem poziom paliwa, wykrecilem śrubę składu na 4 obroty ( opuscilem iglice o ząbek ) motocykl odpala dużo lepiej. A teraz najlepsze . Pisałem wcześniej że może rozrusznik kradnie prąd. Poczytałem forum o prądach itp. Próbowałem rozpiąć kostkę z regulatora do przekaźnika rozrusznika aby ją przeczyścić i oto co ujrzałem. 20161207_195233.jpg20161207_195233.jpg 20161207_195242.jpg 20161207_195249.jpgteraz wygląda to tak . I znowu odwalilem jest 6 przewodów .czerwony czarny brązowy i 3 białe. Chcę to zamontować na krótko. Nie zaznaczylem jaki biały do jakiego? Czy białe mogę łączyć obojętnie? 20161207_200656.jpg
                              Ostatnio edytowany przez marduk1; 523.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X