Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie pali na 1 garnek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nie pali na 1 garnek

    Witam koleżanki i kolegów ! Odnośnie mojej zakupionej nie dawno xtz 750...wyzbyłem się większości kostek/złączek na drodze prądnica-regulator napięcia jak i również na drodze regulator napięcia-akumulator. Powiem wprost. połaczyłem na sztywno regulator z aku czyli + prosto na aku ( razem z brązowym przewodem z regulatora tez na +) a minus prosto na - aku. 2 złączki które były prawie całkowiecie zgniłe między regulatorem a prądnicą wyrzuciłem i zlutowałem na sztywno. Problem jest taki iż po złożeniu teresa nie pali na 1 cylinder ( siedząc na moto konkretnie na prawy ). I teraz pytanie :

    -czy mogłem coś po drodze zepsuć/ źle połączyć że tak się stało ( coś się spaliło )??
    -czy to poprostu przypadek że coś innego się podziało

    Proszę o pomoc w tym temacie. Nigdy nie miałem styczności z moto z gaźnikami więc jeli ktoś może mi pomóc bardzo przosze o odpowiedź pod tematem.

    Dodam, że wszystkie wtyczki ( te pod bakiem też ) przeczyciłem środkiem do czyszczenia smarów itp ( zmywacz techniczny ).Zauważyłem, że tam jest też przewód od cewki(jeśli się mylę prosze o poprawę) z której idą kable na świece a jeden kabelek od tej cewki idzie gdzieś w dół w strone silnika. Złożyłem do kupy wszystko i niestety nie pali prawy cylinder. ( prawa
    rura zimna lewa ciepła po odpaleniu)

    Dodam, że jak moto odpali na 1 gar to z tłumika wylatuje jakaś ciecz przezroczysta przez tą dziurkę na dole tłumika ( nie czuć z niej benzyny ani nic podobnego )

    I jak pociągne SSANIE na pozycję startową tak jak zawsze to robiłem to moto nie reaguje na nie. Obroty troszkę się zmieniają ( skaczą ale nieznacznie ) nie ma tak jak być powinno wysokich obrotów na ssaniu.

    Raczej jestem pewny, że złożyłem wszystkie przewody tak jak powinny być.

    Prośba o podpowiedź OD CZEGO ZACZĄĆ POSZUKIWANIA ponieważ moto stoi rozgrzebane.

    Dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam Jurek !!!

    Odnośnie kostek/złączek podrzucę fotki jutro w temacie Moje Moto bo tam zacząłem wątek. Była niestety partyzantka poprzepalane kostki ale jakoś to udało się ogarnąć.

    Proszę o jakieś podpowiedzi co może byc nie tak !
    Ostatnio edytowany przez lopez20; 4342.

    #2
    Zacznij od początku sprawdź iskrę na świecy.

    Komentarz


      #3
      Wyciagnalem fajke z prawego gara podlaczylem do swiecy ktora znalazlem w garazu. Iskra ewidentnie jest ladna niebieska. Musze wykrecic swiece i ja sprawdzic. Az dziwne ze tak sama od siebie by padla...przy zmianie okablowania he...

      Pytanko ? Jaki klucz do swiec tutaj podchodzi bo chyba musze kupic bo nie mam takiego by tam gleboko doszedl...

      Komentarz


        #4
        kup rurkowy i dospawaj śrubę 8-mke albo 10-tke na odpowiednią wysokość

        Komentarz


          #5
          Kupilem klucz postaram sie zmienic swiece i zobacze jak sytuacja i dam znac

          - - - Zaktualizowano - - -

          Ok sprawa sie wyjasnila. Wymienilem swiece i teresa odziwo zagadala tak jak powinna. Dostac sie do swiec z gmolami graniczy z cudem ale da rade
          Dziekuje wszystkim za podpowiedzi nowe doswiadczenie nabylem klucz do swiec dorobilem tak ze czegos sie nauczylem
          Swoja droga dalej mi sie nie chce wierzyc ze przez wykiane kabli regulatora itp padla swieca w garze. Chyba w to nigdy nie uwierze dzieekuje pozdrawiam Jurek

          Komentarz


            #6
            To nie przez grzebanie w instalacji,zalało świecę prawdopodobnie podczas odpalania a zalana świeca w ST bardzo rzadko sama się przepali i zacznie prawidłowo pracować.

            Komentarz


              #7
              Aaaaa no to pieknie to mam 2 nowe swiece w teresie dzieki temu heheh....no coz kazdy sie uczy na bledach. Fortuny to mnie nie kosztowalo takze w miare ok. Jutro jak bedzie pogoda to przepale terese zobaczymy jak hula. Dzieki znikopis za zainteresowanie tematem ! Do zobaczyska !

              Komentarz

              Pracuję...
              X